שתף קטע נבחר

איך עושים היצ'קוק על הפסנתר?

במסגרת פרויקט "היצ'קוק 9" מוקרנים בסינמטקים סרטיו של הבמאי אלפרד היצ'קוק בליווי מוזיקה חיה, המנוגנת על ידי מוזיקאים ישראליים - בינהם: דניאל סלומון וערן צור. אז איך זה ליצור מוזיקה לעלילה המפחידה והידועה? צפו

 

פסטיבל הקולנוע הבריטי נערך השנה במתכונת מיוחדת, ויציג מחווה לבמאי האגדי אלפרד היצ'קוק. "היצ'קוק 9" הוא פרויקט שבמסגרתו שוחזרו תשעה מסרטים האילמים המוקדמים של הבמאי, והם יוקרנו בסינמטקים של תל אביב, ירושלים וחיפה, בליווי מוזיקלי חי של יוצרים מקומיים.

 

בין המוזיקאים הישראלים שלקחו חלק בפרויקט ועיטרו את סרטיו של היצ'קוק ביצירתם יהיו דניאל סלומון, ערן צור, קרני פוסטל, מארק אליהו ואחרים. עבור דניאל סולומון, מדובר היה בלא פחות מהגשמת חלום: "אני לא רק חובב, אני מעריץ גדול של אלפרד היצ'קוק מילדות", הוא מגלה. "אני מכיר מעולה את כל הדברים שהוא עשה ואת השתלשלות חייו. אני חושב שהוא גדול מספרי הסיפורים, מגדולי הבמאים שהאנושות ידעה".

 

הפרויקט השאפתני מעלה את השאלה עד כמה בעידן של גירויים בלתי פוסקים וזרימת מידע אנחנו עוד מתרגשים משילוב של קול ותמונה? "אני חושב שאנחנו מתרגשים כל הזמן משילוב של קול ותמונה, הכלים הבסיסיים לא השתנו בעצם מעולם", מסביר סלומון. "זה לא השתנה במאה השנים האחרונות. האלמנטים הם בדיוק אותם אלמנטים. מה שקצת שונה פה זה שדווקא יש משהו בתמימות הזו, של קול אחד שמלווה סרט. יש בה חזרה לבסיס. באיזשהו אופן זה מדייק את החוויה יותר".

 

פרויקט "היצ'קוק 9" יוקרן בסינמטקים השונים עד ה-15 במרץ.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: Gettyimages
אלפרד היצ'קוק. זוכה לפסקול ישראלי
צילום: Gettyimages
לאתר ההטבות
מומלצים