שתף קטע נבחר

אשדוד: מימונה לגברים בלבד עם הרב הראשי

הרב הראשי לישראל יהיה שם, יו"ר ש"ס אריה דרעי יהיה שם, ראש העיר יהיה שם - אבל נשים לא יוכלו להיות בחגיגת המימונה באשדוד. תושבת העיר: "מתקשה להאמין שבאשדוד 2014 ישנם אירועים כאלה"

הערב (יום ב') תיערך חגיגת המימונה המסורתית באשדוד, אך לפי ההזמנה שהופצה, נשים שירצו לחגוג ולאכול מופלטה ייאלצו לעשות זאת באופן פרטי. "האירוע לגברים בלבד", נכתב בתחתית ההזמנה החגיגית שהופצה. סמלי העירייה הודפסו על המודעה, אך בעירייה טוענים כי לא נטלו חסות על האירוע וכי הדבר לא נעשה באישורם.

 

המודעה שפורסמה באשדוד. בעירייה טוענים שהשימוש בסמליה נעשה ללא אישור ()
המודעה שפורסמה באשדוד. בעירייה טוענים שהשימוש בסמליה נעשה ללא אישור
 

במודעה שפורסמה מופיעים סמלי העירייה והחברה העירונית שלה, וכמו כן של מוסדות שמזוהים עם ש"ס. בהזמנה נכתב כי ישתתפו באירוע הרב הראשי לישראל יצחק יוסף, יו"ר ש"ס אריה דרעי ומכובדים נוספים.

 

המודעה חוללה סערה באשדוד. תושבת העיר אמרה ל-ynet: "אני לא זוכרת אירוע כזה שבו נשים לא יכולות להגיע. לא אתפלא אם הנשים יעבדו על הכנת המאכלים לאירוע, אך לא יורשו להיכנס לאולם. אני מתקשה להאמין שבאשדוד 2014 ישנם אירועים כאלה". התושבת הוסיפה שהיא מצפה מנציגי ציבור ובעיקר מראש העיר להחרים את האירוע, שלדבריה "מעביר מסר מאוד מאוד ברור שאנחנו עיר שמתנהלת בסגנון שאופייני לעבר".

 

מעיריית אשדוד נמסר בתגובה: "העירייה אינה מקיימת היום אירוע מימונה, לכן לא מדובר באירוע עירוני של אגף האירועים. השימוש בסמלי העירייה והחברות העירוניות נעשה ללא אישור. מחר (שלישי) תקיים העירייה שני אירועים רשמיים בניהול אגף האירועים, כולל חגיגת המימונה המסורתית בפארק בן גוריון וכמו כן כנס המימונה האקדמי השמיני".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים