שתף קטע נבחר

מנור גינדי ל-ynet: "זו טעות, אני חף מפשע"

היזם שחשוד במתן טובות הנאה בפרשת השחיתות בראשל"צ וברחובות אמר בראיון ראשון לאחר שחרורו למעצר בית: "עברתי חוויות קשות, זה היה משפיל ומביך". עו"ד רועי בר שוחחר למעצר בית: "בטוח בחפותי, סומך על הרשויות"

"אין לנו שום צד בפרשה הזו ולא בפרשה אחרת, כך שבפנים אני מרגיש שאני חף מפשע. יש פה טעות. הצדק עימנו והצדק ייצא לאור בימים הקרובים", כך אמר הערב ל-ynet (ד') היזם מנור גינדי בראיון ראשון מביתו בסביון, לאחר ששוחרר למעצר בית בעקבות החשדות בפרשת השחיתות הנוגעת לפרויקטים של נדל"ן בראשון לציון וברחובות. הוא הוסיף: "אין לנו שום קשר לפרשה הזאת. השותפים שלנו ואני פועלים ביושרה, בונים את הארץ באהבה גדולה ואנחנו נמשיך לעשות כך".

 

 

המשטרה חוקרת חשדות לעבירות שוחד, מרמה והלבנת הון בתחום הנדל"ן. לדבריה, בכירים ב"גינדי השקעות" וקבלנים אחרים העניקו טובות הנאה לעו"ד רועי בר, ששימש יועץ משפטי לשתי העיריות, ובתמורה הוא קידם את ענייניהן בוועדות המקומיות. 

 

מנור גינדי, מה זה פרויקט "ווייט" ולמה הוא השתרבב לפרשה בצורה כזאת?

"זה פרויקט שהושלם כמבנה כבר לפני קרוב לחמש שנים. פרויקט מוצלח ויפה שאנחנו גאים שהוא בארסנל של הפרויקטים שלנו. וכרגע אני לא יכול למסור לך פרטים נוספים".

 

על הרגעים הקשים בבוקר המעצר שלו סיפר גינדי: "בחדר שינה ליוו אותי כדי שאוכל להתלבש. אלה רגעים מאוד לא נוחים, מבוכה גדולה, ברגע שאתה ממש מתעורר עם הילדים עם האישה. אזקו אותי ושאלתי במה מדובר. ממש ממש לא ידעתי במה מדובר עד שהגעתי לתחנת המשטרה בלהב. שם התחיל כל סיפור החקירה. עם אזיקים ברגליים וטביעות אצבעות וכל הנוהל ביצוע לגבי חשודים".

 

על ההתמודדות עם הצלמים וכלי התקשורת הרבים שליוו אותו בבית המשפט הוסיף גינדי: "זה הרגע הקשה ביותר שחוויתי בשבוע האחרון. הכניסה לבית המשפט, מובל באמצעות עשרה סוהרים עם כלי נשק, עם עוד חמישה עצורים. זה מאוד מאוד מביך. הרגשתי מושפל".

 

עו"ד רועי בר: סומך על רשויות החוק

מוקדם יותר שיחרר בית משפט השלום בכפר סבא את עו"ד רועי בר למעצר בית בתנאים מגבילים עד יום רביעי הבא. השופט הורה לו להתרחק מהמשרדים הרלוונטיים, אסר עליו ליצור קשר עם מעורבים בפרשה, לצאת מהארץ או להתייחס לחשדות. בצאתו מבית המשפט אמר עו"ד בר: "התחושה זרה וקשה. אני בטוח בחפותי ובצדקת דרכי. אתה פועל כל חייך בצמידות לחוק ולמען האינטרס הציבורי, ולפתע נקלע לחשדות כאלה. אני סומך על רשויות החוק. נאפשר להן לסיים את עבודתן. שיתפתי פעולה באופן מלא עם החוקרים ואמשיך לעשות כן".

