שתף קטע נבחר

לא תקיפה, לא לאומני: נסגר התיק נגד הצעירות היהודיות שנחשדו בתקיפת ערבייה

במשטרה היו משוכנעים ששלוש צעירות יהודיות תקפו לפני שנה אישה ערבייה בירושלים על רקע לאומני, אלא שבימים האחרונים נסגר התיק מחוסר ראיות. סנגורן של שתיים מהצעירות: "מהרגע הראשון טענו שמדובר בעלילה"

משטרת מחוז ירושלים סגרה מחוסר ראיות את תיק החקירה שנפתח לשלוש צעירות יהודיות, שנחשדו בהכאת אישה ערבייה על רקע לאומני. כך נודע ל-ynet. החקירה נגד שלוש הצעירות היהודיות נפתחה בפברואר 2013 לאחר שעוברת אורח טענה כי האישה הערבייה, הנא אמטיר, הותקפה סמוך לתחנת הרכבת הקלה בשכונת קריית משה בעיר. בפרקליטות לא מצאו בסיס להגשת כתב אישום על תקיפה ממניע גזעני ובעקבות כך הוחזר התיק למשטרה, שלבסוף ויתרה גם על הגשת כתב אישום קל יותר.

 

עוד סיפורים חמים - בפייסבוק שלנו

 

אמטיר עצמה סיפרה לאחר העימות עם שלוש הצעירות היהודיות כי "הן התחילו להרביץ לי ולבעוט בי. נערה שאלה אותי 'את ערבייה?' עניתי לה 'כן' ואז היא ירקה עליי. היא צעקה 'ערבייה, ערבייה', כאילו שאני פושעת. הרגשתי פשוט קטנה". מנגד, הצעירות טענו לאורך כל הדרך כי התפתח עימות מילולי בינן לבין אמטיר, ושבעקבותיו האישה הערבייה היא זו שהתנפלה עליהן בזמן שהן הגנו על עצמן.

הקטטה סמוך לתחנת הרכבת הקלה (צילום: דורית יורדן דותן) (צילום: דורית יורדן דותן)
הקטטה סמוך לתחנת הרכבת הקלה(צילום: דורית יורדן דותן)

משטרת מחוז ירושלים קבעה בביטחון לאחר מעצר הצעירות היהודיות כי התקיפה הייתה על רקע לאומני. בעקבות כך אף המליצו במשטרה לפרקליטות להגיד כתב אישום נגד הצעירות בגין תקיפה על רגע גזעני. אלא שבפרקליטות ציננו את ההתלהבות והחזירו את התיק למשטרה. בפרקליטות קבעו כי לא נמצא בסיס לטענה שתקיפה, גם אם הייתה, התבצעה

על רקע גזעני.

 

סנגוריהן של הצעירות, עורכי הדין יצחק בם ואיתמר בן גביר, קיבלו לפני כמה ימים את ההודעה על סגירת התיק מחוסר ראיות. עו"ד בם, שייצג את אחת החשודות מטעם הסנגוריה הציבורית, אמר בתגובה כי "המתלוננת שיקרה והעלילה על הנערות מתוך מניע גזעני. בסרטי האבטחה ראו בבירור, שהמתלוננת הולכת אחר הנערות ומתחילה את התגרה עמן. את התקשורת לא עניינו העובדות, והיא ניפחה את שקריה של המתלוננת וגרמה למעצרן של הנערות".

 

עו"ד בן גביר, שייצג את שתי החשודות האחרות, מסר בתגובה: "מן הרגע הראשון טענו שמדובר בעלילה, התמונות שהגיעו לתקשורת היו ערוכות. קלטות תיק החקירה אימתו את גרסת הנערות כי אמטיר פתחה בתגרה והן לא נשארו חייבות והגנו על עצמן. אנו מקווים שבמשטרה ובפרקליטות יבינו שקודם צריך לבדוק את גרסת שני הצדדים בטרם מפילים אשמה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דורית יורדן דותן
העימות עם אמטיר
צילום: דורית יורדן דותן
צילום: אוהד צויגנברג
עו"ד בן גביר
צילום: אוהד צויגנברג
צילום: שמוליק קליין
עו"ד בם
צילום: שמוליק קליין
מומלצים