שתף קטע נבחר

ניצחון לדנון על נתניהו: חופש דיון בוועידת הליכוד

בית המשפט קיבל את עתירתו של סגן השר, שמשמש גם נשיא הוועידה, נגד הגבלה של נושאי הדיון. נתניהו והליכוד ישלמו 40 אלף שקל הוצאות משפט

נשיא ועידת הליכוד, סגן שר הביטחון דני דנון, רשם ניצחון בבית משפט המחוזי מול תנועת הליכוד והעומד בראשה בנימין נתניהו. בית המשפט קיבל היום (ב') את בקשתו של דנון לאפשר לוועידת הליכוד לדון בכל נושא המעסיק את התנועה וביטל את החלטת בית הדין לאסור דיון בועידה בנושאים שונים, כמו איחוד אפשרי בין הליכוד וישראל ביתנו.

 

דנון. ניצחון על נתניהו (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
דנון. ניצחון על נתניהו(צילום: מוטי קמחי)

 

 

דנון עתר, בין היתר, בשל מה שהוגדר כניסיון להשתיק את הוועידה ולא לאפשר לה לדון בנושאים הבוערים שעל הפרק, כגון המשא ומתן המדיני, שאלת חלוקת ירושלים, סוגיית הבקעה וכו'.

 

בית המשפט המחוזי מתח ביקורת על החלטת בית הדין של הליכוד ועל התנועה שאסרה לדון בוועידה האחרונה בשאלת האיחוד של מפלגתו של שר החוץ אביגדור ליברמן. בפסיקה נכתב כי "פסק הדין של בית הדין של הליכוד בנוגע לנושאים שיידונו בוועידת הליכוד הרביעית והאופן שבו ייערכו הדיונים וההצבעות על הצעות לשינויים בחוקת הליכוד, ניתנו בחריגה מהסכמות המוקנית לבית הדין על פי סעיפים 125 + 126 לחוקת הליכוד - ולכן הם בטלים".

 

בית המשפט הורה לאפשר מעתה לוועידה לדון בכל נושא שעליו תחליט הנשיאות: "במסגרת ועידת הליכוד הרביעית ניתן לדון ולהצביע בכל הצעת החלטה לפי שיקול דעתה של נשיאות הועידה, לרבות הצעות לשינוי חוקת הליכוד, כמפורט בהזמנה שהוכנה על ידי יו"ר ועידת הליכוד מיום 9.2.14. ההזמנה תופץ בין חברי הועידה תוך 48 ממועד מתן פסק דין זה, אלא אם יוחלט על דחיית המושב השני של הועידה לחודש מרס".

 

בית המשפט קבע גם כי המשיבים, הליכוד ונתניהו, יישאו בהוצאות ההליך בסך 40 אלף שקל. "הוכחנו היום שהדמוקרטיה היא דרכה של הליכוד", אמר דנון בתום הדיון. "נשמור בכל דרך על אופייה וצביונה של תנועת הליכוד ונוודא שהמפלגה הגדולה בכנסת ומעוז הדמוקרטיה האחרון בה תישאר נאמנה לערכיה". את דנון ייצגו עורכי הדין תומר רייף ותום אפלשטיין ממשרד זיסמן, אהרוני, גייר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
אין סיבה לחייך. נתניהו
צילום: רויטרס
מומלצים