שתף קטע נבחר

קומנדו נגד גנבים: צפו בתושבים במארבים

זו לא דרום לבנון, אנחנו בשרון. עם נשק שלוף, מדים מנומרים וצבעי הסוואה על הפנים, המתנדבים (יש גם מתנדבת) יודעים שהשוטרים לבד לא יספיקו. עשינו איתם לילה ושמענו גם את התושבים: "נכנסו בזמן שישנו, ברחו מהסלון. כשפורצים לך לבית אתה מבין את זה יותר טוב"

 

 
נלחמים בפשיעה בהתנדבות: בלילה, בזמן שרובנו ישנים, יוצאים מתנדבים מאזור השרון כדי לנסות לתפוס גנבים. ממבט ראשון הם נראים כמו לוחמי סיירת אגוז, אך הם למעשה משוחררים טריים או מילואימניקים ותיקים שהחליטו לשמור בעצמם על הבית. למתנדבים יש סמכויות של שוטרים - תחת אנשי מג"ב שיתוף מועצת חוף השרון - ומוטיבציה של גיבורי על.
 
עוד סיפורים חמים בפייסבוק של ynet

 

על מכת הפריצות והגניבות בשרון סיפר אילן מרגלית ממושב אודים בשרון, שביתו נפרץ ארבע פעמים השנה: "פעם ראשונה הם נכנסו מהחלון של המטבח. פעם הם נכנסו דרך הדלת. בשלושת הבתים ביקרו ביום שישי בערב. אנשים יצאו לארוחת ערב והם חוזרים להפתעה לא נעימה". התושבים מספרים

 על פריצות לבתים גם בשעות הבוקר. "למשטרה אין כוח אדם וכנראה יש לה דברים יותר דחופים ואנחנו צריכים לקחת את העניינים לידיים", אמרה מירה באום המתגוררת גם היא במושב. 

 

דניאל טופור, מתנדבת ממושב בני ציון, אמרה: "אני חושבת שלבן אדם שגר במקום מסוים יש לו אחריות לשמור על המקום וזו הדרך שלי לעשות את זה. החבר'ה פה עושים את העבודה שלהם נאמנה".

 

טל חרובי מבית יהושע הוסיף: "בשורה התחתונה זה הבית שלנו שם. כשאתה מגן על הבית אתה מעדיף לשמור על עצמך. כשיש לך פריצה לבית אתה מבין את זה יותר טוב, כשאתה רוצה שיהיה שכן, שייתן את העבודה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דניאל קרסו
לילה במארב. "גם נהנים"
צילום: דניאל קרסו
צילום: דניאל קרסו
"מודה, הצבא חסר לי"
צילום: דניאל קרסו
מומלצים