שתף קטע נבחר

צילום: עידו ארז

השופט מאותת שייתכן שלא יקבל את עסקת זקן, "אם לא מדובר בניקוי אורוות"

בתום הקראת הכרעת הדין פנה השופט לפרקליטות והביע הסתייגויות מהסדר הטיעון שנחתם. הוא דרש לקבל את החומרים: "אם מדובר פה בניקוי אורוות, אהיה קשוב. אם מדובר בעניין של שיבוש מהלכי חקירה, אין פה מהפך גדול"

ראש לשכתו של אהוד אולמרט שולה זקן הורשעה אף היא הבוקר (יום ב') במסגרת פרשת הולילנד והשופט דוד רוזן מאותת שייתכן שידחה את העסקה עמה. בתום הכרעת הדין פנה לנציגי הפרקליטות והציב את הסתייגויותיו מהסדר הטיעון שנחתם עם שולה זקן. הוא הודיע כי בכוונתו לדרוש את כל חומרי החקירה כדי לדעת מה תוכן הדברים, "אם מדובר פה בניקוי אורוות, אהיה פתוח וקשוב. אם מדובר פה בעניין של שיבוש מהלכי חקירה, אין פה מהפך גדול. אני מתאר לעצמי שלא חשבתם שהיא שותקת סתם".

 

לעיון בהכרעת הדין המלאה - לחצו כאן

לעיון בתמצית הכרעת הדין - לחצו כאן

 

הכרעת דין בפרשת הולילנד - כותרות נוספות ב-ynet:

אהוד אולמרט הורשע בשוחד: "עד המדינה קנה את שירותיו"

עדות האח הפילה: "חצי מיליון והוא לא ידע?"

בצאתה מבית המשפט אמרה זקן לעיתונאים: "אם הייתי יכולה לדבר, הייתי מדברת כי יש לי המון מה להגיד. תכבדו אותי בסיטואציה הזו. יבוא יום ואומר את אשר על לבי. תנו לי ללכת לילדיי ולנכדיי". מדברי השופט ניתן להבין שהזרקור יורד מהחשד לעבירת שיבוש מהלכי משפט משעה שאולמרט הורשע בקבלת שוחד. לכן, פנה לפרקליטות ואמר בנוגע לזקן: "תעשו כל אשר לאל ידכם על מנת שאסכים לקבל את בקשתכם לקבל את העונש".

  

השופט דחה על הסף את הגרסה שהציגה על חברות או ידידות אמת עם עד המדינה שמואל דכנר: "לא מדובר בחברות ולא בידידות אמת. מדובר בשניים - עד המדינה ביקש לכבוש יעד והנאשמת ביקשה לעשות לביתה".  

 

 

 (צילום: תומר אפלבאום) (צילום: תומר אפלבאום)
(צילום: תומר אפלבאום)

 (צילום: תומר אפלבאום) (צילום: תומר אפלבאום)
(צילום: תומר אפלבאום)

 (צילום: תומר אפלבאום) (צילום: תומר אפלבאום)
(צילום: תומר אפלבאום)

 (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
(צילום: עידו ארז)

 

לעובד ציבור, קבע השופט, אסור לקבל או לבקש מתנות והכללים בעניין ברורים וידועים, "גם אם נבקש ללכת בשיטת הסנגור, הרי עובד ציבור לא נדרש לערנות מיוחדת בבואו במגע עם אנשים סביבו שבמתק שפתיים... הנאשמת לא הורדמה, הלכה בעיניים פקוחות ונפש חפצה, פעלה מיוזמתה לקבל טובות הנאה, ביקשה כספים לכיסוי גירעונות". השופט דחה את טענות ההגנה ש"זקן הייתה בבחינת כיבוש משני. זקן הייתה על הדרך". לזקן, כך קבע, היה מעמד רב בלשכתו של אולמרט. "היא הייתה יד ימינו ופעלה בשליחותו".

 

"זקן במסגרת עבודתה תפקידה היה לפתוח דלתות. עד המדינה נצרך למאמץ, נתן לה כספים. שולה שלטה בלשכה, כולם שמעו את קולה, היה לה כוח, היא הייתה מודעת אליו ופעלה לטובת עד המדינה. התרקמו יחסי ידידות, הוא ראה בה דרך להתקרב אל מטרתו. הוא ביקש לקנות את פעילותה והיחס החם שהפגין היה הדרך להתקרב אליה. הוא אמר לה מילים חמות וטובות והיה מוכן אף לקבל אותה לעבוד אצלו. עד המדינה לא רק דיבר אלא גם עשה מעשים ונתן הרבה כספים". עוד קבע השופט רוזן כי לזקן "היה נוח לקרבו ולשמרו. לבקשתה הוא העביר כספים למערכות בחירות של אולמרט". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: תומר אפלבאום
שולה זקן, הבוקר בבית המשפט
צילום: תומר אפלבאום
מומלצים