שתף קטע נבחר

"עד שנתיים שכר דירה - עלינו"

יקר מדי באזור המרכז? סילבן שלום, השר לפיתוח הנגב והגליל התארח באולפן ynet והציע לצעירים שמתלוננים על יוקר המחייה לעבור לדרום. "תתחייבו למשכנתא ותוכלו לקבל עד שנתיים מתנה שכר דירה". ומה לגבי המצב הבטחוני הרעוע בדרום? "גם תל אביב נמצאת בטווח הטילים". צפו בראיון המלא

יוקר המחייה באזור המרכז הוא לא נושא חדש. מחירי הדירות ממשיכים לעלות, זוגות רבים מוצאים את עצמם כורעים תחת הנטל ובעקבות כך - רבים מחפשים להתרחק מאזור תל אביב והסביבה ולנסות להגשים את חלום הדירה באזור הצפון או הדרום. 

 

 

ועידת הנגב השישית שתיערך השנה בשדרות, תתמקד בעיקר בפיתוח כלכלי של הנגב, הקמת מפעלים וחברות הייטק באזור, ובעיקר - יישוב הנגב בצעירים שפשוט נמאס להם להיות עוד מספר בתוך הסטטיסטיקה העגומה של זוגות שלא יכולים להרשות לעצמם דירה צנועה במרכז. אז התכנון הוא לגיטמי ונכון אבל, אי אפשר להתעלם מהרקטות ששוב נורות לכיוון יישובי הדרום ושוב, מפרות את השגרה. אז איך בכלל בכלל אפשר לנהל חיים נורמליים תחת איומים בלתי פוסקים של טילים?

 

"בחרנו את העיר שדרות ולא בכדי אבל, בחרנו בה בגלל השקט ששרר שם במהלך השנה וחצי האחרונות", אומר בראיון לאולפן ynet, סילבן שלום, השר לפיתוח הנגב והגליל. "לא ידענו שאנחנו חוזרים לאותה נקודת מוצא שהיינו בה לפני שנתיים. אבל אני חושב שהתגובה שלנו הייתה מאד מאד חזקה ובהירה. חשוב להבין שהם ביקשו את הפסקת האש, הם מבינים שיש להם בעיה אם הם ימשיכו והרגיעה חזרה. אני מקווה מאד שהרגיעה הזאת תימשך אבל חשוב לדעת שהנגב כולו עובר שינוי", הוסיף השר שלום.

 

כאמור, המצב הבטחוני לא פשוט אז איך אפשר באמת לשכנע אנשים לעבור לגור דווקא שם? "גם תל אביב בטווח הטילים, גם של החמאס וגם של חיזבאללה. אז אין היום מקום בארץ שלא נמצא תחת טווח הטילים אבל - אני מציע לו לעבור לגור בנגב כי יש לו את כל האיכות שהוא יכול לקבל לעומת מרכז הארץ ", אומר השר שלום.

 

ועידת הנגב ה-6 תיערך ביום ג' הקרוב בשדרות. מלבד השר לפיתוח הנגב והגליל סילבן שלום יקחו בה חלק שורה של שרים, יזמים ואנשי עסקים ביניהם: השרה ציפי לבני, השר יובל שטייניץ, השר אורי אריאל, השר מאיר כהן, השר עמיר פרץ, השר יאיר שמיר, יו"ר בנק פועלים יאיר סרוסי, מנכ"ל IBM ישראל ריק קפלן, מנכ"לית אינטל ישראל, מקסין פסברג, ראשי ערים מכל יישובי הנגב ועוד.

 

בוועידה ידונו שורה ארוכה של נושאים ביניהם: הפיתוח הכלכלי בעקבות מעבר בסיסי צה"ל דרומה, הקמתם של מפעלים וחברות היי-טק לנגב והפיכתו של הנגב למנוע צמיכה עבור כל מדינת ישראל. Ynet ילווה את הוועידה בשורה של דיווחים לאורך היום.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הדמיה: פיבקו אדריכלים
שווה לקנות? באר שבע
הדמיה: פיבקו אדריכלים
צילום: אבי מועלם
בואו לנגב. השר סילבן שלום
צילום: אבי מועלם
מומלצים