שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  ג'יפ גרנד צ'ירוקי יוזמן לתיקון במוסך

  רכב הפנאי הגדול של קונצרן פיאט יוזמן לתיקון מערכת הבלימה, לאחר שהתגלה כי עשויה להתפתח חלודה שתוביל לחדירת מים. מכשירי תנועה: עדיין לא ידוע בכמה מכוניות מדובר או מתי תבוצע הקריאה

  קונצרן פיאט (בעל הבית של קרייזלר) מפרסם קריאה לתיקון לדגם הגרנד צ'ירוקי של מותג ג'יפ. רכב הפנאי הגדול הוא ספינת הדגל של המותג, והקריאה תכלול את דגמי 2014-2011, כלומר כל סדרת הייצור מאז הושק הדור הרביעי המשווק כיום (ייצור ינואר 2010 עד ספטמבר 2013).

   

  לפי הודעה שנמסרה לרשות האמריקאית לבטיחות בדרכים (NHTSA), הקריאה לתיקון לכ-868 אלף כלי רכב - מהם 644 אלף בארה"ב והיתר ברחבי העולם - כוללת את דגמי ג'יפ גרנד צ'ירוקי שמשווק בישראל, וגם את דודג' דוראנגו שאינו נמכר אצלנו. מחברת מכשירי תנועה, יבואנית ג'יפ, נמסר ל-ynet כי עדיין לא ידוע בכמה מכוניות מדובר אצלנו או מתי יחל התיקון.

   

   

  הסיבה לקריאה נעוצה בכשל אפשרי באחד ממחברי מערכת הבלימה. לפי היצרנית, חלודה עשויה להתפתח במגבר הבלם, לפגום באטימה ולאפשר חדירת נוזלים למערכת הבלימה. במקרים קיצוניים המים הללו עלולים לקפוא ולפגוע בכושר הבלימה של הרכב. בג'יפ הודיעו כי ידוע להם על תאונה אחת - ללא נפגעים - שנגרמה כתוצאה מהתקלה.

   

  לפי תקנות משרד התחבורה הישראלי, בעל רכב המקבל לביתו הודעה על קריאה לתיקון, נדרש לבצעה לפני ביצוע מבחן הרישוי השנתי ("טסט"). אי-ביצוע הקריאה יוביל לכך שרישיון הרכב לא יחודש. במסגרת התקנות, יבואנית הרכב נדרשת לבצע את הקריאה ללא כל עלות מצד הלקוח.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים