שתף קטע נבחר

רגב מתייצבת לצד שלום: "לא אופתע אם מדובר בניסיון חיסול פוליטי"

חברת הכנסת יוצאת להגנת השר ממפלגתה שהוגשה נגדו תלונה בגין ביצוע עבירות מין. "משהו מוזר. למה זה לא עלה כשהתמודד על תפקידים אחרים"

חברתו של סילבן שלום לליכוד, ח"כ מירי רגב, מתייצבת היום (ג') לצדו של השר על רקע בדיקת התלונה שלפיה ביצע עבירות מין באישה שעבדה תחתיו לפני 15 שנה. "לא אופתע אם יתברר שמדובר בניסיון חיסול פוליטי בגלל הנשיאות, הרי זה כבר קרה בעבר", אמרה ח"כ רגב. "למה זה לא עלה כשהוא התמודד על תפקידים אחרים? כולם מבינים שיש לו סיכוי טוב להתמנות לנשיא".

 

 

רגב ביקשה לחזק את ידיו של השר לשיתוף פעולה אזורי, על רקע התקופה הקשה שעוברים הוא ובני משפחתו. "עברו 15 שנה ויש כאן משהו שמריח לא ברור", אמרה רגב. "גם נשים צריכות לקחת את עצמן ברצינות. מי שמתלוננת צריכה לעשות את זה כמה שיותר מהר. אני הראשונה שאדחוף נשים להתלונן במשטרה ואגיד להן שלא יפחדו לספר על מעשים כאלו. עם זאת, אני מקווה שזה סיפור שיתברר כלא נכון. אני מאוד מקווה שהוא ייצא מזה".

 

מוקדם יותר מסר שלום במשך שעתיים את גרסתו במשטרה. בהודעת המשטרה נאמר כי "בהנחיית היועץ המשפטי לממשלה החלה ביחידה להב 433 בדיקה בעקבות התלונה על אירוע מיני בשנת 1998". במשטרה אמרו כי החומר יועבר לבחינת היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין.

השר שלום. "ענה על כל השאלות" (צילום: מרק ישראל סלם, ג'רוזלם פוסט) (צילום: מרק ישראל סלם, ג'רוזלם פוסט)
השר שלום. "ענה על כל השאלות"(צילום: מרק ישראל סלם, ג'רוזלם פוסט)

שלום אמנם נחקר באזהרה, אבל נוכח ההתיישנות שחלה על העבירה הנוכחית לכאורה, משמעותה במקרה זה היא בעיקר החובה להבהיר לו כי דבריו עלולים לשמש נגדו בהמשך - אם יהיו תלונות שאינן תחת התיישנות. היועץ המשפטי לממשלה מגדיר עדיין את ההליך כבדיקה. אם לא יהיו תלונות חדשות שלא חלה עליהן התיישנות, הבדיקה צפויה להסתיים ללא כתב אישום.

 

מלשכת השר שלום נמסר כי "השר מסר הודעה למשטרה וענה על כל השאלות. יצוין כי דקות אחדות לאחר פרסום הפרשה ביום ראשון בלילה,

פנה השר ליועץ המשפטי לממשלה והודיע כי הוא מבקש למסור עדות באופן מיידי ולענות על כל השאלות".

 

התלונה במשרד היועץ המשפטי התקבלה לפני כשבוע. בימים האחרונים קיים היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין ישיבת התייעצות שבה השתתפו פרקליט המדינה שי ניצן, המשנה ליועץ המשפטי לעניינים פליליים רז נזרי ובכירים נוספים בפרקליטות ובמשטרה. בישיבה דנו בהמשך בדיקת הפרשה ובשאלת התיישנות העבירות לכאורה.

 

העובדת נשלחה לבדיקות פוליגרף מטעם מערכת החדשות של גלי-צה"ל, ובראשונה - שבה לא נשאלה על מגע מיני - היא נמצאה דוברת אמת. בבדיקה השנייה, שבה נשאלה על עבירות מין, התשובות היו לא משמעיות עם נטייה לשקר. לטענתה, עבירות המין לכאורה בוצעו בעת שהשניים היו בחדר במלון כאשר השר, שלבש חלוק מגבת, ביקש ממנה לשבת לידו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
ח"כ מירי רגב
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים