שתף קטע נבחר

אלרגי לאלחוטי? עבור לכּפר שאוסר על WiFi

עשרות אנשים שמתלוננים על "אלרגיה" לקרינה אלקטרומגנטית מצאו מקלט בעיירה בארה"ב שבה אסור להשתמש בסלולרי ואפילו ברדיו: "כל הבעיות נפתרו"

עיירה נידחת בארה"ב שאסרה על השימוש באינטרנט אלחוטי בתחומה הפכה מוקד עלייה לרגל עבור אנשים שטוענים כי הטכנולוגיה המודרנית הפכה אותם לחולים פיזית. עשרות אנשים שמדווחים על אלרגיה לקרינה אלקטרומגנטית אף החליטו לעבור לעיירה שבמערב וירג'יניה כדי להימנע מתסמינים דוגמת כוויות, כאבים בחזה וכאבי ראש.

 

עוד סיפורים חמים - בפייסבוק שלנו

 

בעיירה גרין בנק מתגוררים 147 תושבים בלבד, ונאסר עליהם להשתמש בטלפונים ניידים, בחיבורים לאינטרנט אלחוטי, במכשירי טלוויזיה או אפילו במקלטי רדיו. רוב האנשים עשויים להירתע מהמדיניות המחמירה, אולם נכון לאשתקד, 36 דיירים עברו אליה במיוחד מסיבה זו. התושבים החדשים בעיירה, שזכו לכינוי "פליטי WiFi", סיפרו לעיתון "דיילי מייל" כי מאז המעבר, מצבם הבריאותי השתפר פלאים.

 

אחת מהן, דברה קוני, עברה לעיירה מסן דייגו שבקליפורניה. "הרגשתי שאני מורעלת לאט לאט. שמעתי צלצול באוזניים, לא יכולתי לישון וסבלתי מבחילה כל הזמן. אם הייתי מביאה אוכל הביתה, הוא היה גורם לי להרגיש חולה". גם דיאן שו, שהגיעה לעיירה ממרחק 1,600 ק"מ, העידה כי "קודם כשגרתי באיווה, הייתי חולה כל הזמן. סבלתי מכאב מתמיד, ואם מישהו היה מתקרב אליי עם טלפון סלולרי או עם מכשיר שמחובר ל-WiFi, זה היה עינוי אמיתי. אולם מאז שעברתי לגרין בנק, כל הבעיות נפתרו".

 

האיסור על שימוש במכשירים שפולטים אנרגיה אלקטרומגנטית, יש לציין, אינו משהו שהתושבים גזרו על עצמם. העיירה גרין בנק ממוקמת בלב אזור בגודל 34 אלף קמ"ר שבו מוגבלת התקשורת האלחוטית כדי למנוע הפרעות לרדיו-טלסקופים הענקיים שנמצאים בקרבת מקום. מדובר במתקנים מהגדולים בעולם מסוגם, והם משרתים, בין היתר, את הסוכנות לביטחון לאומי (NSA) ואת הצי האמריקני.

 

ממחקרים עולה כי כמעט 4% מאוכלוסיית ארה"ב ובריטניה רגישה לקרינה אלקטרומגנטית, אולם עד כה שבדיה היא המדינה היחידה שהכירה בכך כתסמונת רפואית לגיטימית. בכך היא מאפשרת לאזרחיה שסובלים מה"אלרגיה" לזכות בסיוע ממשלתי, כאילו מדובר בנכות לכל דבר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
בלי טלפונים ניידים. 4% מהאוכלוסייה רגישה
צילום: shutterstock
מומלצים