שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  החיפוש לא חוקי: נהג תחת השפעת סמים וזוכה

  אדם שנהג תחת השפעת סמים, זוכה מאשמה לאחר שבית המשפט מצא שהראיות נגדו נלקחו בעקבות חיפוש שבוצע בניגוד לחוק

  נהג תחת השפעת סמים - וזוכה בגלל שהראיות לא נלקחו כחוק. גבר בן 34 מזכרון-יעקב, הואשם בביהמ"ש לתעבורה בחדרה בנהיגה תחת השפעת סמים - לאחר שבדיקת דם שנערכה לו מצאה שאריות של חומרים אסורים.

   

   

  החיפוש לא חוקי, נאשם בנהיגה תחת השפעת סמים זוכה (אילוסטרציה, לשוטרים המצולמים אין קשר לכתבה) (צילום: ישראל סמיונסקי) (צילום: ישראל סמיונסקי)
  החיפוש לא חוקי, נאשם בנהיגה תחת השפעת סמים זוכה (אילוסטרציה, לשוטרים המצולמים אין קשר לכתבה)(צילום: ישראל סמיונסקי)

   

  בדיון בביהמ"ש, הנאשם טען באמצעות עורכת דינו ניבה נקש, כי הליך הבדיקה והחיפוש ברכבו בוצעו בניגוד לחוק. לאחר שמיעת עדי התביעה, החליט השופט אביהו גופמן לזכות את הנאשם מעבירת נהיגה תחת השפעת סמים.

   

  בהכרעת הדין השופט מציין את השלשלות הארועים, במהלכם הבחינו השוטרים בנאשם נוהג ברכבו, הורו לו לעצור בצד, חיפשו בהסכמתו ברכב ומצאו סמים ו"באנג" - ובעקבות כך החליטו לערוך לו בדיקת דם. זו העלתה כי הוא נהג תחת השפעת סמים.

   

  בהכרעת הדין קבע השופט כי לשוטרים לא היה כל יסוד סביר להניח שהנאשם נוהג תחת השפעת סמים, וכי הוא לא ביצע כל עבירה. החיפוש ברכבו "נעשה בניגוד לכל דין והיה בלתי חוקי", קבע השופט, והוסיף כי הנאשם הסכים לבקשת השוטרים לבצע חיפוש ברכבו - אך אלו לא הבהירו לו כי זכותו לסרב.

   

  "במקרה זה קיימת זיקה ברורה בין החיפוש הלא חוקי והסם שנמצא בעקבות חיפוש זה ובדיקות הדם. בנסיבות אלה, דבק כתם אי החוקיות גם בראיה שהושגה בעקבות החשד הזה, קרי דגימת הדם שניטלה מהנאשם". קבע השופט. 

   

  "אין להקל ראש בחומרת העבירה בה מואשם הנאשם", מוסיף השופט בהכרעת הדין, "אך לצד האינטרס האמור ניצבים אינטרסים וערכים מוגנים ובניהם זכות יסוד של האזרח והקפדה על הליך משפטי ראוי והוגן. פרטיות אדם הינה זכות חוקתית, וקיימת על כן חובת הקפדה בכל הנוגע לביצוע הוראות החיפוש".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים