שתף קטע נבחר

התובעת נגד נתניהו: עדיף להם להתפשר

עו"ד נעמי לנדאו שמייצגת את העובדים לשעבר במעון ראש הממשלה רמזה כי אם הפרשה תיגרר לבית המשפט, כנראה ייחשפו עוד פרטים על ההתנהלות בו. "שרה נתניהו אמרה למרשי 'אתה לא אלגנטי' וחיקתה אותו - זה לא ראוי"

עורכת הדין שמייצגת את שני עובדי מעון ראש הממשלה לשעבר רומזת למשפחת נתניהו, כי עדיף לה להגיע לפשרה. "לא הייתי ממליצה שזה יגיע לידי פסק דין", אמרה עו"ד נעמי לנדאו בראיון באולפן ynet, "בדרך כנראה שיתגלו דברים נוספים". העובדים מתלוננים על התעמרות ועל העסקה בשעות לא סבירות - "300, 310, 350, אפילו 380 שעות בחודש", לדברי הפרקליטה.

 

עוד סיפורים חמים - בפייסבוק שלנו

 

"אם עובד מסיים 12 שעות עבודה במקום העבודה, חוזר לביתו באישון ליל ותוך שעה נקרא לשוב חזרה כי הוא לא אמר 'לילה טוב' - זו התעמרות שאני לא יכולה לעבור עליה לסדר היום", הזכירה לנדאו את עדותו של אחד ממרשיה, גיא אליהו, ששימש עובד אחזקה במעון ראש הממשלה בשנים 2012-2011.

 

לדברי עורכת הדין, "כשאשת ראש הממשלה אומרת לגיא אליהו כשהוא מגיש לה את ארוחת הצהריים 'אתה לא אלגנטי', כשידוע לנו מעובדים אחרים שהיא נהגה לחקות בפניהם את הבעות הפנים שלו ואת הבעות הגוף שלו - זה לא ראוי".

 

התביעה של אליהו כוללת גם טענות על הפרת הבטחה מצד עזרא סיידוף, סמנכ"ל במשרד ראש הממשלה, שלטענת עו"ד לנדאו, התחייב שוב ושוב כי אליהו יהפוך לעובד מדינה תקני. "הוא נכנס לעבוד במעון רה"מ אחרי חמישה חודשים שבהם עבד במשרד רה"מ כאיש תחזוקה והצטיין שם. סיידוף הבטיח שאם ישרת במעון במשך שנה, הוא יזכה בכל הזכויות של עובד מדינה - אבל בחלוף השנה שום דבר לא השתנה".

 

"אז בולעים ובולעים ובולעים - אבל כשההבטחה של בעל השררה לא מתקיימת, בזה הוא אומר קץ", הדגישה עוד לנדאו. לדבריה, "מדובר בתביעה רצינית מאוד שכל מרכיביה בסלע. יש לנו את הראיות, יש לנו את המסמכים ויש לנו את העדים להוכיח שמשהו רקוב בממלכת דנמרק".

 

"התובע הואשם שגורם להשמין"

בתביעה של אליהו, שפורסמה לראשונה על ידי גיא פלג בערוץ 2, מסופר על "התפרצויות זעם" של אשת ראש הממשלה, שרה נתניהו. אליהו טוען כי הגברת נתניהו "טרטרה" את העובדים במטלות מיותרות והשתלחה בו: "למשל כאשר הביא לגברת נתניהו אוכל שביקשה ומשהתחרטה, האשימה את התובע שהוא גורם לה להשמין".

 

עוד קודם לכן הוגשה תביעה על ידי מני נפתלי, לשעבר אב הבית בבית ראש הממשלה, שבה תואר בין היתר כי "במקרה אחד העירה אשת ראש הממשלה את מר נפתלי משנתו בביתו לאחר

יום עבודה מפרך בשעה 3 לפנות בוקר ובצעקות רמות, נזפה בו על כך שרכש חלב בשקית, ולא בקרטון - כפי דרישתה".

 

"כשהתובע מחה על השעה והטון שבו נאמרו הדברים הקשים, התערב מר נתניהו בשיחה ודרש שהתובע ידאג לעשות כל מה שהגברת נתניהו מבקשת, 'כדי שהיא תירגע'", נכתב בתביעה. "למותר לציין כי בקשה מסוג זה המושמעת מראש ממשלת ישראל בשעות הקטנות של הלילה, מקבלת משנה תוקף ואיום", נכתב בכתב התביעה.

 

מקורבים לבני הזוג נתניהו מסרו כי "מדובר בהמשך קמפיין מתוזמר ומאורגן שבו מגוייסים עובדים ממורמרים לשעבר בבית ראש הממשלה, מבטיחים להם את 15 דקות התהילה במטרה לסחוט תנאים ממשרד ראש הממשלה, זאת תוך הכפשה מרושעת של רעיית ראש הממשלה, כדי לפגוע פוליטית בראש הממשלה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי אוחיון, לע"מ
בני הזוג נתניהו
צילום: אבי אוחיון, לע"מ
צילום: סטודיו גילי ומירית
עו"ד נעמי לנדאו
צילום: סטודיו גילי ומירית
התובע גיא אליהו
מומלצים