שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  Infinity: קונים בובות - משחקים על המסך
  הערכה של של דיסני משלבת משחק קונסולה עם בובות שאפשר ממש להחזיק. האם זה משדרג את העולם הווירטואלי או משנמך את העולם האמיתי? אנחנו אוהבים, הילדים יאהבו, האם גם אתם?

  הסיפורים חיוביים, הסופים טובים ואין אלימות גרפית: העולם של דיסני הוא פתרון מעולה להורים שלא צריכים לדאוג מתכנים בעייתיים. אבל יש מחיר לעולם המושלם הזה, בשטרות: כלומר, הצעצועים שהילדים ירצו אחרי שראו את הסרטים. זה כבר עולם מושלם עבור דיסני: סרטים יקרים שמוכרים צעצועים זולים - ביוקר.

    

   

  עוד סיפורים חמים - בפסייסבוק שלנו

   

  אין שום סיבה שמשחקי מחשב לא ייכנסו לקטגוריה הזו, גם כמוצרים נלווים (מרצ'נדייס), אבל גם כעוד מנוע. זה קורה עם דיסני אינפניטי - משחק לסוני פלייסטיישן 3, ויי אקסבוקס או פיסי המשלב (בדומה לסקיילאנדרס של אקטיז’ן) דמויות דיסני מפורסמות מפלסטיק. הערכה יצאה באוגוסט בשנה שעברה והתקבלה בציונים גבוהים באתרי הגיימינג. אנחנו קיבלנו אותה לסקירה לרגל הגעת דמויות חדשות לארץ.

   

  איך זה עובד?

  ערכת הפתיחה של המשחק כוללת דיסק משחק, 3 דמויות מסרטי דיסני-פיקסר: ג’ק ספארו הפיראט הגאוני, האב ממשפחת סופר על, וסאלי ממפלצות בע”מ. יחד איתן נקבל קובייה שהיא עולמות המשחק שלהם (Play sets) משטח מפלסטיק, ודיסקית. מחיר הערכה הבסיסית: 329 שקל. איכות ההרכבה גבוהה, הדמויות קשיחות עם תווי פנים מאוד מושקעים אבל אינן מזיזות את הידיים. דמויות נוספות עולות בין 79 ל-129 שקל הדמות. 

   

   

  גבר, תן יד? (צילום: אביב מזרחי ) (צילום: אביב מזרחי )
  גבר, תן יד? (צילום: אביב מזרחי )

   

  אז מה המשחק?

  דיסני אינפנטי מתחלק לשניים: ארגז הצעצועים ומשחקי האקשן. ארגז הצעצועים הוא עולם פתוח לחלוטין בו אנחנו בונים מבנים ומשחקים בהם, או מורידים מבנים מוכנים.  משחקי האקשן מתרחשים בעולמות המשחק של המדמויות, כלומר הסיפור שלהן ומשימות כלליות.

   

   

  מתחילים

  כדי לשחק יש לחבר את המשטח לסוני עם USB. כדי לשחק באחד הסטים נצטרך להניח את המרובע על המשטח במקום המתאים ודמות אשר בעולם שלה נרצה לשחק. עולמות המשחק שונים זה מזה. נניח בשודדי הקאריביים אנחנו מגלמים את ג'ק ספארו בעולם חצי פתוח עם חידות ושיט בספינות ובמפלצות בע"מ זה יותר להביא דברים ממקום למקום. במשפחת סופר על יש הרבה יותר אקשן. כדי להוסיף עוד עולמות, כלומר סיפורים על השלושה הקיימים, אנחנו נצטרך לקנות ערכות (נניח הסט של "מכוניות") בכ-200 שקל הערכה.

   

   

  חוץ ממשחקי הפלטפורמה ישנן גם משימות כלליות כמו ירי בגוף שלישי, איסוף חפצים ומשחקי הגנה על בסיסים וסומו (ברצינות). כאן אנחנו יכולים לבחור דמויות אחרות לשחק בהן (אם יש ברשותנו) כמו וודי מהסרט צעצוע של סיפור, מלכת הקרח, רנדי ממכוניות את ראלף ההורס, ורפונזל שהגיעו לאחרונה, שמצטרפים לגברת סופר-על, סינדרום, דאש וויולט מהסרט משפחת סופר-על, מייק ממפלצות בע"מ, פרנצ'סקו, מטור ורנדי מהסרט מכוניות, דייבי ג'ונס וקפטן ברבוסה משודדי הקריביים. בעולמות האלה אפשר לעשות כמעט הכל - אפילו להילחם בדמויות מסרט אחר.

   

   

  לאחר שנרוויח נקודות וכסף וירטואלי נוכל ללכת לחנות הצעצועים ופשוט לבנות עולם משלנו עם טירות, יצורים מכוניות וכמעט כל דבר אפשרי, אפילו מכונות לא מורכבות לזיקוקים וכדומה.

   

  מה שטוב ומה שרע

  המשחק זכה להמון מחמאות ברחבי העולם ובצדק. בצד של משחקי האקשן, החוויה מספקת בהחלט. המון משימות, משימות צד ובין 3 ל-6 שעות לכל דמות עם משימות מגוונות ומשחק קפיצות וירי.

