שתף קטע נבחר

10 סיבות למה לנסוע ללפלנד החורף

טיול בחבל הארץ הצפון-אירופי כרוך בטיסה לא קצרה, בהוצאה כספית ובהסתגלות לתנאי מזג אויר לא פשוטים. הנה 10 נקודות שיסבירו לכם למה בכל זאת כדאי להגיע ללפלנד

טיול ללפלנד כרוך בטיסה לא קצרה בהגעה לחבל ארץ שונה מכל מה שהכרתם, בהוצאה כספית ובהסתגלות לתנאי מזג אויר לא פשוטים. לאנשי הקוטב יש עשרות מילים שמתארות שלג. לנו יש מעט מילים להסביר בעזרתן מה זה בעצם אייס צ'אלנג' (Ice Challenge) ובמה הוא שונה מ"עוד טיול" בלפלנד.

 

בחרנו לעשות את זה בעזרת 10 נקודות שיסבירו מה ההבדל.

 

1. הג'יפים. בקרח? כן. בקרח. מסמרי קרח מיוחדים יוצרים חווית נהיגה שאין כמוה: בקרח, בשלג, בלבן הפרוס מלוא העין. לא פשוט להתמודד עם האתגר של נהיגת ג'יפים בקרח. אבל מי שהיה שם יודע שזאת חווית נהיגה במקום שאין דומה לו בעולם. הג'יפים מצוידים כמובן במכשירי קשר שמאפשרים הכוונה והדרכה במהלך הנסיעה והופכים את החוויה לעשירה יותר.

 

 (צילום: איציק כץ) (צילום: איציק כץ)
(צילום: איציק כץ)

 

2. הגמישות: הקצב וההתנהלות בלפלנד שונים מאוד מהקצב בארץ (או אפילו במרכז אירופה). הימים בלפלנד קצרים ואנחנו רוצים לנצל אותם עד הסוף.

לעומת זאת, נהגי האוטובוס בלפלנד מוגבלים על פי חוק לשמונה שעות עבודה ביום ומרגע שהם במלון הם מחויבים למנוחה של 10 שעות (ואנחנו בעד!). בג'יפים, לעומת זאת, הגמישות מלאה וכשמגיע מידע על הזוהר הצפוני (וזה קורה רק בשעות הלילה) אפשר פשוט לעלות על הרכבים ולצאת לחפש אותו.

 

3. המסלול: השימוש בג'יפים מאפשר לנו להתרחק מ"מגרש המשחקים" שבו נמצאים רוב התיירים, לצאת אל הטבע המרהיב של לפלנד, להתרחק למסלולים מיוחדים ולהגיע למקומות נפלאים שבדרך אחרת פשוט אין סיכוי להגיע לשם. קצה העולם אמרנו?

 

4. הגודל קובע: הדרכה היא לב ליבו של כל מסע טוב. אבל כאן יש גם קבוצה קטנה ואיכותית. שני מדריכים ישראליים. מדריך מקומי שמכיר כל שביל. איכות היא שם המשחק.

 

5. האוכל: כשמתרחקים מהמרכז התיירותי אפשר להגיע למסעדות קטנות ומשפחתיות וליהנות מהסלמון הפיני במיטבו. אפשר לצאת לקניות בכפרים הקטנים ולבשל ביחד (גמישות כבר אמרנו?) אפשר להגיע ממש אל נקודות הדייג, לחצות נהרות קפואים (במקומות שאוטובוס לא יכול להגיע אליהם) ולעצור לפיקניק של תה באמצע הקפוא הקפוא הזה. ולנשום.

 

6. האקסטרים: לפלנד היא גן עדן לחובבי ריגושים ואנחנו "במסע טעימות" : אופנועי שלג, מזחלות כלבים, הרפתקה עם איילים, קרטינג, שייט ייחודי בשוברת קרח. מי אמר אדרנלין ולא קיבל?

 

 (צילום: זיו ריינשטיין) (צילום: זיו ריינשטיין)
(צילום: זיו ריינשטיין)

 

7. הלינה: אם הגעתם עד לפלנד אל תפספסו את חווית הלינה המקומית: בקתות עץ מדוגמות, מחוממות ומפנקות כולל סאנה פרטית בכל בקתה, שיש בהן כל מה שצריך כדי להעביר לילה נפלא. שום בית מלון לא דומה לזה.

 

8. הזוהר הצפוני: רבות נכתב על התופעה המרהיבה והחמקמקה הזאת, שאינה מתגלה לכל אחד. על מנת להגביר את הסיכויים לראות את הזוהר הצפוני מומלץ להתמקם מחוץ לעיר והחיבור שלנו לג'יפים מעלה כמובן את הסיכוי לכך: כי ברגע שיגיע האות - אנחנו נצא לדרך ונרדוף אחריו ממש כמו אחרי קשת בענן.

 

 (צילום: Gettyimages) (צילום: Gettyimages)
(צילום: Gettyimages)

 

9. הזמן: ללפלנד מגיעים בדרך כלל פעם בחיים. ורוצים לנצל כל דקה. כשהקבוצה קטנה, כשהניידות קלה, כשהצוות מומחה ומשקיע – כל דקה מנוצלת במאה אחוז שלה. ויותר.

 

10. הכמה זה עולה לי? כן, גם פה יש תפיסה. ובאייס צ'אלנג' היא אומרת שהכול משולם מראש. את הארנק אפשר להשאיר בבית. תודו שהכי כיף ככה.

 

תאריכי המסעות הפנויים:

  • 7-14 במרץ 2014
  • 17-24 במרץ 2014

 

  • לחצו להרשמה למסעות ללפלנד ופרטים נוספים

 

 

לפנייה לכתב/ת
צילום: יאיר שטיינמץ
עם הג'יפ בלפלנד
צילום: יאיר שטיינמץ
מומלצים