שתף קטע נבחר

ידיו של איש הברזל: ולדימיר פוטין בראי הכירולוגיה

ולדימיר פוטין נשיא רוסיה, כיום בן 61, הוא אחד המנהיגים השנויים במחלוקת של השנים האחרונות. פלישת רוסיה לאי קרים, שבשטחה של אוקראינה, העלתה מחדש שאלות רבות על הדרך של פוטין להשיג את מטרותיו ולנהל את מדיניותה של רוסיה אל מול העולם

ידיו של פוטין מלמדות הרבה על אישיותו, הנה כמה סודות נפשו של האיש כפי שעולה מהקריאה בכפות ידיו: פוטין משתקף כאיש מעשי, חזק ועקשן. כף ידו המרובעת מלמדת שהוא אדם מעשי, ישר ולעניין, איש ביצוע מעולה ובעל משמעת גבוהה. נושא המשמעת משתקף גם בגבעה הגדולה מתחת לאצבע האמצעית - אצבע האמה. גבעה זו מלמדת שהוא לוקח ברצינות כל משימה, דורש משמעת מהסובבים אותו וגם נאמנות מלאה.

 

האגודל הישר והחזק מלמד על אישיות חזקה, עם דעות ברורות. הזווית הקטנה של פתיחת האגודל מלמדת שהוא אדם עקשן, עם דעות מגובשות, שקשה מאוד לשכנע אותו לשנות את דרך החשיבה. בנוסף, ניכר שהוא לא נותן אמון בכל אחד ואוהב לשמור את הקלפים קרוב לחזה.

 

 (צילום: AP) (צילום: AP)
(צילום: AP)

הוא איש עם תשוקה עזה להשיג את מטרותיו ולקבלת הכרה. אחד הדברים הבולטים בידיו של פוטין הן הגבעות הענקיות מתחת לאצבעות. הגבעה הגדולה מתחת לאצבע המורה - גבעת יופיטר - מדברת על אדם עם אגו מפותח, אחד שאוהב להשיג את כל המטרות שלו ולהיות מנהיג שאנשים מסביבו נשמעים לו. הוא פועל מתוך תשוקה ואמונה מלאה בדרכו וניתן לומר שפיו ולבו אחד הם. הגבעות הגדולות מוסיפות מימד של תשוקה ואנרגיה מאוד גדולה של ביצוע ולא רק חשיבה אבסטרקטית. הגבעה הגדולה מתחת לקמיצה, האצבע הרביעית, מלמדת על אדם שדורש הכרה למעשיו, זקוק לחיזוקים חיצוניים כדי להזין את האגו שלו ונוטה לקחת סיכונים כדי להוכיח את עצמו בפני העולם החיצון.

 

הוא שאפתן אידאליסט ופטריוט - קו החיים של פוטין יוצא מגבעת יופיטר מתחת לאצבע המורה. הדבר מלמד על אדם בעל שאפתנות גבוהה ואידאלים מוצקים. קו הלב של פוטין הוא ארוך ומתפצל לכיוון האצבע המורה ולכיוון גבעת יופיטר שמתחת לאצבע המורה. הדבר מחזק את הנטייה שלו לאידיאליזציה. אדם כזה, שהוא פטריוט, שאפתן, עקשן, עם תשוקה להוכיח את עצמו ועם אגו גדול מאוד, עלול לעשות מעשים קיצוניים כדי להגן על רעיונותיו ולשליט את דרך חשיבתו.

 

פוטין הוא אדם עם יכולת לבצע את רעיונותיו. יש אנשים שיש להם הרבה רעיונות בראש אבל אין להם את האנרגיה המספיקה להוציא את רעיונותיהם מן הכוח אל הפועל, אך זה לא המקרה של פוטין.

 

קו החיים החזק שלו, בנוסף לקו מארס, כמו קו חיים פנימי ליד האגודל, גבעת ונוס הגדולה והמפותחת, מספקים לו אנרגיה בשפע ותשוקה של עשייה בלתי נדלית. כל מה שירצה לבצע הוא יצליח.

 

 (צילום: AP) (צילום: AP)
(צילום: AP)

 

אדם רגשן שנאמן למי שנאמן לו, מרקם היד של פוטין, גמיש במהותו, קצת מרכך את אופיו העקשן וההישגי. יחד עם קו הלב וטבעת ונוס מעל לקו הלב, כל אלה מראים שפוטין הוא בכל זאת טיפוס רגיש שיודע להבין ללבם של בני אדם ויש לו יכולת נתינה גבוהה. הוא אמנם דורש נאמנות מלאה, אך מי שנאמן לו ימצא שהוא קנה את לבו של פוטין לעולם, אך גם להיפך: הוא לא יסלח למי שבגד באמונו.

 

האצבעות הקצרות של פוטין מלמדות שהוא אדם של פעולה, אוהב לראות את התמונה הגדולה ואין לו ממש סבלנות לפרטים הקטנים. הוא אדם של מולטיטסקינג שקופץ ממשימה למשימה. יחד עם זאת, בכל הקשור לקבלת החלטות, קו הראש שיוצא מקו החיים מלמד שהוא צריך להיות בטוח ולנתח את הסיכויים בעד ונגד לפני כל החלטה. למרות שאולי ניראה שהחלטותיו פזיזות, כל השיקולים נלקחים בחשבון מבעוד מועד.

 

הרצון של פוטין למשמעת מקורה בילדותו. קו הראש שיוצר מתוך קו החיים מלמד על ההשפעה של הוריו ובעיקר אביו, שדרש משמעת ולא ממש היה גמיש כלפיו. זה השאיר אצל פוטין את חותמו עד היום.

 

  • לאונרדו דניאל אבלס - כירולוג מוסמך (מאבחן על פי כפות הידיים), מומחה לשפת גוף, NLP, מאמן אישי ומאמן מוטיבציה בינלאומי

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דני בכר
לאונרדו דניאל אבלס
צילום: דני בכר
מומלצים