שתף קטע נבחר

לבנונים בבסיס: מסר לחיזבאללה בראיון נדיר

מפקד טייסת ברמת דוד התראיין לרשת הלבנונית LBC, שאנשיה קיבלו אישור מיוחד להיכנס לבסיס הצפוני: "עוקבים מקרוב אחר ניסיונות הברחה של נשק אסטרטגי מסוריה ללבנון, נמנע ממנו ליפול לידי חיזבאללה"

לרשת תקשורת לבנונית ניתן אישור חריג לצלם בבסיס חיל האוויר רמת דוד שבצפון, כחלק מיוזמה של צה"ל להעביר מסר חריף לחיזבאללה. בכתבה של רשת LBC רואיין מפקד טייסת וכן רב סרן אביחי אדרעי, ראש מדור תקשורת ערבית בדובר צה"ל. צפו בכתבה.

 

מתוך הכתבה הלבנונית. F-16 ברמת דוד ()
מתוך הכתבה הלבנונית. F-16 ברמת דוד

בתחילת הכתבה ברשת הלבנונית הובאה התייחסות לניסיונות להגיע להסדר בנושא הסורי: "בזמן שבו מדינות העולם עסוקות בוועידת ז'נבה כדי לחפש נתיב להסדר במשבר בסוריה, שולח מפקד הטייסת בבסיס חיל האוויר ברמת דוד בצפון מסר מאיים, שבו הוא מזהיר מהמשך הברחת אמצעי לחימה אסטרטגיים מסוריה לחיזבאללה ומאיים כי צבאו מוכן למניעת הברחות הנשק".

 

"אנחנו עוקבים מקרוב אחר ניסיונות הברחה של נשק אסטרטגי מסוריה ללבנון כדי למנוע ממנו ליפול לידי חיזבאללה", אמר מפקד הטייסת בראיון הנדיר. "ארגון חיזבאללה החל לקבל לרשותו כלי נשק שעולים על כלי נשק של כל המדינות העצמאיות באזור ועלינו להתכונן לתרחיש שכזה".

 

אדרעי, דובר צה"ל בערבית, רואיין אף הוא ל-LBC: "חיזבאללה הפך 200 כפרים בדרום לבנון למקומות אחסון של אמצעי לחימה כדי להפנות אותם לעורף הישראלי. צה"ל לא יכול לתת לאנשי חיזבאללה שיבצעו משם את פעולות החבלה שלהם נגד האזרחים הישראלים בכזו קלות".

 

גם בסופה של הכתבה הובהר המסר שאותה רצה צה"ל להעביר לחיזבאללה. "צה"ל לוקח בחשבון כי הגעתו של נשק אסטרטגי לחיזבאללה בלבנון יהיה הדבר שיצית את המלחמה הבאה", אמרה הכתבת.

 

Read this article in English

 

 

יואב זיתון השתתף בהכנת הידיעה
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים