שתף קטע נבחר

הארגונים שמאחורי המסתננים

ארגוני זכויות אדם, כמו הקרן החדשה לישראל, מבינים שרק בתחבולה תעשה לך את מדינת כל אזרחיה ורק בהסתר תשכיל לעקר את אופייה היהודי

"בעוד 100 שנה יהיה בישראל רוב ערבי, ישראל תיעלם כמדינה יהודית, וזו לא תהיה טרגדיה, כפי שחוששים בישראל - מפני שהיא תהיה יותר דמוקרטית". במילים אלה תיארה בפברואר 2010 חדווה רדובניץ, סמנכ"לית בקרן החדשה לישראל באותה עת, את תחזיתה, ולא פחות את חזונה ותוחלתה.

 

הדברים כמובן לא נאמרו בפרהסיה, אלא לאוזני היועץ הפוליטי של שגרירות ארה"ב בישראל, שהעבירם כחומר מסווג לוושינגטון, והם נחשפו בשלהי 2011 בין שלל מסמכי וויקיליקס. בתגובה טרחה אז הקרן להדגיש שרדובניץ - ששימשה גם מנכ"לית עמותת רופאים לזכויות אדם ובכירה באגודה לזכויות האזרח - שהיא כבר לא נושאת בתפקיד, שדבריה משקפים את דעתה בלבד, ושהקרן בכלל תומכת בזכותו של העם היהודי להגדרה עצמית.

 

עוד בערוץ הדעות של ynet:

שוטר, עשה לך רב / אבי שושן

פקטור של עבדות סיעודית / עידית לבוביץ'

אחת ההפגנות ב"מחאה הספונטנית" (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
אחת ההפגנות ב"מחאה הספונטנית"(צילום: מוטי קמחי)
 

אלא שלקרן, כמו למיטב חבריה ושוחריה, ובכללם רדובניץ, וכמו לרובם ככולם של "ארגוני הזכויות" המקומיים, הסמוכים ברובם על שולחנה הפיננסי והאידיאולוגי של הקרן, יש את התורה שבכתב, שנועדה כמובן לסבר את אוזננו החשדנית ולפרוס לעין הציבורית את מטרותיהם "הנאצלות" ו"המופלאות" למען מיעוטים, שכבות חלשות, קבוצות מודרות, ובכלל לקידום זכויותיהם של חלכאים ונדכאים באשר הם (לא של יהודים כיהודים ובוודאי לא של מדינת היהודים).

 

ויש את התורה שבעל-פה, שעיקריה נשמרים מכל משמר מפני הפרהסיה (אלא אם הם "מוצאים לאור" על דרך המקרה והטעות, כמו במסמכי וויקיליקס), המוקדשת למטרה החשובה באמת לטעמם: קעקוע אופייה היהודי של המדינה ויצירת דה-לגיטימציה ביטחונית, מדינית ואזרחית, בעיקר חיצונית, לפועלה ולהתנהלותה בתור שכזו.

  

כך, מצוידים בעקרון המופת הדמוקרטי שהנסתר נעלה על הגלוי, עושים עתה ארגונים אלו לילות כימים כדי לסייע למסתננים להכות שורשים בישראל - תחילה כמבקשי מקלט שיוכרו כפליטים, אחר כך כתושבי קבע, ובהמשך כאזרחים לכל דבר על כל טפם. כל זאת תוך שהם מקפידים, כדרכם בקודש ובטקטיקה, לחשוף טפח ולכסות טפחיים, להודות במה שאי אפשר עוד להסתיר אחרי שנחשף, ולהמשיך להעלים את מה שטרם נחשף, בין אם מדובר בסעד ארגוני, משפטי, תעמולתי והתססתי, או בין אם מדובר במימון פעולותיהם.

  

למשל, עם תחילת פעולות המחאה האחרונות של המסתננים, ובכללם השביתה, ההפגנות, העצרות והצעדות, הכחישו ארגונים אלה כל מעורבות בכך, תוך שהם טורחים "להתפעם" בפומבי מ"הספונטניות" ומשמירת ההסדר המופלאות שבפעולות אלה. כך ניתן היה להבחין ב"מעשה ידיהם הספונטני" של הסודנים והאריתריאים, שנשאו שלטים עם הכיתוב "אל תשכח כי גר היית בארץ מצרים", בהסעות מאורגנות להפליא וספונטניות כמובן. אפשר היה גם להבחין ברטוריקה של נציגי המסתננים, שהפליאו לצטט, כמובן רק ספונטנית, את אמנות האו"ם בענייני פליטים בעברית צחה, או בהשמשת מיטב טיעוני השמאל הקיצוני בנוגע ל"גזענות הישראלית ואפליית האחר, בעיקר אם הוא שחור".

  

ומשרבתה המחאה והחלו להישמע יותר ויותר קולות שדרשו לבדוק מי עומד מאחורי אותן פעולות "ספונטניות" ומממן אותן, התברר שאותה קרן, שמקפידה לציין באתרה כי "המחאה היא של מבקשי המקלט, הם אלה שיזמו, מנהלים ומובילים אותה" - טרחה להעמיד סיוע ספונטני כדי להוציא לפועל את הצעדה הראשונה ולממן את הסעות המסתננים הספונטניות לכיכר רבין בהפגנה הגדולה שהתקיימה בה. התברר גם שעמותה הנהנית אף הוא מעטיני הקרן, סייעה רבות בצעדת המסתננים ממתקן חולות לבאר שבע.  

 

אותם ארגוני זכויות אדם, כמו הקרן החדשה לישראל, מבינים שרק בתחבולה תעשה לך את מדינת כל אזרחיה ורק בהסתר תשכיל לעקר את אופייה היהודי. וכך, ברוח אותה הבחנה לעיל בין האמצעים (התורה שבכתב) למטרה (התורה שבע"פ), המשמשת כמבנה העל הלא-פורמלי והסמוי של רבים מבאי הארגונים הללו - הם פועלים ללא לאות, וגם ללא הפרעה, כדי לעקר מהשורש את אחד מעקרונות המפתח של מגילת העצמאות וקיומנו כאן: מדינה יהודית בארץ ישראל. 

 

גולשים מוזמנים להציע טורים במייל הבא: opinions@y-i.co.il

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
מחאת המסתננים מול הכנסת
צילום: גיל יוחנן
צילום: חגית פלץ
שאול רוזנפלד
צילום: חגית פלץ
מומלצים