   

  בצד של ארגז החול זה ממש כמו חדר ילדים ענק בו אפשר לשים דברים כמו הטירה של סינדרלה ומכונות ממפלצות בע”מ וספינה משודדי הקאריביים. כדי לבנות ולקבל חלקים ופריטים אנחנו צריכים להתקדם בעולמות. התוצאה יכולה להיות מדהימה - תוספות כמו אופניים, מכוניות וגלשונים - זה באמת, אבל באמת מגניב, במיוחד לילדים אספנים ובנאים.

   

  הגרפיקה והסאונד סבירים עד טובים מאוד לפרקים (נבדק על PS3), לא בטוח שילדים צריכים יותר. המשחק גם זכה למחמאות על התוכן העשיר אותו מקבלים בערכה הבסיסית. - מה שנכון - יש המון  של משימות ותתי משימות, וחנות הצעצועים אין סופית.

   

  ויש גם צד פחות טוב לדברים: לדוגמה, זה מאוד נחמד שהילד ייקח את הבובה שלו כדי לשחק עם חבר יחד וכשיניח אותה על מגש הכסף אצל החבר היא תתממש ואפשר לשחק במשותף במסך חצוי. אבל, זה לא לעניין שחייבים שתי דמויות מאותו הסרט כדי לעשות את זה. אם ניקח לדוגמה מקרה של אחים שרוצים לשחק ביחד בשודדי הקאריביים אז נניח לאח אחד יש את ג'ק ספארו. האם האח השני יאלץ לבקש לדמי אפיקומן את דיווי ג'ונס או ברבוסה?

   

  עוד עניין מעצבן: במהלך המשחק ישנם מקומות בהם אומר לך המשחק לבוא כדמות אחרת כדי לצרוך תוכן מסויים. וזה בוטה מדי דיסני. אתם שולחים את הילד להוריו לבקש עוד בובה.

   

  ויש את השקיות האטומות. מעין דיסקיות ב-29 שקל השקית, בהן יש בונוסים ושדרוגים ועולמות משחק לארגז הצעצועים. שימו לב - לא יודעים מה מקבלים ויש דיסקיות נדירות ופושטיות. כלומר שזה בבחינת הימור, שזה לא כל כך נחמד, יחד עם יצירת "שוק החלפות" של כפולים. יש להניח שכאן הציפייה היא שהילדים יהפכו לסוחרי דיסקיות, שהרי מדובר בכסף שעשוי להיות להם כדמי כיס. עם המשחק מגיעה דיסקית אחת, במקרה שלנו זה היה ערכת נושא של עליסה בארץ הפלאות. בדיוק.

    

  מימין לשמאל: ספארו, אלזה, מר על, וודי וסאלי (צילום: אביב מזרחי ) (צילום: אביב מזרחי )
  מימין לשמאל: ספארו, אלזה, מר על, וודי וסאלי (צילום: אביב מזרחי )

   

  פלטפורמת בור

  הבעיה האחרונה היא לא ממש בעיה. היא מראה על כזו: הפתיחה של המשחק הזה אדירה. יש בה שילוב של כל הדמויות יחד במירוץ מתוסרט היטב , יחד עם מיקי מאוס משאיר את הצופה פעור פה, זה יפה ונוצץ ממש כמו, נו - סרט של דיסני.

   

   

  אבל זה רק מראה לאיפה זה היה יכול להגיע: כי לא כל המשחק שומר על הרמה הזו. המשחקים טובים מאוד, זה נכון. הם לא נופלים מהסטנדרט בתעשייה והם מהנים, עם שלבים קלילים ועם קשים ויהיו כיף משפחתי אמיתי בסלון, והם ממש לא "משחקי מותג" שיוצאים עם הסרט בהם לאף אחד לא אכפת מהמשחקיות. אבל, יש משחקים הרבה יותר טובים. אפשר נניח להזכיר מהזמן האחרון את מארוול לגו המצחיק והאינטיליגנטי, או שאר המשחקים בסדרת לגו (שודדי הקאריביים, מלחמת הכוכבים) אבל שם - אין את ההעברה של הבובות מהחיים האמיתיים - דבר שקצת קשה למבוגרים להבין אולי - הבעלות הזו על חפץ או למה זה כל כך מרגש את הקטנים.  

   

  כי בסופו של דבר זה שילוב בין המשחקים של פעם למשחקים של היום. הבובות שהילדים תמיד רצו - כתוכן ממשי מהסרט שהם כרגע ראו, משולבת עם המשחק המודרני בו הם חווים כביכול את הסיפור מחדש. הפלטפורמה הזו היא נוצצת ואיכותית, אמיתית ווירטואלית, ובסופו של דבר, תוציא מכם כסף בצורה הכי נעימה שאפשר. דיסני נו. מה עדיף? שהילדים יילכו יהיו גנבים ב-GTA?

   

  הי! (צילום: אביב מזרחי ) (צילום: אביב מזרחי )
  הי! (צילום: אביב מזרחי )

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אביב מזרחי
  צעצוע של פיראט ומלכת הקרח
  צילום: אביב מזרחי
  מומלצים