שתף קטע נבחר

100 בכירים במשק מזהירים מחרם על ישראל

"ידיעות אחרונות" מפרסם הבוקר כי הצמרת העסקית תגיע בשבוע הבא לכנס הכלכלי השנתי בדאבוס עם מסר תקיף לראש הממשלה: "הסכסוך פוגע בכיס של האזרחים. אם רוצים כלכלה יציבה וצמיחה – חייבים להגיע בדחיפות להסדר עם הפלסטינים". הסיפור המלא - היום ב"ידיעות אחרונות"

לא רק ג'ון קרי מאיץ בנתניהו להגיע להסדר עם הפלסטינים - בשבוע הבא ישמע ראש הממשלה את אותה דרישה גם מצמרת הקהילה העסקית של ישראל, שתגיע לפורום הכלכלי בדאבוס עם מסר תקיף: "חייבים להגיע להסדר מדיני דחוף‭."‬ 

 

 

כ-100‬ אנשי עסקים ישראלים בכירים יגיעו לדאבוס במסגרת קבוצה א-פוליטית בשם "בי-טי-אי‭,"‬ ביניהם יו"ר קבוצת שטראוס, עפרה שטראוס; מנכ"ל גוגל ישראל מאיר ברנד; מוריס קהאן ממייסדי אמדוקס; התעשיין גד פרופר; השגריר לשעבר בארה"ב, פרופ' איתמר רבינוביץ'; השגריר לשעבר באו"ם, דני גילרמן; ואנשי העסקים רמי לוי, יוסי ורדי ובני לנדא.

 

בי-טי-אי מאגדת מאות אנשי עסקים ישראלים ופלסטינים המבקשים לקדם את ההסדר המדיני. עמדתם היא שהסדר מדיני, המבוסס על פתרון שתי המדינות, חיוני לחברה ולכלכלה בשני הצדדים.

 

הפורום הכלכלי הבינלאומי מתכנס בדאבוס מדי שנה, ומזמן אליו את בכירי המנהיגים ואנשי העסקים בעולם. מישראל אמורים להגיע לכינוס נשיא המדינה שמעון פרס, ראש הממשלה בנימין נתניהו ושרת המשפטים ציפי לבני. מהצד הפלסטיני יגיעו ראש צוות המו"מ סאיב עריקאת ואיש העסקים מוניב מסרי. אנשי העסקים הישראלים יגיעו לכינוס על פי הזמנתו של יו"ר הפורום, פרופ' קלאוס שוואב, שמתכנן להקדיש יום שלם לדיונים בנושא ההסדר המדיני בין ישראל לפלסטינים.

 

הצמרת העסקית של ישראל שתגיע לכינוס תיפגש עם מדינאים ומנהיגים מרחבי העולם, ותעביר גם להם מסר ברור שלפיו "הסכסוך פוגע בכיס של כל האזרחים‭."‬ ב"בי-טי-אי" הדגישו כי הם לא מבקשים לעסוק בגבולות או בהסדרי ביטחון, אלא רק במה שהם מבינים בו – בכלכלה.

 

הסיפור המלא - היום ב"ידיעות אחרונות"

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ניב קנטור
עופרה שטראוס
צילום: ניב קנטור
צילום: דנה קופל
רמי לוי
צילום: דנה קופל
מומלצים