שתף קטע נבחר

פצמ"ר התפוצץ ביישוב בדרום; אין נפגעים

פצצת מרגמה שנורתה מעזה התפוצצה ביישוב במועצה האזורית שער הנגב. נזק נגרם לתשתיות. "זה תפס אותנו בהפתעה מוחלטת", אמר אחד התושבים

פצצת מרגמה התפוצצה לפני מספר דקות ביישוב במועצה האזורית שער הנגב. איש לא נפגע ונזק נגרם לתשתיות. המרגמה התפוצצה מבלי שנשמעה אזעקת צבע אדום. פרט לכמה רסיסים, מיקום הנפילה בשטח היישוב עדיין לא אותר.

 

עוד סיפורים חמים – בפייסבוק שלנו

 

התושבים במקום סיפרו שנשמע פיצוץ אדיר שעורר בהלה גדולה. ביישוב המליצו לתושבים להישאר בבתים בזמן הקרוב וביקשו שלא להגיע לזירת נפילת הפצמ"ר. לאחר כשעה התושבים הורשו לשוב לשגרה.

 

סריקות אחר הנפילה (צילום: רועי עידן) (צילום: רועי עידן)
סריקות אחר הנפילה(צילום: רועי עידן)

ראש המועצה האזורית שער הנגב, אלון שוסטר, הבהיר כי התושבים לא ייתנו לרקטות להשפיע על חייהם. "הגעתי למקום אחרי הנפילה ומצאתי תושבים יושבים מסביב למדורה ורגועים לחלוטים. זה אירוע חריג, אבל מדובר בתושבים שכבר ידעו ימים קשים". שוסטר הוסיף כי הפעם האחרונה שנפלה רקטה בשטח היישוב היה במהלך מבצע "עמוד ענן"

 

ינינה ברנע המתגוררת ביישוב הבהירה כי בהחלט מדובר באירוע לא נעים, אבל הכול בסדר. "אפילו לא שמעתי שריקה של הרקטה. היה בום חזק מאוד. הייתי עם הילדים בבית ופעלנו לפי ההנחיות. אנחנו דרוכים מאוד ולא יודעים לאן זה יוביל, אבל המצב רגוע והכול חזר לשגרה. כבר הספקנות לשכוח מזה". .

 

"זה אירוע מפחיד מאוד למרות שבימים האחרונים שקט יחסית. אנחנו תמיד יודעים שהמצב פה מאוד נפיץ", אמר אחד התושבים. "זה תפס אותנו בהפתעה מוחלטת כי בדרך כלל המערכת מתריעה על כל נפילה ומאפשרת לנו להספיק להגיע למרחב מוגן. המזל שלנו הוא שהיא נפלה יחסית רחוק מבתי התושבים ומהאזור שבו מסתובבים ילדים".

 

ביום ראשון האחרון התפוצצה פצצה מרגמה סמוך ליישוב במועצה האזורית שער הנגב. טרם הנפילה, לא נשמעה אזעקת "צבע אדום".

 

יומיים קודם לכן שוגרו שלוש רקטות מרצועת עזה. הרקטות התפוצצו בשטחים פתוחים שצמודים לגדר באזור המועצה האזורית שער הנגב. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק.

 

בשבוע האחרון תקפו כלי טיס של חיל האוויר יעדי טרור ברצועת עזה בשני מקרים שונים בעקבות ירי הרקטות. מצה"ל נמסר כי זוהו פגיעות מדויקות במטרות.

 

ההסלמה האחרונה הייתה באמצע החודש שעבר, אז שוגרו במשך יומיים עשרות רקטות לעבר יישובי הדרום. סבב ההסלמה החל ב-12 במרס בירי נרחב של רקטות לעבר יישובי מערב הנגב. בתגובה תקף צה"ל עשרות מטרות בעזה באמצעות מטוסי חיל האוויר וירי טנקים. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים