שתף קטע נבחר

יעקב פרי יקבל עוד 615 אלף ש' מבנק מזרחי

דירקטוריון בנק מזרחי-טפחות החליט לאשר מענק כספי בסך 615 אלף שקל לשר המדע, יעקב פרי - היו"ר הקודם של הבנק, בגין רווחי 2012. פרי קיבל אישור לקבלת הבונוס מהוועדה להיתרים מיוחדים במשרד מבקר המדינה

יש עבר לשר מ"יש עתיד": יו"ר בנק מזרחי-טפחות לשעבר, המכהן כיום כשר המדע מטעם מפלגת יש עתיד, יעקב פרי, יקבל מענק נוסף בגין רווחי הבנק בשנת 2012, כך החליט היום (ב') דירקטוריון הבנק.

 

הבונוס נדון והומלץ בוועדת התגמול של דירקטוריון הבנק והיום אישרה מליאת הדירקטוריון את ההמלצה.

 

מזרחי טפחות: יעקב פרי הרוויח 2.3 מיליון ב-2012

לפיד: השכר שאושר בבנקים שערורייתי

הבנק בשביתה, אבל לא הריבית על מינוס

 

כזכור, פרי עזב את הבנק בסוף חודש אוקטובר 2012, לטובת הצטרפות למערכת הפוליטית, כך שמדובר בבונוס שיוענק לו על 10 חודשי עבודה בהם שימש בתפקיד, בהיקף של 60% משרה בלבד. יש לציין כי עלות העסקתו בגין אותה תקופה הסתכמה ב-2.29 מיליון שקל.

 

בין השנים 2007-2012 עמדה עלות שכרו של פרי בבנק מזרחי על כ-14 מיליון שקל , ובהן כיהן במשרה חלקית בלבד

 

ליקויים רבים בעבודת הדירקטוריון

טרם עזיבתו של פרי, ערך בנק ישראל בדיקה מקיפה במסגרתה נמצאו ליקויים רבים בעבודת הדירקטוריון של הבנק. ימים בודדים לפני שבנק ישראל הגיש את דו"ח הביקורת הודיע פרי כי הוא פורש מהבנק לטובת החיים הפוליטיים. פרי רץ לכנסת במסגרת מפלגת יש עתיד ומונה לתפקיד שר המדע. מאז לא דן הבנק בנושא.

 

גורמים בבנק מציינים כי הסיבה שהדיון בעניין הבונוס לפרי המתין עד לימים אלה היא כניסתו לתוקף של תיקון 20 - הקובע הוראות ביחס לשכר הבכירים ואופני קבלת ההחלטות בנוגע לשכרם בחברות ציבוריות, סמוך לעזיבתו את הבנק. כך שהבנק סבר שראוי לחכות עם הדיון בנושא עד לאישור מדיניות תגמול חדשה לבנק.

 

ב-10 השנים שבהן כיהן כיו"ר הבנק, אישר הדירקטוריון לפרי מדי שנה (למעט בשנת 2008) בונוס בגין רווחי הבנק בשנה החולפת.

 

בשונה מהפעמים הקודמות, הפעם, בוצע התחשיב לבונוס על פי הפרמטרים, שבאמצעותם יקבל יו"ר הבנק הנוכחי את הבונוס השנתי והם כוללים:

 

15% - יחס יעילות של הבנק, 15% - תשואת המניה ביחס למדד מניות הבנקים, 55% - התשואה להון של הבנק ו-15% - שיקול דעת ממונה (של ועדת התגמול ושל הדירקטוריון).

 

כפועל יוצא מהתחשיב הזה, ועל רקע העובדה שהבונוס מתייחס ל-10 חודשי עבודה, הגיעה ועדת התגמול לסכום של 615 אלף שקל.

 

ראוי לציין כי לאחר תום הדיון בוועדת התגמול של הדירקטוריון, פנה פרי לוועדה להיתרים מיוחדים במשרד מבקר המדינה, על מנת שזו תקבע אם מותר לו, כשר מכהן, לקבל את המענק הכספי ואכן, אישור של הוועדה הזו התקבל ב-5 בפברואר.

 

בעוד כחודש תתכנס אספת בעלי המניות של הבנק לאשר את התגמול.

 

דוברו של השר פרי מסר בתגובה: "בדומה לשנים קודמות, קיבלה ועדת התגמול של דירקטוריון הבנק החלטה על מענק תגמול בגין הישגי הבנק בראשותו, בסך של 615 אלף שקל, לפני ניכוי מס המשוער בכמחצית מהסכום. אם היוודע לשר יעקב פרי על המענק העתיד להינתן, הועבר הנושא לבחינת מבקר המדינה ולאישור הוועדה המיוחדת במשרדו למתן היתרים, אשר אישרה את קבלת המענק מבעוד מועד. חשוב לציין כי השר פרי הוא השר היחיד שפרסם את הצהרת ההון שלו הנאמדת ב-12 מיליון שקל".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
פרי
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים