שתף קטע נבחר

נתניהו במסר לבנט: "תתנצל או שתשלם מחיר"

הסלמה בעימות בין ראש הממשלה ליו"ר הבית היהודי. "ההתנהגות החצופה של בנט והסגנון חסר האחריות שלו לא יעברו בשתיקה", אמרו בלשכת נתניהו. "הוא קיבל מסר - הוא צריך להתנצל באופן חד וברור, אחרת יהיה לזה מחיר"

העימות בין ראש הממשלה ליו"ר הבית היהודי מגיע לשיא חדש - והוא עשוי להסתיים בשינוי פני הממשלה. "בנט קיבל מסר. הוא צריך להתנצל באופן חד וברור אחרת יהיה לזה מחיר", העבירו הבוקר (יום ד') בלשכת נתניהו אולטימטום ברור לשר הכלכלה נפתלי בנט.

 

עוד בחדשות:

ביקורת על תוכנית ההזנה: עוני זה לא רק אוכל

מפעל ההזנה מתרחב: עוד 75 אלף ארוחות

 

המתקפה החריפה על בנט לא הסתיימה כאן. "ההתנהגות החצופה שלו והסגנון חסר האחריות שלו לא יעברו בשתיקה", אמרו בלשכה. "התנהגותו פוגעת באינטרסים של ההתיישבות. אם הוא לא יתנצל הוא מסכן את הרכב הממשלה הנוכחי".

 

בלשכה הוסיפו כי "לנתניהו יש חלופות. גם ממשלה בלי בנט תמשיך לדאוג לביטחונה של ישראל בדיוק כפי שעשתה הממשלה הקודמת. אף אחד לא ילמד את נתניהו מה היא אהבת ישראל ושמירה על ביטחונה. אחרי כל הטענות שיש לבנט לא ברור למה הוא נדבק לכיסא הממשלה".

 

המשא ומתן המדיני ודברי גורם בלשכת ראש הממשלה לפיו "נתניהו מאמין שלמתנחלים צריכה להיות אפשרות להישאר במדינה הפלסטינית העתידית" הובילו לקרע בקואליציה ולעימות חריף עם יו"ר הבית היהודי. אתמול התייחס בנט לנושא ואמר: "למה פלסטינים לא

יכולים לשלוט על ישראלים? כי הם יהרגו אותם. איך אני יודע? אני יודע כי זה כבר קרה".

 

מעט מאוחר יותר הגיב נתניהו והדגיש בנאום בתל אביב כי "האמריקנים מגבשים עמדות אמריקניות - לא ישראליות. ישראל לא חייבת לקבל את העמדות הללו. המדינה הפלסטינית צריכה להיות ישות מפורזת שמכירה במדינה היהודית".

 

בסביבת בנט הודו כי העימות עם נתניהו יצא מכלל שליטה, וכי לא הייתה כוונה להסלימו עד לכדי פיצוץ. "לרגע אחד לא רצינו שיהיה משבר אמיתי", אמר גורם בבית היהודי. בנט ניסה להקטין מעט את עוצמת העימות כאשר דיבר אמש על הכבוד שהוא רוחש לנתניהו, אלא שהדברים לא סיפקו את אנשי נתניהו ואותו. פרישה אפשרית של הבית היהודי מהקואליציה תוביל למשא ומתן עם ש"ס והעבודה, אך לעת עתה נראה כי הפרשה תסתיים ללא תזוזות משמעותיות בממשלת נתניהו.

 

השר ישראל כץ מהליכוד-ביתנו פנה לבנט דרך עמוד הפייסבוק וקרא לו להתנצל בפני נתניהו. "הוויכוח היכן יגורו יהודים בהסכם עתידי הוא ויכוח סרק. רק אתמול חזר אבו מאזן על עמדתו - הוא מוכן להסכם שיכלול 'פתרון צודק' לחמישה מיליון פליטים פלסטינים, וירושלים, כולל העיר העתיקה, תהיה הבירה הפלסטינית. עם עמדות כאלה אין סיכוי להסכם, אז למה לפצל את הכוחות?", כתב השר כץ.

 

בינתיים תקף נשיא המדינה שמעון פרס את דברי בנט אתמול ואמר בכנס של המכון לביטחון לאומי בתל אביב: "שמעתי את הוויכוחים, מה פתאום הפחד הזה שתקף אותנו? יהרגו יהודים? היום? הפחד היה צריך להיות ב-1948 כשלא היה לנו אף תותח, טנק ומטוס, מול שבע מדינות ערב. מה כל ההפחדה וההבהלה הזו? מה הפחד הזה? מה קרה?"

 

שחר חי השתתפה בהכנת הידיעה
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
השר בנט
צילום: מוטי קמחי
צילום: מוטי קמחי
רה"מ נתניהו
צילום: מוטי קמחי
מומלצים