שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  חשד: "רופאת הסיליקון" המשיכה להזריק
  ויולטה יעקובוב אמורה הייתה להיכנס לכלא לפני חודשים, אך היא הוסיפה "לטפל" בלקוחותיה ללא אישור ולהזיק להן. היא נעצרה שוב יחד עם בן זוגה

  תושבת נתניה שהתחזתה לרופאה, הזריקה זריקות סיליקון ו"תרופות להרזיה" שגרמו נזקים כבדים לנשים, מתחמקת כבר חודשים ממאסר של שנתיים שנגזר עליה. השבוע היא נעצרה בעקבות תלונות רבות נוספות, לפיהן היא ממשיכה להתחזות לרופאה ולגרום נזק רב לנשים.

   

  עוד סיפורים חמים - בפייסבוק שלנו

   

  בחודש מאי שלח בית משפט השלום בחיפה את ויולטה יעקובוב בת ה-43 לשנתיים מאסר. היא הורשעה כי העניקה במשך שנים טיפולים קוסמטיים בחיפה, בתל אביב ובקריית אתא, כשהיא מתחזה לרופאה ומזריקה למטופלות חומרים שונים, תוך שהיא גורמת להן בחלק מהמקרים נזקים בלתי הפיכים. כשהמטופלות התלוננו, היא איימה עליהן.

  מזרקים שנתפסו ברשות יעקובוב ()
  מזרקים שנתפסו ברשות יעקובוב
   

  "היא טיפלה בי בזריקות בבטן ובפנים", סיפרה ל-ynet אחת המטופלות שהופתעה מכך שהרופאה - "אישה מאוד נחמדה שיודעת לשכנע", כהגדרתה - עדיין לא בכלא. "הזריקות גרמו לזיהומים, לדלקות ולצלקות. סבלתי מחום ומזיהומים באזור הזריקות, אושפזתי בבית חולים במשך תקופה ארוכה, אבל גם שם לא הצליחו לגלות באיזה חומרים מדובר. שמעתי שהיא ממשיכה לעבוד, וזה נורא בעיניי. למדינה לא אכפת שהיא גורמת נכויות לאנשים?".

   

  מתלוננת אחרת שהעידה בבית המשפט תיארה את מצבה לאחר הטיפול ואמרה כי "השפתיים אבנים וגם הפנים אבנים. אני לא יכולה לפתוח פה כמו שצריך כדי לצחצח שיניים. כל הגוף עם סימנים, זה לכל החיים נשאר. השתניתי, כל האנשים שהכירו אותי קודם לא מכירים אותי".

   

  יעקובוב, שהעידה כי הייתה אחות בארץ מוצאה ולא ידעה שאסור לה לעסוק ברפואה בארץ, חויבה לפצות כל אחת מקורבנותיה בסכום של 4,000 שקלים. היא לא העבירה את הכסף ובסופו של דבר גם לא התייצבה לריצוי מאסרה - למרות דחיית ערעורה. בתקופה זו היא אף המשיכה לעסוק במתן טיפולים אסורים.

   

  בחודשים האחרונים התקבלו עשרות תלונות ועדויות על מעשיה, שנחקרו על ידי מפלג ההונאה במחוז הצפוני במשטרה. היא נעצרה שלשום בדרכה לבית המרקחת לרכוש תרופות למטופלותיה. בן זוגה, כבן 50, נעצר אף הוא בחשד שסייע לה בהתחזות. "לפי כמויות הסחורה והמרשמים שהיו ברשותה, היא הייתה פעילה מאוד בתחום. ממש מפעל של איש אחד", אמר מפקד מפלג ההונאות, רב-פקד עדוא קליין.

   

  לדבריו, "אין לה שום תעודות והכשרה, והיא הייתה מזריקה לנשים סיליקון במקומות כמו העפעפיים והפה. מטופלות שלה נזקקו להתערבות רפואית וניתוחים לא פשוטים כדי להוציא את מה שהכניסה. רק כשהתחלנו לחקור הבנו שיש לה היסטוריה לא פשוטה, ושהיא אמורה להיות במאסר. היא הצליחה להתחמק גם מאיתנו".

   

  סנגורה של יעקובוב, עו"ד תומר נווה, טען בבית המשפט כי היא אושפזה בחודשים האחרונים בבית חולים פסיכיאטרי, אולם המשטרה טוענת כי לא הייתה מאושפזת באופן רציף, וכי ביצעה את המיוחס לה באותה תקופה. מעצרה הוארך בשישה ימים.

   

  עו"ד טלי טרייבנד, המייצגת את המטופלת בתביעת נזיקין אזרחית נגד יעקובוב, ציינה כי היא הייתה חופשית להמשיך ולפגוע בנשים נוספות במהלך המשפט ולאחר הרשעתה וגזר דינה. "זו לא פחות משערורייה. זה כמו לשחרר פדופיל לעבוד בגן ילדים", אמרה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: דורון גולן
  ויולטה יעקובוב בבית המשפט
  צילום: דורון גולן
  מזרקים שנתפסו ברשות יעקובוב
  מומלצים