שתף קטע נבחר

חשד למעילת ענק בחברת yes: עובדת נעצרה

עובדת במחלקת הכספים ב-yes, בת 38 מהשרון, נעצרה בחשד למעילה של 24 מיליון שקל מכספי החברה. ב-yes אמרו כי ההונאה, שנמשכה עשור, התגלתה השבוע. העובדת מכחישה את הטענות, מעצרה הוארך

חשד להונאת ענק באחת החברות הגדולות במשק: עובדת במחלקת הנהלת חשבונות בחברת yes נעצרה בחשד למעילה של 24 מיליון שקל מכספי החברה. החשודה, בת 38 מאזור השרון, מכחישה את המיוחס לה. מעצרה הוארך היום (יום ו') בחמישה ימים.

 

עוד סיפורים חמים - בפייסבוק שלנו

 

אתמול בלילה הגישה חברת שירותי הלוויין תלונה ליחידת ההונאה של משטרת מחוז מרכז. בתלונה של yes נטען כי במהלך עשר השנים האחרונות הונתה החשודה את החברה וגנבה ממנה 24 מיליון שקלים.

 

החשודה ועורך דינה, היום בהארכת המעצר (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
החשודה ועורך דינה, היום בהארכת המעצר(צילום: עידו ארז)

בחברה אמרו כי ההונאה התגלתה ביומיים האחרונים ובעקבות זאת הוגשה התלונה. בעקבות התלונה נפתחה חקירה ונעצרה עובדת החברה, עובדת במחלקת הכספים שמתגוררת בשרון. חוקרי המשטרה הגיעו לביתה של העובדת, ערכו בו חיפוש, תפסו מסמכים וחומרי מחשב ולקחו את העובדת לחקירה. במשטרה טוענים כי החשודה רשמה רישומים כוזבים בפקודות היומן של החברה בכרטסת הנהלת החשבונות וכי זייפה חתימות של מורשי חתימה בחברה על צ'קים שהפקידה במרמה בחשבונות שבבעלותה.

 

עוד חושדים במשטרה כי פתחה תיקים ללקוחות פיקטיביים של החברה. המשטרה מייחסת לחשודה עבירות קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, רישום כוזב במסמכי תאגיד זיוף בנסיבות מחמירות, שימוש במסמך מזויף בנסיבות מחמירות, הלבנת הון והשמטת הכנסות במזיד.

 

בבית משפט השלום בפתח תקווה ביקשה המשטרה להאריך את מעצרה בעשרה ימים להמשך חקירה. בדיון טענה המשטרה כי התנהלה חקירה סמויה כמה ימים לפני המעצר וכי צפויים מעצרים נוספים של עובדים בחברה.

 

סנגוריה של החשודה, עורכי הדין בני כץ ומירון רוזנטל, אמרו כי היא מכחישה את המיוחס לה מכול וכול וכי אין לה כל קשר לכסף שנעלם מהחברה. הם תהו אם "יש כאן כוונה להפיל תיק מאוד גדול על הלקוחה שלנו שתהיה שעירה לעזאזל, ואז להצדיק חוסר גדול מאוד בכספים ולהכריז על חוב גדול. איך שנים עברו ואף אחד לא שם לב לדבר הזה?"

 

עורכי הדין טענו כי יכול להיות שקיים קשר בין התלונה לבין האיחוד הקרוב בין yes לבזק, והמשטרה הודיעה כי תבדוק זאת. בהחלטה קבעה השופטת סמדר קולנדר אברמוביץ כי מדובר בפרשייה סבוכה ומסועפת שהתרחשה על פני שנים רבות. היא ציינה כי למרות שהחקירה רק בתחילתה, עיון בתיק החקירה מעלה שקיימת תשתית ראייתית הקושרת את החשודה למיוחס לה. היא החליטה שלא להיעתר באופן מלא לבקשת המשטרה להאריך את מעצרה ב-10 ימים, והאריכה את מעצר החשודה בחמישה ימים. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עידו ארז
החשודה בבית המשפט
צילום: עידו ארז
מעילת ענק בחברת שירותי הלוויין
צילום: עידו ארז
עו"ד כץ
צילום: עידו ארז
צילום: עידו ארז
עו"ד רוזנטל
צילום: עידו ארז
מומלצים