שתף קטע נבחר

אם הנערה: "הפכו אותה לאשמה, וזה הפוך"

היא בסך הכול בת 13, ולפי המשטרה עברה התעללות מינית מצד תשעה נערים. "ההרגשה זבל", אמרה ל-ynet האם. "היא צריכה לנוח מכל מה שעובר עליה". הורים לחשודים טענו בבית המשפט: "לא היה שום אונס, זה היה ביוזמתה"

אמה של הנערה בת ה-13 שהותקפה מינית לפי החשד בידי כמה נערים מתל אביב, מבקשת לענות למתקפות מצד קרובי החשודים. "אנחנו מרגישים רע מאוד עם מה שקרה, פשוט הרגשה זבל. הפכו את הילדה שלנו לאשמה והמצב בכלל הפוך לחלוטין", היא אמרה בצהריים (יום ד') ל-ynet. תשעת החשודים הובאו לבית משפט השלום לנוער בעיר, ששלח שמונה מהם למעצר בית של בין חמישה לשבעה ימים. הדיון בעניינו של החשוד התשיעי עדיין מתנהל.

 

האם ביקשה להדגיש ש"אנחנו מטפלים בה ודואגים לה. היא צריכה לנוח מכל מה שעובר עליה... כל הזמן מתקשרים אנשים לבדוק מה קורה עם המשפחה, אז הכול בסדר והכול בשליטה".

 

אביו של אחד החשודים לא מבין מה הבעיה: "זה ילדים, מה אתה רוצה?".

האזינו לראיון בתוכנית "נכון להבוקר" עם ניב רסקין הבוקר בגלי-צה"ל:  

אביה של הנערה שהותקפה סיפר היום: "המשפחה פגועה. פגעו בגוזל שלה, ונלחמים על כל השקרים שמוּפצים עכשיו בתקשורת בידי ההורים של הילדים האנסים". בדבריו בגלי צה"ל, האב אמר עוד שלא ידע לפני כן על מה שאירע לבתו. "המשטרה תחקור את זה ואני מאמין שהיא תגיע לאמת של מה שעשו לילדה בת 13".

 

פרקליטו של אחד החשודים, עו"ד שגיא זני: "מרשי שיתף פעולה עם המשטרה ולא אוכל להתייחס לפרטי גרסתו". עו"ד אייל שמואלוביץ', שמייצג קטין אחר: "אני סמוך ובטוח שלא בוצעה כל עבירה פלילית. הם ילדים נורמטיביים ללא עבר פלילי. זה פשוט משגה לקטוע את חייהם, הארכת מעצר הבית היא מטרה לא נכונה עבורם".

 

חלק מהחשודים הם בני גילה של הנערה וחלקם מבוגרים יותר. לגבי מעורבים מתחת לגיל 14, החקירה על פי חוק מנוהלת בידי חוקרי ילדים מטעם משרד הרווחה ולא בידי המשטרה. לילדים יש זכות לליווי של עורך דין והם יכולים להגיע לחקירה עם הוריהם.

"הבנתי שהיא בכלל לא התלוננה נגד הילדים". אילוסטרציה (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
"הבנתי שהיא בכלל לא התלוננה נגד הילדים". אילוסטרציה(צילום: shutterstock)

על פי החוק, נערה מתחת לגיל 14 אינה מסוגלת להפעיל שיקול דעת, ולכן בכל מקרה שבו קיימה מגע מיני עם מישהו אחר מדובר באונס, גם אם זה היה בהסכמה, ולכן כל הנערים חשודים באונס. מגיל 12 ישנה כבר אחריות פלילית, אבל עד לגיל 14 משתדלים להפנות ילדים שביצעו עברה לשיקום ולטיפול, ומגיל 14 המגמה היא יותר ענישתית, בפרשה קודמת שהייתה במרחב דן לפני מספר חודשים, ניתן דגש על טיפול שיקומי וטיפולי. במקרה הנוכחי החשודים הם בני 17-13.

 

אביו של אחד הנערים הגיע איתו לבית המשפט ואמר לפני הדיון: "זה לא פשוט לילדים שמכפישים את שמם. לא היה אונס קבוצתי וזה משגע אותם שהם קוראים בתקשורת שהיו דברים כאלה, הם מזועזעים. הבן שלי אמר לי 'אבא, איזה קבוצה? על מה מדברים?' אולי היו מגעים אבל חלקם היו בהסכמה, שיבדקו איך היא הגיעה אליהם".

 

"אין לנו מה לדאוג, אנחנו מכירים את הילדים שלנו ומקווים שלא יאריכו את מעצר הבית שלהם", הוסיף אב אחר. "אנחנו כהורים שקרובים לילדים שלנו נעבור את הסיפור הזה יחד איתם, ניתן להם את כל הגיבוי ברמה המשפטית. שיבדקו את הילדה, הבנתי שהיא בכלל לא התלוננה נגד הילדים, צריך לבדוק את זה".

 

אימא של אחד הנערים אמרה: "לא היה שום אונס, אנו עוברים חוויה קשה ומטלטלת מאוד. אנחנו מאמינים בחפותו של הבן שלנו, יש לנו ילד מדהים. אנחנו יודעים שהיא לחצה עליו, שיגעה אותו להיפגש והוא נפגש איתה פעם אחת ליד הבית לפני חודש וזהו. שניהם באותו גיל וכל מה שקרה היה ביוזמתה ובהסכמה. הבן שלי היה אתמול שפוף ותשוש אחרי עשר שעות חקירה במשטרה, הוא ממש השתגע שם. עבר עליו לילה קשה, הוא דיבר על החקירה תוך כדי שינה. לא עצמתי עין כל הלילה. אני מקווה שיראו במה מדובר, שזה ילד איכותי. אני אופטימית, יש עוד כמה ימים קשים לפנינו אבל אנחנו נצא מזה".

 

"אתמול באו לקחת אותו מהבית ואמרו שהוא חשוד באונס. הילד המוּם", אמר אביו של אחד החשודים (בן 16) שהתראיין לתוכנית "נכון להבוקר" בגלי צה"ל. "לפי הסיפור שלו הילדה חשבה שנכנסה להריון מאחד הנערים שאיתם הייתה. היא אמרה לו שאם הוא לא ידאג לה להפלה או לכדור של יום אחרי היא תלך ותתלונן על אונס, על כל החברים שלו".

 

כשנשאל על תיעוד מעשים בסלולרי השיב האב:

 "זה ילדים, מה אתה רוצה. איזה שכל יש להם. הם רוצים להתלהב, הם רוצים להתרברב. זה כמו שאומרים מעשה שטותי. גם הבחורה עשתה מעשה שטותי של ילדה אבל הבחורה צריך לבדוק אותה, מה יש לה בבית, למה היא הגיעה למצבים כאלה. אולי זו הזעקה שלה".

 

האב הוסיף כי בנו אמר לו שהילדה נראתה לו בת 16-15. "הוא יבקש תעודת זהות מכל בחורה לפני שהוא יוצא איתה? הוא אמר שאם היה יודע שהיא לא בת גילו, הוא לא היה מתעסק איתה בכלל. עובדה שהיא רצתה אותו פעם שנייה והוא לא הלך".


פורסם לראשונה 26/03/2014 12:02

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים