שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  קריסת תיק הברנוער: חגי פליסיאן למעצר בית
  הנאשם המרכזי ברצח במרכז הנוער הגאה יוצא מהכלא: פליסיאן נשלח למעצר בית מלא למשך חודש. עם זאת אושר לו לעלות לקבר אחיו. קודם לכן הוא עומת עם עד המדינה והטיח בו: "רימית מדינה שלמה, הרסת לי את החיים". האח מוטי פליסיאן: "עד המדינה שלח את הרוצח והוא יודע מי זה"

  הנאשם ברצח בברנוער יוצא הביתה. אחר הצהריים (ד') שוחרר חגי פליסיאן למעצר בית מוחלט עד 2 באפריל, והוא ישהה בו תחת שלושה מפקחים. אחר הצהריים הוא הובא לדיון אצל שופט המעצרים במחוזי בתל אביב, ציון קפאח, שקיבל את בקשת השחרור שהגישה פרקליטות המדינה. בדיון נראה פליסיאן נרגש ומחויך. הוטל עליו צו עיכוב יציאה מן הארץ, אבל השופט קפאח אישר לו לעלות לקבר אחיו מחר בבוקר.

    

  עוד סיפורים חמים - בפייסבוק שלנו

   

  מוקדם יותר יום הגיע פליסיאן למשרדי ימ"ר תל אביב לעימות עם עד המדינה והטיח בו "אתה הרסת לי את החיים. בגללך לא הייתי בהלוויה של אחי. רימית את הקהילה שלך. רימית מדינה שלמה והיית מוכן לשלוח אותי לשני מאסרי עולם". פליסיאן, שהיה על סף דמעות, התעמת גם עם אחד החוקרים ואמר לו: "אתה האיש שרצה לקבור אותי". החוקר ענה לו: "אם זה נכון אז לא היית עומד פה לידי".

  פליסיאן אחרי היציאה מבית המשפט (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
  פליסיאן אחרי היציאה מבית המשפט(צילום: מוטי קמחי)

  החיוך והשחרור. פליסיאן היום בבית המשפט (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
  החיוך והשחרור. פליסיאן היום בבית המשפט(צילום: מוטי קמחי)

   (צילום: יריב כץ, ידיעות אחרונות) (צילום: יריב כץ, ידיעות אחרונות)
  (צילום: יריב כץ, ידיעות אחרונות)

  ארכיון. עד המדינה בבית המשפט (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
  ארכיון. עד המדינה בבית המשפט(צילום: מוטי קמחי)

  קריסת תיק הברנוער - כתבות נוספות:

   

  הפרקליטה בתיק, עו"ד אושרה גז, הסבירה: "המדינה חשפה ממצאים חדשים שהביאו לשינוי בתשתית הראייתית. לאחר קבלת החומרים נפתחה חקירה חדשה של שיבוש ובידוי ראיות של העד. בעצה אחת עם פרקליט המדינה והמשטרה החלטנו לשחרר את חגי פליסיאן. ההחלטה לגבי המשך ההליך המרכזי נגדו יתקבל בשבועות הקרובים".

   

  ראש צוות החקירה יוני חג'ג' חזר על הדברים שאמר בדיון בית המשפט ביום ראשון האחרון: "זה היה יכול להיגמר רע מאוד. ייתכן שאדם חף מפשע היה נכנס לכלא". 

   

  סנגוריו של פליסיאן, עורכי הדין משה יוחאי, יוגב נרקיס ואורון שוורץ, מסרו בתגובה: "מערכת הצדק ניצחה. לא החשוד ברצח יוצא הביתה אלא אדם חף מפשע. עד המדינה הוא פנטזיונר שקרן. הימ"ר בחר ללכת על כתב אישום נגד אדם חף מפשע. שחטו את חגי בכיכר העיר. המשטרה הטעתה את המדינה בפרשת הברנוער. אדם חף מפשע יוצא מאושר היום לביתו".

   

  עו"ד יאיר רגב, המייצג את עד המדינה בתיק, אמר בתגובה: "ציפיתי שהמשטרה תשחרר את חגי פליסיאן מיד לאחר שחשדה שהושמו בפיו אמירות מפלילות. אני מקווה שעכשיו יתמקדו בפיענוח הרצח ומציאת האשמים האמיתיים. לגבי עד המדינה, הוא לא פעל לבד אלא יחד עם החוקרים ועל כן אין להם להלין עליו אלא על עצמם".

   

  מוטי פליסיאן, אחיו של חגי, אמר בבית המשפט לפני הדיון: "מהיום הראשון חגי אמר שעד המדינה שיקר. זה יום חג. עד המדינה שלח את הרוצח והוא יודע מי זה. המשטרה הגיעה לזה בבדיקות החדשות".

   

  אמו של הנאשם, רבקה פליסיאן, קיבלה את ההודעה על השחרור הצפוי בהפתעה כשהיא בדרך לקניות. "אני מתלבטת אם לנסוע לבית המשפט או לנסוע הביתה", אמרה ל-ynet. "ברוך השם הצדק ייצא לאור. רק שחגי כבר יגיע הביתה לאכול אוכל של בית. מה משטרת ישראל רצתה לעשות, להרוג אותנו?".

   

  התפנית בפרשת הרצח

  עם חשיפת הפרשה אושר המעצר של פליסיאן עד להחלטה אחרת, והוא שהה מאחורי סורג ובריח אף שלמעשה אין החלטה רשמית למעצר עד תום ההליכים.

  לאור ההתפתחויות בפרשה סביר היה להניח שסנגוריו יגישו בקשה לעיון חוזר ובית המשפט היה נאלץ לשחרר אותו, אך כזו לא הוגשה. מכך ניתן היה להעריך מראש כי קיים סיכום עם סנגוריו שיוביל לשחרורו, שכן במצב הקיים לא ניתן להשאירו עוד במעצר.

   

  בשבוע שעבר חלה תפנית דרמטית בפרשה, עם מעצרו של עד המדינה בחשד שבדה ראיות והוביל להפללת פליסיאן באופן שמוביל למעשה לקריסת התיק. במשטרה ובפרקליטות הודיעו על בדיקת הנושא, אך ברור שחל כרסום מהותי וממשי במהימנות הראיה המרכזית בתיק הרצח בברנוער.

   

  בסוף השבוע החולף עומת העד עם בן זוגו לשעבר, ובקרוב מתכוונת המשטרה לזמן מקורבים נוספים, בין היתר כאלה שקשריו עמו נותקו לפני שנים. בדיון בערעור על מעצרו של העד ביום ראשון אמר נציג המשטרה בבית המשפט המחוזי: "מדובר בהפללה של אדם בתיק רצח, מבחינת ההלכה זה כאילו ביצע את הרצח בעצמו". 

   

  בהכנת הידיעה השתתף איתי בלומנטל
  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: יריב כץ, ידיעות אחרונות
  חגי פליסיאן, אחר הצהריים בבית המשפט
  צילום: יריב כץ, ידיעות אחרונות
  צילום: מוטי קמחי
  עו"ד יאיר רגב
  צילום: מוטי קמחי
  סנגוריו של הנאשם, עורכי הדין יוחאי, נרקיס ושוורץ
  מומלצים