שתף קטע נבחר

המין החזק? נשים פוחדות פי 6 מרופא שיניים

חוקרים בריטים שבדקו את הפחד מרופאי השיניים, מסבירים למה אנשים כל כך מפחדים ומציעים שיטות לנסות ולמזער את החששות. בכל מקרה, הדבר הכי יעיל לדברי החוקרים הוא מניעה

מי לא מפחד מרופאי שיניים: כבר שנים שהמאבק בין המינים מקבל תפניות מפתיעות - אבל מה קורה בנוגע לפחד מרופאים בכלל ומרופאי שיניים בפרט? עכשיו מגלים חוקרים בריטים כי הנשים פוחדות מטיפולי שינים פי 6 מאשר מגברים.

 

את אפליקציית הבריאות לסמארטפון כבר הורדת? הורידו לאייפון או לאנדרואיד

 

החוקרים שבדקו את מידת החרדה מרופא השיניים מתוך נתונים של רופאי שיניים לגבי 30 מיליון מטופלים בשנה, מסבירים כי הבעיה העיקרית בטיפולי השיניים היא לא הטיפולים עצמם, אלא החרדה מפני הסיטואציה. "יש משהו בטיפול שיניים שמפחיד הרבה יותר מכל טיפול אחר", הם אומרים.

 

עוד כתבות על בריאות השן

משחת שיניים: למה היא חשובה לבריאות?

11 דרכים לשכנע את הילד לצחצח שיניים

18 כללים: כך תדעו אם רופא השיניים שלכם טוב

 

לדבריהם, יותר ויותר רופאי שיניים מבינים את החרדה שהמטופלים חשים לפני שהם מגיעים אליהם ומנסים לשנות גישה ומנסים להיות "פחות מפחידים". הם מסבירים: "רופאים רבים נוקטים בשיטות מפחיתות חרדה ומנסים לבוא לקראת המטופלים כדי להרגיע את הסיטואציה".

 

איך לעבור את הטיפול בלי לפחד?

החוקרים מציעים למטופלים ליזום שיטות מרגיעות ומפחיתות חרדה בעצמם.

 

1. קביעת תור בלי לחץ. כדאי לנסות לקבוע את התור בזמן הכי נוח מבחינכם, לא בזמן המועט בין עבודה וסידורים אחרים אלא בזמן הכי פנוי ורגוע שלכם.

 

2. סימן מוסכם. קבעו עם הרופא סימן שיאותת לו כי אתם רוצים הפסקה זמנית מהטיפול. בדרך כלל, הסימן הכי מקובל הוא הרמת יד. הרופא יפסיק את הטיפול לכמה דקות עד שתחליטו שאתם מסוגלים לעשות זאת שוב. 

 

3. שמיעת מוזיקה. יש אנשים רבים שמעדיפים במהלך הטיפול לשמוע מוזיקה מרגיעה באוזניות. הבחירה במוזיקה המרגיעה והמוכרת שלכם תורמת ללא ספק לסיטואציית הטיפול להיות הרבה פחות מלחיצה.

 

4. הרדמה או טשטוש. לעתים כל שיטות ההרגיעה לא מצליחות בתפקידן, והפתרון שיאפשר טיפול יעיל הוא פשוט להיעזר בהרדמה מקומית או טשטוש על מקום הטיפול.

 

לדברי החוקרים, רוב החוששים מרופאי שיניים, סובלים גם מהיגיינת פה לקויה יחסית מאשר האנשים שבאים לביקורות שגרתיות. החוקרים מסבירים כי רופאי השיניים מסבירים שמדובר במאבק של מניעה מול טיפול.

 

"אם מקפידים על ביקורת וטיפול של דברים קטנים, בדרך כלל לא מגיעים לבעיות גדולות ואז אין צורך לפחד. בכל מקרה, הקפדה על צחצוח ושמירה קפדנית על היגיינת הפה תעזור למנוע בעיות", מסבירים הרופאים.

 לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: index open
הנשים מפחדות יותר מגברים
צילום: index open
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים