שתף קטע נבחר

אישום: ניסה לרצוח תינוקת - "שונא שחורים"

כתב אישום חמור הוגש לבית המשפט נגד מיכאל זרצקי שדקר תינוקת אריתריאית. המניע: גזענות. "אני שונא אותם, הם שחורים", אמר לשוטרים

הפרקליטות הגישה היום (ה') כתב אישום לבית המשפט המחוזי נגד מיכאל זרצקי, בן 59 מעפולה, שדקר בתחילת החודש באמצעות מספריים תינוקת אריתריאית בראשה. זרצקי מואשם בניסיון רצח. המניע: גזענות. "תקפתי מחבלים שחורים", אמר לשוטרים לאחר שנעצר. "היה תינוק שחור, אמרו שתינוקת שחור בגלל ששחורים מחבלים. טרור שחור, גזע לבן".

 

עוד בחדשות

 

ניסיון הרצח אירע ב-3 בינואר. הנאשם הגיע בסביבות השעה 20:00 לרחוב יסוד המעלה סמוך לתחנה המרכזית החדשה בתל אביב כשברשותו מספריים. הוא הבחין בא.א, אזרחית אריתריאה נושאת בידיה את בתה התינוקת בת השנה וחצי. זרצקי התקרב אל השתיים מאחור ומבלי שיבחינו בו הניף את ידו ונעץ בחוזקה את המספריים בראשה של התינוקת בכוונה להביא למותה.

 

"ניסיתי להרוג אותה", אמר לשוטרים לאחר שנעצר. "אני בטוח שהרגתי אותה. התינוקת מתה? אני בטוח שהיא תמות. שהמכה....היא תמות". הפרקליטות מבקשת לעצור אותו עד תום ההליכים. "מסוכנותו זועקת לשמיים", נכתב בבקשה.

 

הנאשם הוסיף ואמר לשוטרים שעצרו אותו כי דקר את התינוקת "בגלל שאני שונא אותם, הם שחורים ועושים הרבה בלגן". לדבריו, עשה זאת ממניעים גזעניים ושנאתו לשחורים. כשנשאל מה רצה להשיג כשדקר את התינוקת השיב: "להרוג אותה, אני לא ניסיתי, אני בטוח שאני הרגתי אותה".

 

עוד טען כי עשה זאת כיוון שהוא "כחרב נקמת הלבנים נגד טרור, נגד לבנים", וכשנשאל מדוע נגד ילדים ענה: "כי עשו הרבה צרות". הוא הוסיף כי "הרבה פעמים היו תלונות למשטרה נגד אתיופים, דיברתי עם שוטרת אמרתי שאין לי ברירה כי אין התערבות משטרתית".

 

הפרקליטות ציינה כי ברשותה הודאתו של זרצקי, סרטי מצלמות אבטחה שמראים כיצד הוא הולך בעקבות האם ובתה ולאחר מכן תיעוד של האם חוזרת ללא בתה וזועקת לעזרה, והמספריים שנמצאו מגואלות בדם עם קווצת שערות של התינוקת.

 

עו"ד שגיב עוזרי מפרקליטות מחוז תל אביב כתב כי "מעשיו החמורים נוכח מניעיו הגזעניים והיעדר מורא מצדו, ולו בסיסי, מאימת הדין, כמו גם קווי אישיותו ופרץ דחפיו האלימים הבלתי ניתנים לריסון, מביאים לכדי מסקנה ברורה וחד משמעית כי שחרורו ממעצר מעמיד בסכנה מוחשית את גופם, ביטחונם ושלומם של ציבור בלתי מוגדר של אנשים שכל חטאם מתמצה בהיותם בעלי גוון עור שחור". לזרצקי עבר פלילי והוא אושפז בעבר במוסדות פסיכיאטריים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים