שתף קטע נבחר

"אני ערבי, תכבד אותי, ויאללה ממשיכים"

חברי "סיסטם עאלי" הגיעו לאולפן של קוטנר ודיברו על התגובות שקיבלה הלהקה המעורבת מהמאזינים, ועל האהבה שמחזיקה את הכל יחד. "היו שהזמינו אותנו כי חשבו שאנחנו איזו גלוית ילדי שלום. ממסדים אוהבים דברים כאלה". צפו בראיון ובביצוע המיוחד

 

 "היו הופעות שהזמינו אותנו כי חשבו שאנחנו איזו גלוית ילדי שלום, ממסדים אוהבים דברים כאלה", מספר נטע וינר, איש להקת סיסטם עאלי המורכבת מחברים יהודים וערבים. הרכב ההיפ הופ החתרני משכונת עג'מי שביפו, סימן את עצמו בשנה החולפת כאחד הקולות החשובים והאותנטיים במוזיקה הישראלית, וחבריו קפצו לאולפן של קוטנר לדבר על מוזיקה, מחאה ויחסי ערבים-ישראלים.

 

אנחנו כרגיל מביאים לכם את הרגעים היפים מהאירוח ובוידאו שלפניכם תוכלו לצפות בחברי ההרכב, שכוללים את וינר, יונתן קונדה, לונא נאסר, יהונתן דיין, מוחמד מוגרבי, מוחמד גואני, ליבה נאמן, אנבר סייטיברגימוב ומוטי בן ברוך, מבצעים באולפן את השיר "וואפאוויה".

 

לצד המוזיקה המצוינת, אחת הסיבות שבגללה סיסטם עאלי עשתה הרבה רעש בסצנת ההיפ הופ בישראל טמונה במבנהו האנושי של ההרכב, המשלב עברית, אנגלית, ערבית ורוסית.

 שילוב שלא תמיד עשה להם חיים קלים. "אנחנו כבר שבע שנים ביחד. אם אגיד לך שלא קיבלנו תגובות שליליות זה יהיה שקר", אומר מוחמד אגווני. "אבל גם המהפכנים הכי גדולים קיבלו תגובות רעות, והן עשו להם טוב. אנחנו מתמודדים. החזקנו מעמד שבע שנים בזכות אהבה ואם לא היינו אוהבים אחד את השני לא היינו ממשיכים".

 

"אני מעוניין להתקדם ולראות את החיים שלי מתקדמים, לא להגיד כל הזמן שאני מקופח, מקופח. אני ערבי וזה, חאלאס!" מוסיף מוחמד מוגרבי ."יאללה בואו נתקדם, נרים את הגל. ערבי, יהודי, תסתכל עליי איך אני נראה, תסתכל לי בעיניים, תכבד אותי ויאללה ממשיכים".

 

צפו בכל הרגעים והביצועים מהאולפן של קוטנר

התכנית "מוזיקה היום" משודרת בימי ה' ב-19:00 בגלי צה"ל

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אורי דוידוביץ'
סיסטם עאלי אצל קוטנר. השלום יגיע מההיפ הופ
צילום: אורי דוידוביץ'
לאתר ההטבות
מומלצים