שתף קטע נבחר

בנט: לא התכוונתי לפגוע בראש הממשלה. הבית היהודי: אנחנו מוכנים לבחירות

ראש הממשלה שוחח עם בכירים בליכוד ואמר להם כי הוא מצפה מיו"ר הבית היהודי להתנצל על דבריו עד לישיבת הממשלה ביום א', או שיפוטר. הערב אמר בנט בכנס חינוך בים המלח: "אני מכבד את ראש הממשלה בנימין נתניהו ואת מנהיגותו". בכירים בבית היהודי: בנט לא יאמר מעבר לכך

ראש הממשלה בנימין נתניהו שוחח היום (ד') עם בכירים בליכוד ואמר להם כי הוא מצפה מיו"ר הבית הלאומי, שר הכלכלה נפתלי בנט, להתנצל על דבריו לפני ימים אחדים. נתניהו הדגיש כי אם בנט לא יתנצל הוא יפטר אותו מהממשלה. נתניהו ציין כי ההתנצלות צריכה להתפרסם עד תחילת ישיבת הממשלה – יום ראשון ב-10:00 בבוקר. הערב אמר בנט בכנס בים המלח: "אם ראש הממשלה נפגע, זאת לא הייתה הכוונה". גורמים בכירים בבית היהודי: "אם נתניהו רוצה לפטר והוא רוצה בחירות, אנחנו מוכנים לבחירות".

 

עוד בחדשות

 

לדברי בנט, "ישנם גורמים שמנסים להפוך דיון מהותי על עתיד ארצנו ועל ביטחוננו למתקפה אישית שלא הייתה". הוא הוסיף והדגיש: "אני מכבד את ראש הממשלה בנימין נתניהו ואת מנהיגותו בתנאים לא פשוטים, תומך בו כשצריך ומבקר אותו כשצריך, וזוהי חובתי. הטלת ריבונות פלסטינית על אזרחים ישראליים היא מסוכנת, ומחובתי הייתה להוריד רעיון זה מיידית מסדר היום, ואכן הרעיון ירד".

 

כמו כן, בכירים בבית היהודי אמרו הערב ל-ynet כי "מבחינת בנט, אחרי הדברים שאמר הסוגייה תמה ואין בכוונתו לומר דברים נוספים בנושא. בנט משוכנע כי בימים האחרונים הצליח באמצעות הביקורת החריפה שמתח לחסל רעיון מסוכן". מנגד, גורמים בליכוד אמרו כי מכתב הפיטורין היה כבר מוכן וכי האולטימטום עבד מהר ממה שחשבו. לדבריהם, השר אורי אריאל הובילאת בנט להתנצלות.

 

כבר הבוקר העבירו בלשכת נתניהו אולטימטום לשר בנט, לפיו "הוא צריך להתנצל באופן חד וברור אחרת יהיה לזה מחיר". גורמים בלשכת ראש הממשלה מסרו כי "ההתנהגות החצופה שלו והסגנון חסר האחריות שלו לא יעברו בשתיקה. התנהגותו פוגעת באינטרסים של ההתיישבות. אם הוא לא יתנצל הוא מסכן את הרכב הממשלה הנוכחי".

  

בלשכה הוסיפו כי "לנתניהו יש חלופות. גם ממשלה בלי בנט תמשיך לדאוג לביטחונה של ישראל בדיוק כפי שעשתה הממשלה הקודמת. אף אחד לא ילמד את נתניהו מה היא אהבת ישראל ושמירה על ביטחונה. אחרי כל הטענות שיש לבנט לא ברור למה הוא נדבק לכיסא הממשלה". 

 

בתוך כך, שר האוצר יאיר לפיד הזהיר הערב ממבוי סתום במשא ומתן עם הפלסטינים. לפיד אמר בכנס המכון למחקרי ביטחון לאומי בתל-אביב כי "אם המשא ומתן עם הפלסטינים ייתקע או יתפוצץ וניכנס למציאות של חרם אירופאי, אפילו חלקי מאוד, הכלכלה הישראלית תיסוג אחורה וכל אזרח ישראל ייפגע ישירות בכיסו".

 

העימות בממשלה פרץ לאחר שביום ראשון ציטטה סוכנות הידיעות AP גורם רשמי בלשכת ראש הממשלה שאמר כי נתניהו מאמין שלמתנחלים צריכה להיות אופציה להישאר בשטחה של המדינה הפלסטינית העתידית. אותו גורם אמר כי "ראש הממשלה מאמין שבשלום, כמו שבישראל יש מיעוט ערבי, אין סיבה הגיונית שבמדינה הפלסטינית לא יהיה מיעוט יהודי ושליהודים שחיים ביהודה ושומרון תינתן האפשרות להישאר".

  

הדברים עוררו תגובות חריפות בצד הימני של המפה הפוליטית. "הדברים שצוטטו חמורים ביותר ומשקפים אובדן עשתונות ערכי", אמר בנט. "אלפיים שנות כיסופים לארץ ישראל לא עברו כדי שנחיה תחת שלטונו של אבו מאזן", אמר בנט. "מי שמעלה על דעתו חיי יהודים בארץ ישראל תחת שלטון פלסטיני שומט את הקרקע תחת ישיבתנו בתל אביב".

  

גורמים בלשכת ראש הממשלה מיהרו להגיב על התגובות ואמרו כי "אין דבר שחושף יותר מכול את חוסר הנכונות של הרשות בהסדר עם ישראל מאשר תגובתם הקיצונית והפזיזה על פרסום לא רשמי". אמש נאם בנט בכנס השנתי של המכון למחקרי ביטחון לאומי והתייחס פעם נוספת לנושא. "למה פלסטינים לא יכולים לשלוט על ישראלי? כי הם יהרגו אותם", אמר בנט. "איך אני יודע? אני יודע כי זה כבר קרה. בחברון חיו היהודים בשלום עם שכניהם הערבים ואז יום אחד בשנת תרפ"ט השכנים פשוט קמו והרגו אותם".

 

Read this article in English

 


פורסם לראשונה 29/01/2014 18:58

 

בהכנת הידיעה השתף איתי בלומנטל
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
ראש הממשלה נתניהו
צילום: מוטי קמחי
מומלצים