שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם

  פסיקה בארה"ב: אישה בהריון תנותק מהחייאה

  צעירה מטקסס התמוטטה בחודש ה-4 להריונה, הרופאים קבעו מוות מוחי אך לא יכלו לנתקה מהמכונות בגלל העובר. בית המשפט התיר לאפשר לה למות

  בית משפט במחוז טראנט בטקסס הורה הלילה (שבת) לבית חולים במדינה לנתק ממכונות ההחייאה אישה בהריון שנמצאת במצב של מוות מוחי. לאחר שהוצת דיון ציבורי על זכויות עוברים, השופט נעתר לבקשת בעלה והורה להכריז על מותה.

   

  עוד חדשות ב-ynet:

   

  מרליס מוניוז בת 33 התמוטטה לפני כחודשיים בביתה בעת שהייתה בשבוע ה-14 להריונה, ככל הנראה בשל תסחיף ריאתי. היא פונתה לבית החולים שם הודיעו הרופאים לבעלה אריק ולהוריה כי היא במצב של מוות מוחי ומוחזקת בחיים בעזרת מכונות.

   

  בעלה של מרליס בבית המשפט (צילום: AP) (צילום: AP)
  בעלה של מרליס בבית המשפט(צילום: AP)

   

  בעלה של מוניוז טען כי הוא ואשתו, פרמדיקים במקצועם, הביעו בעבר את רצונם אחד בפני השנייה שלא להיתמך על ידי מכונות החייאה.

  הוא ביקש מהרופאים לנתק את מרליס מהמכונות, אך הרופאים סרבו בטענה שהחוק במדינה מחייב אותם לדאוג לעובר שבבטנה.

   

  מוניוז עתר לבית המשפט וביקש לחייב את בית החולים למלא אחר בקשת אשתו. עורך דינו טען בדיון כי מתן אישור לבית החולים להשאירה מחוברת למכונות ההחייאה ייצור תקדים מסוכן בנושא. מנגד טענו עורכי דין של בית החולים כי הרופאים פועלים על פי החוק.

   

  "זה מקרה מאוד קשה", אמר השופט והודיע כי הוא מורה על ניתוקה של מוניוז מהמכונות. הוא נימק את החלטתו בכך שהצעירה ההרה כבר מתה והחוק לא חל עליה. על פי החלטת השופט, בית החולים צריך למלא אחר ההחלטה תוך ארבעה ימים. עוד לא ברור אם יערער המוסד הרפואי לערכאה גבוהה יותר.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: AP
  נלחם על מותה. הבעל האבל
  צילום: AP
  מומלצים