שתף קטע נבחר

הסדר: שושן ברבי לא יואשם בהריגה

הפרקליטות הודיעה שלא תצליח להוכיח במשפטו של שושן ברבי את סעיף ההריגה, שהופחת לגרימת מוות ברשלנות. בתאונה נדרסו למוות אלכסנדרה רובינוב, סבטלנה יגודייב ובתה שושנה. סעיף הנהיגה בשכרות יימחק. יתר העבירות, ובהן הפקרה ושיבוש הליכי משפט, יישארו

שושן ברבי, שנאשם כי דרס למוות שלוש נשים במעבר חציה בנתניה באוגוסט 2012, מואשם עתה בעבירה של גרימת מוות ברשלנות בלבד. פרקליטות מחוז מרכז הודיעה היום (ה') למשפחות ההרוגות כי לאחר ששקלה בכובד ראש את מכלול הראיות בתיק, כפי שהתבררו במהלך ניהול ההליך, וכן את עמדת המשפחות, החליטה לחתום על הסדר טיעון עם ברבי.

 

ברבי. בפרקליטות שקלו בכובד ראש (צילום: בני דויטש) (צילום: בני דויטש)
ברבי. בפרקליטות שקלו בכובד ראש(צילום: בני דויטש)
 

עוד בחדשות ynet:

 

בתאונה הקטלנית נדרסו למוות אלכסנדרה רובינוב, בת 66; סבטלנה יגודייב, בת 56; ובתה שושנה יגודייב, בת 25. הסנגורים, עורכי הדין מוטי כץ, דוד יפתח וג'קי סגרון, טענו כבר עם הגשת כתב האישום שמדובר בתאונה בלתי נמנעת. לטענתם, הולכות הרגל חצו את הכביש באור אדום בעוד ברבי נסע בירוק, ובמהלך הדיונים בבית המשפט עלו עדים שנתנו תוקף לגרסה שלו. השופטת הפנתה את הצדדים להליך גישור, בין השאר על רקע העובדה שהפרקליטות הבינה שתתקשה להוכיח שברבי נהג תחת השפעת אלכוהול.

 

על-פי הסדר הטיעון שנחתם הבוקר בין הצדדים, יתוקן כתב האישום כך שסעיפי עבירות ההריגה יומרו בעבירות של גרימת מוות ברשלנות, ואילו סעיף הנהיגה בשכרות יימחק. יתר העבירות, ובהן הפקרה, שיבוש הליכי משפט, הדחה בחקירה ועבירות סמים, ייוותרו על כנן. בפרקליטות אמרו כי הסדר הטיעון אינו כולל הסכמה לעניין העונש. כמו כן אמרו כי הם יטענו לעונש שישקף את מדרג החומרה הגבוה של האירוע וכן לאפשר למשפחות להביע את כאבן בפני בית המשפט.

 

בהודעת הפרליטות נאמר כי הסדר הטיעון, שהתקבל על דעת פרקליט המדינה הנכנס שי ניצן, פרקליט המדינה היוצא משה לדור ופרקליטת מחוז מרכז, הושג בשל קשיים ראייתיים מסוימים. במשרד המשפטים הבהירו כי מלכתחילה ההחלטה על אישום בעבירת ההריגה ולא בעבירת גרם מוות ברשלנות הייתה החלטה מורכבת והתבססה על ראיות נסיבתיות. "במהלך ניהול ההוכחות בבית המשפט התגלו קשיים מסוימים

 בראיות, ובית המשפט אף העיר לפרקליטות על כך. לאור המצב הראייתי העדכני והערות בית המשפט, נפגשו הצדדים במטרה להגיע להסדר טיעון שישקף נכונה את המצב הראייתי בתיק".

 

במשרד המשפטים הדגישו כי בטרם הוחלט אם לחתום על ההסדר, נמסרה למשפחות ההרוגות הודעה כי הפרקליטות שוקלת להגיע להסדר, ואופשר להן להביע את עמדתן. לאחר שעמדתן נשמעה, בעל-פה ובכתב, הנושא נבחן מחדש, על כל היבטיו, והוחלט שיש מקום כאמור לחתום על ההסדר - כך נכתב בהודעת משרד המשפטים.

 

עורכי הדין מוטי כץ, אורי כץ, דוד יפתח וג'קי סגרון - המייצגים את ברבי - אמרו בתגובה להסדר הטיעון: "ההסדר לא עושה שום חסד עם הנאשם. הוא הולם במדויק את הראיות שנשמעו בבית המשפט. במאמר מוסגר אנחנו סבורים שמלכתחילה אלה היו צריכות להיות פניו של כתב האישום, כי בסופו של יום בחומר הראיות ישנו בסיס איתן לכך שהולכות הרגל, למרבה הצער חצו את מעבר החציה באור אדום. מהירותו של הנאשם גם אם חרגה מהמותר המדובר בחריגה מזערית אשר כשלעצמה בדוח הקרב מכוננת עבירת רשלנות. אנחנו מקווים שבית המשפט יתייחס לתאונה באותן אמות מידה שראוי להתייחס לתאונות מסוג זה תוך התעלמות מוחלטת מרעשי הרקע שהיו בלתי מוצדקים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עופר עמרם
שושן ברבי
צילום: עופר עמרם
מומלצים