שתף קטע נבחר
4 כללי זהב בניהול תיק השקעות בארסה היא עדיין הקבוצה של הישראלים?למה אינסטגרם מוחקת משתמשים?

הסיגריות דווקא שוות לכם כסף

מומחים באמריקה קובעים כי עידן הסיגריות מסתיים, אז למה חברות טבק הן דווקא השקעה מצוינת? כסף עולמי

האם אמריקה נפרדת מהסיגריות? לפי הערכות שונות של מערכת הבריאות בארה"ב, עד שנת 2050 רק כ-5% מהאמריקנים יעשנו. אז עד שנת 2050 בדלים רבים עוד ייזרקו למאפרות אבל איך, אם בכלל, זה ישפיע על הכיס שלנו? "חברות ייצור הטבק המובילות דווקא מדווחות על עלייה של 7% במכירת מוצרי טבק, ב-3 השנים האחרונות", אומרת רבקה אלגריסי, מנכ"ל פעילים, ניהול תיקי השקעות.

 

"הסיבה לכך ככל הנראה, היא שבאסיה ובדרום אמריקה יש עלייה בצריכת מוצרי הטבק, בעוד שבאירופה ובארה"ב יש ירידה, כך שקצת מוקדם עדיין להספיד את התעשייה הזאת", מוסיפה אלגריסי.

 

 
 
ומה לגבי השקעה במניות טבק? האם הירידה בצריכת מוצרי הטבק השונים כמו גם, הירידה בכמות המעשנים בעולם המערבי, מסכנת את יציבותה של אחת המניות הסולידיות בשוק?
 
"מניות הטבק הן מה שנקרא בעגה המקצועית מניות דיפנסיביות, כלומר כשהשוק עולה הן עולות לאט מאד וכשהשוק יורד - הן יורדות פחות מהשוק". אומרת אלגריסי.
 
"בתקופות בהן השוק יותר דפנסיבי השקעה במניות הטבק יכולות לתת מענה טוב - במיוחד אם נסתכל על דוגמאות כמו אימפריאל של טובקו, שנותנת תשואה של כ-6% רק מהדיווידנד השנתי המחולק שם", אומרת אלגריסי. אז בסך הכל מדובר במניות עם תנודה נמוכה ובהשקעה סולידית והשורה התחתונה היא שלמרות התחזיות והצפי בארה"ב לגבי המעשנים - עדיין מוקדם מדי לצאת בהצהרות על מותה של תעשיית הטבק.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
אומרים ביי לסיגריות?
צילום: shutterstock
מומלצים