שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  תיעוד: מתנחל מסתבך ומסבך את חיילי צה"ל

  מתנחל מחברון רצה להסיר דגל פלסטין מבית בשטח הנמצא בשליטה ישראלית, אבל הסתבך בחוטי התיל. גם חיילים שהגיעו למקום ביקשו להסיר את הדגל, אבל חששו מהמצלמה של "בצלם" ובחרו לעזוב. צפו באירוע

  המתיחות בין פלסטינים למתנחלים בשטח שנמצא בשליטה ישראלית בחברון הובילה לעוד אירוע מוזר ומריר: מתנחל שטיפס בסוף השבוע לגג בית של תושב חברון כדי להוריד ממנו דגל פלסטין, נלכד בין חוטי התיל שהקיפו את הגג. הוא נאלץ להמתין לכוח צה"ל שישחרר אותו, ובינתיים תועד על ידי בעל הבית, פלסטיני המתנדב בארגון "בצלם". בהמשך רצו גם החיילים להסיר את הדגל מהגג, אבל בשל העובדה שהאירוע תועד במצלמה הם בחרו להסתלק מבלי לעשות דבר. צפו באירוע:

    

  מתנחל טיפס לבית פלסטיני - ונלכד    (צילום: בצלם)

  מתנחל טיפס לבית פלסטיני - ונלכד    (צילום: בצלם)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  האירוע התרחש בשבת האחרונה על גג ביתו של שאדי סידר, מתנדב בצלם חברון. כששאל את המתנחל מדוע הוא חדר לשטח ביתו, ענה לו הלכוד: "הגג הזה שלי, כל הארץ היא שלי וכל מה שיש בארץ הוא שלי".

   

  בינתיים, התאספו מתנחלים נוספים מתחת לבית ובהמשך הגיע גם כוח צה"ל.
  החיילים דרשו מסידר להסיר את הדגל בטענה שהדבר אסור, חרף העובדה שבתיעוד נראים דגלי ישראל רבים מסביב.

   

  במהלך העימות מול סידר נשמעים החיילים מתייעצים בינם לבין עצמם ואחד מהם אמר: "אין סיבה שנעשה את זה בכוח כשיש מצלמות". הקצין בכוח תועד מדבר בטלפון ושואל את בן שיחו: "יש כאן מצלמות. אתה רוצה שאוריד אותו בכוח?". בסוף עזבו החיילים את הגג מבלי להסיר את הדגל והבטיחו לשוב עם צו.

   

  מדובר צה"ל נמסר: "לצבא אין מדיניות של הסרת דגלים ואין כל כוונה לנקוט מדיניות כזו. מדובר ביוזמה מקומית והנושא ייבדק".

   

  מארגון בצלם נמסר בתגובה: "חיילי צה"ל מחויבים להגן בראש ובראשונה על הפלסטינים, שהם האוכלוסייה המוגנת בגדה. בוודאי שאסור להם להעניק סיוע למתנחלים הפולשים לבתיהם של הפלסטינים ולרצות גחמה של מתנחל".

   

  Read this article in English

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים