שתף קטע נבחר

החקירה נמשכת: בניהו הכחיש, הרפז שתק

החוקרים זימנו לעדות במשרדי להב 433 את האנשים שסבבו את אבי בניהו וארז וינר בתקופת שירותם הצבאי כדי לקבל תמונה ברורה. דובר צה"ל לשעבר ועוזר הרמטכ"ל הכחישו את המיוחס להם. הרפז עצמו שמר על זכות השתיקה

יומה השני של חקירת ההתפתחות בפרשת המסמך : במהלך היום הגיעו לעדות למשרדי היחידה הארצית לחקירות הונאה במטה להב 433 בלוד מכרים מתקופת שירותם הצבאי של דובר צה"ל לשעבר, אבי בניהו, ואלוף משנה במילואים, ארז וינר, שנעצרו בין היתר בחשד להשמדת ראיות בפרשת בועז הרפז.

 

עוד סיפורים חמים – בפייסבוק שלנו

עוד בחדשות:

המוסד: 8 היהודים האיראנים - נרצחו

מיצג: 20 אלף ידיים מושטות לשלום

גם ונציה רוצה להיפרד מאיטליה: אנו לא פרבר

 

הערב (יום ה') שוחררו וינר ובניהו למעצר בית בן חמישה ימים ונאסר עליהם לצאת מהארץ. ביומה השני של החקירה הגלויה בפרשת "404" הגיעו בזה אחר זה המקורבים ונחקרו על התקופה המדוברת סביב מסמך הרפז. החוקרים ביקשו לדעת כיצד התנהגו בניהו והרפז בתקופה המדוברת.

 

בניהו, היום (צילום:מוטי קמחי) (צילום:מוטי קמחי)
בניהו, היום(צילום:מוטי קמחי)

וינר, הרפז ובניהו. שניים מכחישים, השלישי שותק (צילום: אבי מועלם, גיל יוחנן) (צילום: אבי מועלם, גיל יוחנן)
וינר, הרפז ובניהו. שניים מכחישים, השלישי שותק(צילום: אבי מועלם, גיל יוחנן)

במהלך חקירתם, וינר ובניהו ניסו לספק הסברים שונים לטענות המשטרה לגבי שיבוש הליכי החקירה וקשירת הקשר לפגוע תדמיתית בשר הביטחון דאז, אהוד ברק, ובקצינים אחרים. השניים המשיכו להכחיש את החשדות נגדם.

 

מנגד, בועז הרפז המשיך לשמור על זכות השתיקה גם היום ולא שיתף פעולה עם החוקרים. בסביבת החוקרים אמרו כי בימים הקרובים תתמקד החקירה בדובר צה"ל לשעבר ובעוזרו של הרמטכ"ל דאז גבי אשכנזי, עד לזימונם לחקירה של אשכנזי עצמו ובכירים אחרים. החוקרים ינסו לעבות עדויות שיקשרו את התנהלות השניים לעבירות קשירת הקשר ושיבוש הליכי החקירה.

 

פרקליטו של בניהו, עו"ד ציון אמיר, אמר הערב כי מרשו שמח על החקירה ומקדם אותה בשמחה. "אני חושב שהמעצר הזה היה מיותר לחלוטין. החקירה הייתה יכולה להתבצע גם בלי המעצר וחבל", אמר אמיר והוסיף כי "בניהו לא שיבש שום דבר. הוא נכנס לטווח האש בין לשכת שר הביטחון והרמטכ"ל".

 

בדיון להארכת המעצר אתמול אמר נציג המשטרה על בניהו כי בחיפוש בביתו נמצא מחשב צה"לי "ובו חומרים מסווגים, והוא נחקר על דברים חדשים". גם אצל וינר, נטען בדיון, נמצאו חומרים שלא אמורים להיות בחזקתו - חלקם מפרשת הרפז ואחרים אינם.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ג'ורג' גינסברג
בניהו מגיע לביתו, הערב
צילום: ג'ורג' גינסברג
מומלצים