שתף קטע נבחר

עוד פרשה במשטרה: "בכיר הטריד מינית"

פרשת פינטו לא הייתה הסוף: למח"ש הועבר מידע שבכיר במשטרה הטריד מינית שוטרת, בדיקה זו הופסקה. ברקע: התנהלות תמוהה של מח"ש. "אין מישהו שלא מדבר על הסיפור הזה", אמר בכיר אחר. אחד מהקצינים שעליהם נפוצו שמועות הכחיש בפני מקורביו

הטלטלה הופכת לגל עכור של שמועות וחשדות. בבוקר שאחרי פרסום פרשת הרב פינטו וניצב מנשה ארביב התחושה במשטרה היא כי מדובר רק בקצה הקרחון - ולא בלי ביסוס: ל-ynet נודע כי מסביבתו של קצין במשטרה נמסר למח"ש כי התקבל מידע שבכיר במשטרה הטריד מינית שוטרת. בדיקה זו הופסקה בינתיים והמידע נגנז.

 

אם המידע יתברר כמוצק, אמרו גורמים המכירים את הסיפור, תהיה זו עוד "רעידת אדמה" במשטרה. אחד מאותם קצינים ששמם עלה הכחיש בפני מקורביו את ההאשמות וטען כי מדובר ב"דברים מרושעים". חוקרי מח"ש, שנאלצו להתמודד עם עומס רב בפרשת הרב פינטו, מבינים כעת כי עבודה רבה עוד לפניהם. מידע נפיץ שהועבר נבדק, ובמחלקה מנסים לאסוף ראיות בנושא.

 

משרד המשפטים. התנהלות תמוהה של המחלקה לחקירות שוטרים (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
משרד המשפטים. התנהלות תמוהה של המחלקה לחקירות שוטרים(צילום: גיל יוחנן)

בפרשה זו התנהלה המחלקה לחקירת שוטרים בצורה תמוהה. צו איסור פרסום שהוצא על הפרשה הוסתר מכלי התקשורת מסיבה שאינה ברורה, ולאחר שהוסר הצו לא טרחו במשרד המשפטים להביא לידיעת הציבור את המידע בצורה מסודרת. התנהלות זו של המחלקה לחקירות שוטרים מתווספת להתנהלות התמוהה גם בפרשת פינטו-ארביב. 

 

לבקשת ynet וכלי תקשורת נוספים מבית המשפט הסכימה המחלקה לחקירת שוטרים להסיר את צו איסור הפרסום שהסעיר את צמרת המשטרה, אולם באופן תמוה סירבה לעשות זאת באופן מיידי. במח"ש הסכימו להסיר את הצו רק הבוקר, ובסופו של דבר הוסר אמש.

 

ככל הידוע, הפרשה החדשה קשורה לפרשה שנוהלה בעבר על ידי מח"ש והייתה אף היא בכותרות. "אנחנו לא יודעים איך תסתיים הפרשה הזאת", אמר גורם בכיר במשטרה. "כל רגע צץ משהו חדש".

 

"גם אם בסוף אנשים ייצאו נקיים, ברור שהסיפור פוגע במשטרה", הוסיף הגורם. "הרי אצלנו (בצמרת המשטרה - א"ס) כולם מכירים את כולם והכי גרוע זה כל השמועות שרצות על דברים שעוד לא מפורסמים. אין מישהו במשטרה שלא מדבר על הסיפור הזה. בגלל זה, כל פרשייה אחרת לא מעניינת".

 

ממשרד המשפטים נמסר בהודעה רשמית לאחר התפוצצות הפרשה החדשה כי לפני שבועות ספורים התקבל במחלקה לחקירות שוטרים מידע על כך שקצין בכיר הטריד מינית שוטרת. בעקבות קבלת המידע נפתחה במח"ש בדיקה והוצא צו איסור פרסום. לאחר בדיקה שנעשתה, המידע לא אושש. בנסיבות אלה הוחלט על גניזת המידע ומשכך, הוסר איסור הפרסום.

 

לנוכח ההד הנרחב והחשדות שהגיעו עד לצמרת בפרשת הרב פינטו, בסביבתו של המפכ"ל נערכות באופן תדיר ישיבות סטטוס והתייעצויות כיצד נכון יהיה להגיב. אתמול יצאה הודעה על יציאתו של ארביב לחופשה, והבוקר פורסמה הודעת גיבוי חריגה לתת-ניצב אפרים ברכה, שבמח"ש אמרו שלא נמצא נגדו כל חשד. המפכ"ל יוחנן דנינו עצמו הגיע ליחידת להב 433 בלוד למה שהוגדר "חיזוק" אנשי היחידה, שאחראית על המלחמה בפשיעה החמורה - וכעת ניצבת בעין הסערה.

 

לאחר פגישתו עם החוקרים, אמר דנינו כי ניצב מני יצחקי, ראש אגף החקירות, יחליף זמנית את ניצב ארביב: "אני מבקש מכם לתת לרשויות המוסכמות לעשות את תפקידן, למצות את הבדיקה כמה שיותר מהר. ביקשתי מהיועץ המשפטי לממשלה, מפרקליט המדינה ומראש המחלקה לחקירות שוטרים שיעשו כל מה שהם יכולים כדי שהחקירה הזאת תיעשה כמה שיותר מהר לטובת הציבור ולטובת ארביב".

 

דנינו הוסיף: "אני רוצה לומר שאנחנו משטרה שהוכיחה שיודעת לעמוד על עקרונותיה ועל הנורמות המחייבות. מי שלא יעמוד בנורמות הללו, לא יעבוד בארגון".

 

נועם (דבול) דביר השתתף בהכנת הידיעה
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שאול גולן, "ידיעות אחרונות"
המפכ"ל דנינו
צילום: שאול גולן, "ידיעות אחרונות"
מומלצים