שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  כוכב הצפון: צפו ב"פסל הבוכה" של מריה

  השכן טען שראה דמעות שמן, בעלת הבית בתרשיחא סיפרה שהפסל הפך לאנושי ומאות אנשים הגיעו לראות את מריה בוכה. ומה חושבים המבקרים?

  ביתם של אמירה ואוסאמה חורי בכפר תרשיחא הפך בשבועות האחרונים למקום עלייה לרגל אחרי שפסל של מריה הקדושה הזיל לכאורה דמעות של שמן. חלק מהאורחים התרגש למראה הפסל הבוכה, ואחרים הפכו את הבית למקום תפילה וברכה. בעלת הבית סיפרה כי קיבלה הצעה להעביר את הפסל לכנסייה, אך סירבה. והמבקרים? חלקם נשארו סקפטיים.

   

  פלא בצפון? פסל מריה בוכה    (צילום: מוחמד שינאווי, יוגב אטיאס וניצן דרור עריכה: אוהד פיטר)

  פלא בצפון? פסל מריה בוכה    (צילום: מוחמד שינאווי, יוגב אטיאס וניצן דרור עריכה: אוהד פיטר)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  מה המסר שהעבירה מריה לאמירה חורי?    (צילום: חסן שעלאן)

  מה המסר שהעבירה מריה לאמירה חורי?    (צילום: חסן שעלאן)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  עוד בחדשות:

   

  בחצר הבית שנמצא באזור הגליל קשה למצוא חניה. שבוע אחרי שבן השכנים ראה את הדמעות זולגות מהפסל הצמיחה השמועה כנפיים ומבקרים החלו לנחות. "לפני שבוע ימים נסעתי יחד עם בעלי לבקר אצל קרובי משפחה", סיפרה אמירה חורי. "באותו יום ביקר אצלנו בבית חבר מוסלמי והשכן חמזה בן ה-17 יחד עם בניי. בעת יציאת השכן מהבית הוא עמד לשניות ואמר שהוא הרגיש כאילו אור יוצא מהפסל ודמעות זולגות ממנו. הילדים לא התייחסו ואמרו לו להפסיק לקשקש".

   

  חורי לא האמינה לסיפורים עד שלדבריה ראתה זאת במו עיניה. "הזמנתי שכנים לקפה וכשחזרתי הביתה ראיתי את הפסל מזיז את ראשו לימין ומחזיר. שאלתי את השכנים אם הם גם ראו והם ענו שלא. מרוב בהלה הם ביקשו ללכת הביתה", סיפרה. "בשעות הלילה התחלתי לראות דמעות כמו שמן שנוזלות מהפסל מריה הקדושה. באותו לילה לא הייתי יכולה לעמוד על הרגליים מרוב הפחד, אבל תוך שניות ראיתי את מריה הקדושה שהופכת לאישה אמיתית. היא אמרה לי סוד קשה מאוד וביקשה ממני לא לחשוף אותו עד שתיתן לי הוראה".

   

  מאז הפך ביתה של חורי למקום עלייה לרגל. "הכומר הגיע אלינו והתפלל, אפילו ביקש להעביר את הפסל לכנסייה אבל סירבתי כי זה קרה אצלי בבית", שיתפה. "מריה הקדושה רצתה להעביר דרכי מסר חשוב
  לכל העולם: לחיות בשלום, אהבה, לעזור למסכנים ולעשות אך ורק דברים טובים. והחשוב ביותר - להתפלל. אני מזמינה את כולם לביתי כדי שיסתכלו על הפסל גם אלה שלא מאמינים במה שהתרחש אצלנו".

   

  חמזה הנרגש סיפר ל-ynet: "אני בטוח במה שראיתי. הייתה לי הרגשה מאוד מוזרה ברגע שראיתי דמעות נוזלות מהפסל. דיברתי על זה פעם אחת והעדפתי לשתוק כי לא האמינו לי. היום כולם באים ומסתכלים על הפסל. אני מאוד שמח על הברכה הזו, ומקווה שכל העולם ייקח את העניין ברצינות. מה שקרה אצלנו זה דבר אמיתי שעומד מאחוריו מסר חשוב לכולנו".

   

  חלק מהמבקרים הבחינו בתופעה אך התקשו להאמין שהיא אמיתית. "ראיתי דמעות זולגות אבל עדיין קשה לי להאמין בכל זאת. אני בטוח שאם במגזר הערבי יידעו על זה יגיעו בהמוניהם", אמר אחד מהם. 

   

  המידע הראשוני התקבל באמצעות המייל האדום

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים