שתף קטע נבחר

ניצחון דנון על נתניהו: "פסק דין דרמטי"

יום אחרי שבית המשפט המחוזי בתל-אביב קיבל את בקשת סגן שר הביטחון לאפשר לוועידת הליכוד לדון בכל נושא המעסיק את התנועה אומר בא כוחו: "נלך עם הנושא עד הסוף". היועץ המשפטי של הליכוד: "נגיש ערעור"

"נלך עם זה עד הסוף, חד משמעית". בסביבתו של ח"כ דני דנון הביעו היום (ג') שביעות רצון מהניצחון שהשיג אתמול סגן שר הביטחון מול תנועת הליכוד והעומד בראשה בנימין נתניהו. לאחר שבית המשפט המחוזי בתל-אביב קיבל את בקשת דנון לאפשר לוועידת הליכוד לדון בכל נושא המעסיק את התנועה וביטל את החלטת בית הדין לאסור דיון בוועידה בנושאים שונים, אמר היום בא כוחו של דנון כי "מדובר בפסק דין דרמטי".

 

עוד סיפורים חמים – בפייסבוק שלנו

 

בית המשפט המחוזי מתח ביקורת על החלטת בית הדין של הליכוד ועל התנועה שאסרה לדון בוועידה האחרונה בשאלת האיחוד של מפלגת ישראל ביתנו של שר החוץ אביגדור ליברמן. בהחלטה נכתב כי "פסק הדין של בית הדין של הליכוד בנוגע לנושאים שיידונו בוועידת הליכוד הרביעית והאופן שבו ייערכו הדיונים וההצבעות על הצעות לשינויים בחוקת הליכוד, ניתנו בחריגה מהסכמות המוקנית לבית הדין על פי סעיפים 125 + 126 לחוקת הליכוד - ולכן הם בטלים".

 

בית המשפט אף הורה כאמור לאפשר לוועידה לדון בכל נושא שעליו תחליט הנשיאות: "במסגרת ועידת הליכוד הרביעית ניתן לדון ולהצביע בכל הצעת החלטה לפי שיקול דעתה של נשיאות הוועידה, לרבות הצעות לשינוי חוקת הליכוד, כמפורט בהזמנה שהוכנה על ידי יו"ר ועידת הליכוד מיום 9.2.14. ההזמנה תופץ בין חברי הוועידה תוך 48 ממועד מתן פסק דין זה, אלא אם יוחלט על דחיית המושב השני של הועידה לחודש מרס".

 

עו"ד תומר רייף, ממשרד "זיסמן אהרוני וגייר", שייצג את ח"כ דנון, אמר כי "פסק הדין מאוד מהותי, משנה לחלוטין את כללי המשחק ולמעשה מציב תמרורי אזהרה לבית הדין של הליכוד. אין ספק שיש בו דו קרב ישיר בין יו"ר הליכוד מר בנימין נתניהו ליו"ר ועידת הליכוד, ח"כ דני דנון. בהחלטת בית המשפט נמתחה ביקורת נגד בית הדין של הליכוד ומנהלת הליכוד".

 

עו"ד רייף הוסיף כי "בית המשפט קיבל שתי החלטות שנגעו לבית הדין של הליכוד. למרות הטענות שלנו הייתה חריגה מסמכות ובית הדין של התנועה התנהל כבשלו. רק אז פנינו לערכאה בבית המשפט המחוזי".

 

"ביהמ"ש ניסה בהצלחה לאזן בין האינטרסים" 

עו"ד אבי הלוי, היועץ המשפטי של הליכוד ושל ראש המפלגה בנימין נתניהו, אמר בתגובה: "בית המשפט המחוזי קיבל את עמדתנו שלפיה יו"ר התנועה מר בנימין נתניהו הוסמך בהתאם לחוקת

המפלגה לקבוע את סדר היום של ועידת הליכוד ולא יו"ר הוועידה, ח"כ דני דנון. בית המשפט גם קיבל את עמדתנו שלפיה חלק מההצעות לתיקון החוקה שיזם ח"כ דנון אינן כדין ומטרתן ליטול לעצמו מסמכויות יו"ר המפלגה".

 

עו"ד הלוי ביקש להדגיש כי מדובר בפסק דין המתייחס רק לוועידת המפלגה שאמורה להתקיים בסוף החודש. לדבריו, "בית המשפט המחוזי פעל לאור האינטרס החשוב של טובת התנועה וניסה בהצלחה לאזן בין האינטרסים של המוסדות השונים. בימים הקרובים נגיש ערעור על ההחלטה וההלכה שנקבעה על ידי בית המשפט העליון מצמצמת את התערבות בתי המשפט בהחלטות של בתי הדין של המפלגות לעילות בודדות ולמקרים נדירים. בית המשפט המחוזי שגה מאחר ובמקרה שלנו לא מתקיימים התנאים האלו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
שביעות רצון. סגן השר דנון
צילום: מוטי קמחי
מומלצים