שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  תמורות בעוז לתמורה: שונה התגמול למורים
  ארגון המורים ומשרדי החינוך והאוצר הגיעו להסכמות על שיפור תנאי "עוז לתמורה". המורים לא יצטרכו להישאר יותר עד 16:00 כדי להחתים כרטיס

  יו"ר ארגון המורים רן ארז הודיע היום (ה') כי לאחר חודשים ארוכים של שיחות ודיונים מול משרדי האוצר והחינוך, הגיעו הצדדים להסכמות בשיפור תנאי הסכם "עוז לתמורה" בבתי הספר העל-יסודיים. במוקד ההסכמות, ביטול התגמול הדיפרנציאלי להערכה אישית של המורים והחשבת 40 שיעורים כ-40 שעות עבודה. סעיף שיביא לשינוי המצב כיום שבו המורים נאלצים להישאר עד השעה 16:00 כדי להחתים כרטיס גם אם סיימו את עבודתם לפני כן.

   

   

  במקום התגמול האישי, יזכו המורים לתגמול כספי קבוצתי שיחולק בין אנשי הצוות של בתי הספר שיימצאו זכאים. בנוסף, הצדדים החליטו לדחות את חובת הצטרפות בתי הספר העל יסודיים לרפורמה בשנתיים, עד לשנת הלימודים תשע"ז. עד כה הצטרפו לרפורמה כ-50 אחוז מבתי הספר העל יסודיים. עוד סוכם כי שכר המנהלים ישופר וכי מורים שיבדקו עבודות חקר יתוגמלו באותו שיעור המשולם לבודקי בחינות הבגרות. יו"ר ארגון המורים רן ארז הודה לשר החינוך שי פירון ולשר האוצר יאיר לפיד "על ההתערבות, המעורבות האישית והתרומה לסיום המוצלח של המו"מ".

   

  אריה לוקר יו"ר איגוד המנהלים העל יסודיים בירך גם הוא על ההסכם ואמר: "אני חושב שההסכם הזה יביא לשיפור התדמית של מקצוע ההוראה במדינת ישראל, ואני מקווה שכעת יותר צעירים יפנו ללימודי הוראה ויצטרפו למערכת החינוך". לוקר ציין כי המרת 40 השעות ל-40 שיעורים משמעותית מאוד. לדבריו, "זה בהחלט יוריד המון כעס ולחץ מצד המורים ויביא לשינוי משמעותי בתחושתם שיקרין הלאה על התלמידים והציבור".

   

  באשר לתגמול הדיפרנציאלי, אמר לוקר: "עד כה נאלצו המנהלים להעריך את המורים ולתגמל אותם על פי עבודתם. הדבר גרם לתחושה מאוד לא נעימה בתוך חדר המורים, בין מורים שתוגמלו לאלה שלא, וגרם תחושה לא טובה בקרב המנהלים שהיו צריכים לבחור את מי לתגמל. אני שמח שהסעיף הזה ירד".

   

  יומיים לפני תחילת שנת הלימודים הכריז יו"ר ארגון המורים רן ארז על סכסוך עבודה עם משרד החינוך. במהלך החודשים האחרונים פתחו בארגון לא פעם בעיצומים, ובמסגרתם לא החתימו שעון נוכחות ולא העבירו דו"חות למשרד החינוך. לפני חודש הודיע ארז על ביטול הסיורים והטיולים מחוץ לבית הספר, אך המהלך הוקפא לאחר איום מועצת התלמידים בשביתה והתערבות שר החינוך. כעת, עם החתימה על ההסכם יבוטלו העיצומים וסכסוך העבודה.

    

  יש לציין כי עדיין לא נפתרה סוגיית "אופק חדש" ו"עוז לתמורה" בבתי הספר השש שנתיים (ז' עד י"ב), זאת מכיוון ש"אופק חדש" מתייחסת לבתי הספר היסודיים, שבהם מלמדים מורים מהסתדרות המורים ו"עוז לתמורה" היא רפורמה של בתי הספר העל יסודיים בהם מלמדים מורים מארגון המורים.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים