שתף קטע נבחר

פרס מפרס: "עיטור הנשיא" לתורמים לחברה

שמונה אנשים מתחומים שונים קיבלו את האות על פעילותם למען החברה הישראלית, בהם הרב אלימלך פירר ואביגדור קהלני

שמונה זוכים קיבלו היום (ה') בבית הנשיא בירושלים את "עיטור הנשיא" על תרומתם הייחודית ויוצאת הדופן לחברה בישראל. בעבר קיבלו את הפרס, בין היתר, נשיא ארצות הברית ברק אובמה, ביל קלינטון, הנרי קיסינג'ר והרב עדין שטיינזלץ.

 

הענקת האות לאבנר שלו (צילום: מארק ניימן, לע"מ) (צילום: מארק ניימן, לע
הענקת האות לאבנר שלו(צילום: מארק ניימן, לע"מ)
 

עוד בחדשות ynet:

 

עיטור הנשיא הוא עיטור כבוד אזרחי בישראל, שמוענק ליחידי סגולה - פרטיים וארגונים. השנה נמצאים בין הזוכים הרב אלימלך פירר, שבמהלך השנים הקים מערכת סיוע רפואית נדירה לחולים; תא"ל (מיל') אביגדור קהלני, שזכה בעיטור כ-40 שנה לאחר מלחמת יום הכיפורים על אומץ לבו, מנהיגותו בשדה הקרב ותרומתו רבת השנים לביטחון ישראל.

 

גם יו"ר "יד ושם", אבנר שלו, קיבל את האות על פעילות הנצחה משמעותית ובונה של זיכרון השואה בשני העשורים האחרונים. "העיטור הוא חיזוק ועידוד עבורי ועבור כל עמיתיי ביד ושם במשימתנו למען שימור זיכרון שואה משמעותי, רלוונטי ומתמשך לעם היהודי ולאנושות כולה והנחלתו לדורות", אמר שלו בטקס.

 

עוד קיבלו את העיטור אבי נאור מייסד עמותת "אור ירוק", הרב יצחק דוד גרוסמן הפועל עשרות שנים למען בני נוער וילדים במצוקה ובקידום הפריפריה, ד"ר צבי (הרי) תבור על פעילות פורצת דרך במחקר העולמי של אנרגיה סולרית, כלת פרס ישראל ליה ואן ליר, הפועלת לקידום אמנות הקולנוע הישראלי ו-וג'אק מהפר על פעילות פילנתרופית ענפה ומגוונת.

 

"עם ישראל גאה בכם. אתם ההוכחה לכך שאפשר להאמין ולחלום בגדול ושלתים המציאות עולה על הגדולים שבחלומות", אמר הנשיא לזוכים. "אני מאמין שאתם משמשים דוגמה לרבים אחרים. אתם, זוכים יקרים, ראויים להוקרה העמוקה ביותר שעם מסוגל לבטא". אחר כך העניק פרס את הפרס היוקרתי לכל אחד מהזוכים.  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מארק ניימן, לע"מ
הענקת האות
צילום: מארק ניימן, לע"מ
מומלצים