שתף קטע נבחר

פלוג: תומכים בהרחבת התשלום בסלולר

במסגרת יום המדע, פתחו מנכ"ל הבורסה יוסי ביינארט והיו"ר רון מלכא, את המסחר בבורסה באוניברסיטת תל אביב. נגידת בנק ישראל: המדיניות שלנו היא להרחיב את השימוש בסלולר לתשלומים מתקדמים

"המדיניות שלנו היא להרחיב את השימוש בסלולר לתשלומים מתקדמים", כך אמרה נגידת בנק ישראל, קרנית פלוג באירוע מיוחד לרגל יום המדע.  מנכ"ל הבורסה יוסי ביינארט והיו"ר רון מלכא, פתחו את המסחר בבורסה באוניברסיטת תל אביב.

 

 

 

 

 

פלוג אמרה כי "לבנק ישראל נקבע תפקיד שזהו להסדיר את מערכת התשלומים והסליקה של המשק. זה כולל גם פיתוח מערכות שיש להן חשיבות מערכתית. מערכת זהב, זיכויים ותשלומים בזמן אמת".

 

 (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
(צילום: עידו ארז)

 

"במשך השנים בנק ישראל קידם ויזם כמה רפורמות וצעדים שנועדו להרחיב ולהקל על אמצעי התשלום המתקדמים. הצטרפנו למערכת הבינלאומית שבו נסלקות כל העסקאות במטבעות שנים. השקל נסלק מול מטבעות זרים במערכת הזו. ועדת לוקר שעומדת לפרסם את המלוצתיה בקרוב תגדיר מגבלות על שימוש במזומן ועל הסבות צ'קים ותיתן עידוד להתרחבות השימוש באמצעי תשלום אלקטרוניים מתקדמים".

 

"סדרת השטרות החדשה, שטר ה-50 ייכנס למחזור לקראת סוף 2014. החדשנות בתחום השטרות החדשים תבוא לידי ביטוי בסימני ביטחון נגד זיופים. השטר מיוצר בטכנולוגיה מתקדמת. בשטר הזה יש דיו שמתגלה וזוהר רק תחת תאורה אולטרה סגולה. אמצעי ביטחון נוסף הוא שעל חלק מהשטר כיתוב באותיות זעירות, מופיע כל השיר של טשרניחובסקי "הוי ארצי מולדתי"".

 

 

מנכ״ל הבורסה, יוסי ביינארט  אמר: "אני שמח לקחת חלק ביוזמה החשובה שיזם שר המדע הטכנולוגיה והחלל, מר יעקב פרי,יחד עם צוות משרדו, להנגשת המדע לציבור הרחב.  יש חשיבות רבה בהידוק הקשר בין מדע-טכנולוגיה- תעשייה ושוק ההון. החיבור ביניהם תורם לתהליכי חדשנות, המשמשים מקור חשוב לקידמה ולצמיחה כלכלית. עידוד הקשר בין מדע טכנולוגיה לתעשייה מאפשר פיתוחים שעל בסיסם התעשייה יכולה לפתח רעיונות יישומיים, שישפרו אתהחיים ויתרמו לצמיחה כלכלית ממנה ייהנו כלהגורמים. שוק ההון והבורסה הם גורם משמעותי בתהליכים אלה".

 

בינה בר-און, מנכ״לית משרד המדע: "האירוע הזה מנסה לענות על שתי החידות הגדולות ביותר שהאנושות מתמודדת עימם: מוח וכסף. איך למקסם אותם ואיך לפצח את הסודות ששני התחומי הללו טומנים בחובם. מי שימצא דרך לפצח את שתי השאלות האלו יחדיו יהיה כנראה ממילא העשיר ביותר והחכם ביותר. בפתיחת יום המדע הישראלי אני רוצה לברך אתכם שמניעים של סקרנות, חשיבה מחוץ לקופסא, אתגר קוגניטיבי ורצון להטיב עם העולם באמצעות התקדמות מדעית, יהיו המניעים שיובילו אתכם בחיים ובמחקר. אם בדרך זה גם יביא לכם גם יותר הכנסה, מה טוב". 

 

נשיא אוניברסיטת תל אביב, פרופ קלפטר: ״העלאת המודעות למדע ביום זה עשויה לעודד צעירות וצעירים להתגייס ללימודי המדעים השונים. יום המדע יאפשר הצצה למחקרים פורצי הדרך שנעשים באוניברסיטה. מהי האוניברסיטה אם לא סטארט-אפ ענק של יצירתיות ורעיונות״.

 

 

יום המדע

בואו היום ליום המדע הישראלי! כל מה שחדש, חשוב ומעניין במדע הישראלי ביום אחד ובמאות מקומות שונים ברחבי הארץ. האירועים יועברו במשך כל היום בשידור חי ב-ynet. 

  • Iron Man – ממשק אדם ומכונה, האוניברסיטה העברית י-ם בהשתתפות הנשיא שמעון פרס.
  • אירוע הפתיחה Street Lab בכיכר רבין בתל אביב.
  • מדע, מוח כסף ומה שבניהם:  באוניברסיטת תל אביב.
  • המדע - לא לחנונים בלבד במרכז היזמות של עמל בחדרה.
  • מדע ואיכות חיים  - בטכניון
  • כיצד להאריך ימים? באוניברסיטת בר אילן
  • מדע בשירות הביטחון, במרכז למחקרי ביטחון לאומי ברמת אביב.
  • מדע וחברה – אירוע לזכרו של צבי ינאי בהמרכז הבינתחומי הרצליה.
  • המדע במוזיקה - פארק קרסו למדע, באר שבע. 

 

הכירו את המדענים, החוקרים והיזמים המובילים, שיראו במשך יום שלם כיצד פוגש אותנו המדע בחיי היום יום - בכלכלה, בבריאות, בתזונה, בביטחון, וגם במוזיקה. יום המדע הישראלי - 26.3.2014. לפרטים נוספים ולהרשמה לאירועים, לחצו כאן . 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום באדיבות דוברות הכנסת
קרנית פלוג
צילום באדיבות דוברות הכנסת
מומלצים