שתף קטע נבחר

צה"ל יאסור "זקן מרצון" ואוזניות גדולות

האוזניות הצבעוניות פוגעות בהופעה החיצונית וריבוי הזקנים מזיק להופעה האחידה ביחידות, נקבע באגף כוח אדם. אוזניות קטנות יותרו

חיילי צה"ל במדים לא יוכלו להסתובב עם אוזניות גדולות ולא יורשו עוד לגדל זקנים "מרצון חופשי", כך ממליץ ענף משטר ומשמעת באגף כוח אדם. ההחלטה שעליה נודע ל-ynet צפויה להיכנס לתוקף בקרוב, לאחר שתאושר.

 

עוד סיפורים חמים - בפייסבוק שלנו

 

האיסור על שימוש באוזניות יהיה תקף למצב שבו החייל לובש מדים, אך יתיר "אוזניות חוט" קטנות וכן שימוש באוזניות בזמן נסיעה באוטובוס. בצבא סבורים כי האוזניות הגדולות הצבעוניות, שהפכו פופולריות בשנים האחרונות, פוגעות בהופעה החיצונית של החיילים.

אוזניות קטנות כן, גדולות לא (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
אוזניות קטנות כן, גדולות לא(צילום: מוטי קמחי)

עבודת המטה בראשות סגן-אלוף אורן אברהם המליצה בנוסף לאסור על זקנים "מרצון חופשי",

 שהותרו עד כה באישור קצין בדרגת סגן-אלוף. בצבא הסבירו כי חיילים רבים ניצלו את ההיתר וכי מפקדים רבים התלוננו על כך בפני גורמי המשמעת באגף. הזקנים, על פי התלונות, גררו הופעה לא אחידה ביחידות וכן "מצבים שבהם מבקר בבסיס יכול לראות עשרות חיילים מזוקנים".

 

בנוסף, הסבירו בצה"ל, חיילים רבים ניצלו את ההיתר וביקשו לגדל זקן בהתאם לאורח חייהם הדתי, אך בפועל עישנו או צפו בטלוויזיה בשבת בבסיס, לדוגמה. האישורים לזקנים מטעמים רפואיים או מטעמי דת לחיילים דתיים או חרדים יימשכו כסדרם.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
בשביל צה"ל זה מוגזם. אילוסטרציה
צילום: מוטי קמחי
מומלצים