שתף קטע נבחר

הכפתור שימצא את הסמארטפון

פיתוח ישראלי שמבקש לגייס כסף מההמונים יכול למצוא את הסמארטפון בלחיצת כפתור. איך זה עובד, והאם זה שווה 25 דולר?

אם הסמארטפון אבד יש לא מעט דרכים למצוא אותו. אפשר להתקשר אליו כמובן, ואפשר להפעיל יישום של איתור מהמחשב או מסמארטפון אחר. אלא שיש מקרים שבהם נמצאים לבד או לא בסביבה של טלפון אחר, וכאן רוצה להכנס לתמונה פיתוח ישראלי חדש בשם Phone Finder.

 

 

 

מדובר בכפתור קטן שאפשר להצמיד למחזיק המפתחות או להדביק לקיר בבית, שבלחיצת כפתור גורם לטלפון לצלצל (גם במצב שקט), לרטוט ולהבהב במסך ובנורת הפלאש, באמצעות אפליקציה ייעודית, כך שבטוח תמצאו אותו. הפתרון דומה לאמצעי איתור זעירים אחרים, ומבוסס על בלוטות' ומתאים לכל מכשירי האנדרואיד וה-iOS (כולל טאבלטים). אך הטלפון שלכם תמיד צריך להיות עם הבלוטות' פתוח, מה ששותה קצת מחיי הסוללה.

 

המאתר לא עובד בכיוון ההפוך, כלומר אי אפשר להתקשר למפתחות שלכם. זאת, על פי המפתח תום גבסו, מכיוון שאז הסוללה של הכפתור הקטן תאזל מהר מאוד ויהיה צריך להטעין אותו באופן שוטף. במצב הנוכחי, הוא מבטיח, הכפתור יחזיק לפחות 3 שנים או 5,000 לחיצות. אבל גם אם זה נגמר, אפשר הטעין באמצעות כבל USB רגיל, זהה למכשירי אנדרואיד.

 

המחיר לדבי גבסו, "שווה לכל כיס", אך לא בטוח שכל כיס ירצה להשקיע אותו. ה-Finder מוצע כעת במכירה מוקדמת באתר קיקסטארטר, בעלות של 25 דולר לראשונים ואחר כך היחידות יעלו 29 דולר. לצערו של גבסו יתכן בהחלט שאחרי שהפרויקט ייצא לדרך, יקומו לו חקיינים זולים יותר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אהוד קינן
קליק קליק
צילום: אהוד קינן
מומלצים