 

הפרשה כאמור מתגלגלת כבר כשבוע, אולם רק היום הותרו לפרסום שמותיהם של הקבלנים והיזמים החשודים. יחד עם מנור גינדי נעצרו אורי לוי, רון יצחקי, מישאל יצחקי וקבלן נוסף. הם חשודים שהעניקו טובות הנאה בשווי מיליוני שקלים לעו"ד רועי בר, שכיהן יועץ משפטי לעיריות ראשון לציון ורחובות. מעצרו של רועי בר הוארך עד יום חמישי.

 

הוא חשוד שטיפל בענייניהם של הקבלנים מול העיריות, ולאחר מכן נתן להם שירותים פרטיים. החוקרים סבורים שבמקרים שונים "זכה" עו"ד

בר לטפל בלקוחות שרכשו דירות מאותם קבלנים, ועל כך גבה מהם שכר טרחה.

 

לפחות במקרה אחד שעליו הוא אמור להיחקר, ייצג עו"ד בר חברת בנייה ובמקביל נכח עורך דין ממשרדו בדיון בעניינה בוועדה המקומית לתכנון ובנייה ראשון לציון, שם נתן ייעוץ משפטי לעירייה.

 

במהלך החיפושים תפסה היחידה מסמכים ומחשבים וכן נכסים וחשבונות לצורכי חילוט. מממצאי החקירה עולה חשד כי בכמה מקרים קיבל עורך הדין, שמעורב בפעילויות תכנון ובנייה רבות, טובות הנאה שונות - בתמורה לניצול סמכויותיו למתן אישורים חריגים ולקידום אינטרסים של קבלנים ומקורבים, תוך שהוא פועל בניגוד עניינים.

 

"הנזק לגינדי - לא ניתן לתאר"

עו"ד אלי זהר, שמייצג את מנור גינדי ואורי לוי (ואת השותף שלהם, אייל פרידמן, שרק נחקר), התייחס לנזק שגרמו החשדות והחשדות: "גינדי היא חברה עסקית ואי אפשר לתאר את הנזק שעלול להיגרם מהמעצר ומהחקירה. אנו מקווים שזה יסתיים במהרה".

 

על אופן המעצר אמר עו"ד זהר: "לא היה צורך לעצור אותם בפשיטה כמו אחרון סוחרי הסמים. לאחר מכן היחס אליהם השתפר. בית המשפט קיבל החלטה תקדימית לא לפרסם סרטים ותצלומים של החשודים אזוקים בידיהם וברגליהם.

התמונות האלה יכולות לפגוע בכבודם, להשפיל אותם ולבזות אותם".

 

לעניין החשדות המשיך עו"ד זהר את הקו שלפיו חלקה של חברת "גינדי השקעות" בפרשה שולי: "החברה נכנסה לעסקה לאחר שהכול היה גמור וסופי. עורך הדין כבר היה בפנים, התוכניות אושרו והזכויות היו מוכנות. לחברת גינדי לא היה שום קשר לקבלת הזכויות. כל נושא שכר הטרחה שעליו דברה המשטרה לא קשור להסדר שנעשה בגינדי. זו חברה שלאורך השנים לא סטתה מהחוק ולו פעם אחת".

 

עו"ד אילן סופר, המייצג את איש העסקים רון יצחקי: "כל חטאו של מרשי היא שהוא בן משפחתו של עו"ד רועי בר. הוא לא קיבל דבר ולא נתן דבר. הוא איש עסקים שעסקיו פרוסים ברחבי הארץ ובחו"ל. בפרויקט המדובר יש לו שמינית מהקרקע, שזה חלק זניח מפעילותו הכלכלית. הטענה שהוא היה צריך לתת טובות הנאה בכדי לקדם זאת היא מופרכת".

 

על הקשר בין הקבלנים לעו"ד רועי בר אמר עו"ד סופר: "משפחת גינדי ירשה את עו"ד רועי בר כנדוניה מעיריית ראשון לציון, ולכן מי שזכה במכרז היה חייב להעסיק את שירותיו, כחלק מעסקת הרכישה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עידו ארז
מנור גינדי
צילום: עידו ארז
מומלצים