שתף קטע נבחר

השחתת רכב המח"ט: תלמיד ישיבה נעצר

נער הלומד בעיר העתיקה בירושלים נעצר בחשד לניקוב הצמיגים. בצה"ל מאוכזבים מהגינוי הרפה של ראשי ההתנחלויות להשחתת הג'יפ. לוחמי מילואים המשרתים בגזרה: "איש לא פועל נגדם"

בצה"ל מאוכזבים מאוד מהתנהלות המתנחלים בעקבות השחתת הג'יפ של מח"ט שומרון: באוגדת איו"ש הופתעו לגלות גינויים שהושמעו בקול ענות חלושה מצד ראשי ההתנחלויות בשומרון בכלל וביצהר בפרט על רקע ניקוב שני צמיגי רכבו של אלוף-משנה יואב מרום אתמול (א') ביצהר. הלילה נעצר נער הלומד בישיבה בעיר העתיקה בירושלים בחשד לניקוב הגלגלים. הקטין נעצר על ידי המפלג לפשיעה לאומנית במשטרת מחוז ש"י.

 

עוד סיפורים חמים – בפייסבוק שלנו

 

בצבא הופתעו לגלות כי הגינויים שהשמיעו נציגי המתנחלים ביצהר כללו גם סיוג, שלפיו המעשה בוצע ימים ספורים לאחר הריסת בית משפחה באזור, שנבנה לטענת מערכת הביטחון בניגוד לחוק. במועצה האזורית שומרון אף הפיצו סרטון שמזכיר את הרס הבית.

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס לאירוע ואמר: "נפעל באפס סובלנות נגד מי שפוגע בחיילי צה"ל ומפקדיו. המפגעים יתנו את הדין על המעשה הנפשע". גם שר הביטחון, משה (בוגי) יעלון, גינה את השחתת רכבו של אל"מ ירום בפעם השנייה בשלושה חודשים: "מדובר בטרור לכל דבר. זה אירוע חמור מאוד שמחייב טיפול חסר פשרות באחראים לו". עד כה, הרמטכ"ל רב-אלוף בני גנץ לא התייחס לאירוע. גנץ נאם אמש במהלך טקס לנגדים מצטיינים בבסיס תל נוף ולא התייחס למקרה.

 

עוד בחדשות: 

ליברמן: נעדיף בחירות על שחרור טרוריסטים

צלקת תחת צלקת: פצע את חברו אחרי 13 שנה

איים במחבט על אישה שלא נתנה לו להכין מלוואח

 

התקרית ביצהר מצטרפת לשורה של מקרי אלימות של פעילי ימין קיצוני בשבועות האחרונים נגד כוחות הביטחון בגדה כמו יידויי אבנים לעבר שוטרי מג"ב והשלכת אבן על שמשת רכבו של קצין בדרגת סגן אלוף מהמנהל האזרחי לפני כשבוע.

השחתת הג'יפ בחודש ינואר ()
השחתת הג'יפ בחודש ינואר

 

לוחמי מילואים שאחראים על הגזרה סיפרו ל-ynet כי יש לעשות הבחנה בין נוער הגבעות שלדבריהם מטיל אימה על האזור ופוגע באוכלוסייה הפלסטינית לבין מתנחלי יצהר והסביבה: "הצעירים האלה לא פועלים ללא רשת שנותנת להם לגיטימיות ולו בשתיקה מצד בכירי ההתיישבות", סיפר אחד החיילים. "אין להם אלוהים ואף אחד לא קם ועושה מעשה כדי להקיאם. המופרעים האלה לא פועלים בחלל ריק".

 

חיילים ששירתו בגזרה הזכירו כי לפי הנהלים, רכב צבאי חונה חייב להיות תחת השגחה של לפחות חייל אחד גם אם הוא חונה ביישוב יהודי במהלך ביקור או סיור מחשש לגניבות.

 

כמו במקרה שאירע בחודש ינואר, גם הבוקר השאיר אל"מ ירום את רכבו נעול ביישוב ללא חייל ששומר עליו במהלך סיור חפיפה שערך למחליפו, אל"מ שי קלפר. בצבא הסבירו כי ירום לא תיאר לעצמו שייאלץ להציב חייל שישמור על הג'יפ שלו בתוך יישוב יהודי מחשש שייפגע.


פורסם לראשונה 06/04/2014 23:35

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דובר צה"ל
הג'יפ של מח"ט שומרון, אתמול
צילום: דובר צה"ל
מומלצים