שתף קטע נבחר

החרפת צעדים: נציגויות ישראל בעולם שובתות

לראשונה בתולדות ישראל ועד עובדי משרד החוץ ישבית את כל 103 הנציגויות של ישראל בעולם. העובדים, המחריפים את העיצומים, אמרו כי לא ייתנו לשר ליברמן להיכנס ללשכתו. ליברמן הגיב: "החלטה אומללה של ועד העובדים"

מאבק העובדים במשרד החוץ עולה מדרגה: ועד העובדים הודיע בצהריים (יום א') כי החל משעות הצהריים יפתחו העובדים בשביתה כללית שתגרום לסגירת כל 103 הנציגויות של ישראל בעולם, וכן לנעילת שערי משרד החוץ בירושלים. בוועד העובדים אמרו כי שר החוץ אביגדור ליברמן לא יוכל להיכנס ללשכתו.

 

עוד על צעדי המחאה של עובדי משרד החוץ:

תקועים בלי דרכונים, מלך סווזילנד לא בא

מה רוצים הדיפלומטים הישראלים? / דעה

 

בוועד עובדי משרד החוץ נאבקים לשיפור תנאי העבודה של העובדים, ואנשי המשרד נמצאים בעימות ישיר וחריף עם משרד האוצר, שלטענתם מסרב להכיר בזכויות הדיפלומטים הישראלים ולשפר את שכרם של העובדים. בניסיון להפעיל לחץ על משרד האוצר, הנחה הוועד את עובדי המשרד לעזוב את מקום עבודתם והכריז על שביתה כללית. העובדים ינעלו באופן מוחלט את משרד החוץ וכן את שגרירויות ישראל בעולם, לראשונה בתולדות ישראל. השביתה אינה מוגבלת בזמן.

 

שר החוץ אביגדור ליברמן הגיב בחריפות: "זוהי החלטה אומללה של ועד העובדים שמראה על איבוד עשתונות. אין בה כל תועלת והיא רק גורמת ליותר נזק לעובדי משרד החוץ", נמסר בהודעת ליברמן. "צר לי על שצעדים בלתי אחראיים אלו באים על חשבונם של אזרחי המדינה ותוך כדי שמתנהלים מגעים מול משרד האוצר ומהלך של גישור, בראשות מגשר מוסכם נשיא בית הדין הארצי לעבודה לשעבר השופט סטיב אדלר, על מנת להגיע לסיכום הוגן. אנו נעשה את כל מה שאפשר על מנת למזער את הנזק שנגרם למדינה ולאזרחיה".

 

יו"ר ועד עובדי משרד החוץ, יאיר פרומר, אמר בעקבות ההחלטה: "משרד האוצר הכריז מלחמת חורמה על שירות החוץ של מדינת ישראל ועל הדיפלומטים המסורים שנאבקים על עתידם של הישראלים יום-יום שעה-שעה. לא נשלים עם ההפקרות הבלתי נסבלת של פקידי האוצר המחבלים באינטרסים החיוניים של מדינת ישראל. פקידי האוצר הם אנשים חסרי אחריות שלא סופרים את אזרחי ישראל ומחסלים במו ידיהם את הכלכלה הישראלית, את הביטחון הלאומי ואת העתיד של כולנו. לא ניתן להם להוביל את ישראל לקטסטרופה בזירה הבינלאומית ונמשיך להיאבק על עתידו של שירות החוץ הישראלי".

 

בשל העיצומים, נותק הקשר של ישראל עם הארגונים הבינלאומיים, עם מקבלי ההחלטות

 ועם הגורמים המשפיעים במדינות העולם, אין פעילות הסברה ודוברות בתקשורת הזרה, לא מונפקים דרכונים ואישורים קונסולריים, לא מטופלים ומבוטלים בפועל ביקורים ממלכתיים בארץ ובחו"ל, לא ניתנים אישורים לייצוא ביטחוני ואין חתימה על מסמכים הנדרשים לביצוע עסקאות בינלאומיות המניבות רווח רב לכלכלה ולמשק.

 

עד כה, מוערכת הפגיעה הישירה בכלכלה הישראלית בעשרות מיליוני דולרים. במהלך העיצומים נמשכה עבודת הדיפלומטים והמטה בנושאים רגישים וחשובים המטופלים בשירות החוץ. בעת השביתה הכללית, תופסק גם עבודה זו.

 

ממשרד האוצר נמסר בתגובה: "ועד עובדי משרד החוץ לוקח את אזרחי ישראל כבני ערובה ופוגע באינטרסים החיוניים של המדינה. משרד האוצר הציע פתרונות לסוגיות שהעלו עובדי משרד החוץ, אך הוועד דורש תוספות שכר לבכירי המשרד. נזכיר כי עובדי שירות החוץ קיבלו תוספת שכר של 20% רק לפני שנתיים. ועד העובדים סרב לקבל את הפתרונות ונטש באופן חד צדדי את הליך הגישור שהתנהל בראשות השופט בדימוס סטיב אדלר. אנו קוראים לוועד להפסיק לנקוט בצעדים כוחניים ולשוב להליך הגישור".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיא אסיאג
בניין משרד החוץ בירושלים
צילום: גיא אסיאג
מומלצים