שתף קטע נבחר

בתגובה לירי הבוקר: צה"ל תקף ברצועת עזה

הסלמה ברצועת עזה. בפעם הראשונה מאז מבצע "עמוד ענן" ירו חמושים רקטת RPG לעבר סיור של הצבא. לאחר מכן נורו שני מטחי רקטות לעבר יישובי הדרום. צה"ל הגיב תחילה בירי על אזורים פתוחים ולאחר מכן בצהריים תקף יעדי טרור ברצועה. "חמאס הוא הכתובת ועליו האחריות"

כלי טיס של חיל האוויר תקפו בצהריים (יום ב') יעדים ברצועת עזה בתגובה לירי הרקטות וה-RPG הבוקר. בהודעת דובר צה"ל נכתב כי "צה"ל לא יסבול כל ניסיון פגיעה באזרחי מדינת ישראל ובחיילי צה"ל וימשיך לפעול בנחישות ובעוצמה כנגד כל גורם אשר מפעיל טרור נגד מדינת ישראל. ארגון הטרור חמאס הוא הכתובת ועליו האחריות".

 

עוד סיפורים חמים - בפייסבוק שלנו

  

עוד נמסר מהצבא כי "כלי טיס של חיל האוויר תקף שתי מטרות טרור בדרום רצועת עזה ומטרת טרור נוספת במרכזה. זוהו פגיעות מדויקות במטרות. כל מטוסינו שבו בשלום לבסיסם".

 

במקביל, מקורות פלסטינים דיווחו כי הותקפה מכלאת צאן במרכז הרצועה, ככל הנראה ליד מחנה הפליטים נוסיראת. בנוסף, דווח כי הותקפו שני יעדים בדיר אל בלח שבמרכז הרצועה וכן מוצב של הזרוע הצבאית של חמאס ליד חאן יונס בדרום רצועת עזה. עוד נמסר מהפלסטינים כי אחת התקיפות של צה"ל כוונה לעבר מוצב של הכוח של ממשלת חמאס שפרוש לאורך הגדר. שני אנשי הכוח נפצעו קל בתקיפה.

 

רצועת עזה, היום (צילום: AFP) (צילום: AFP)
רצועת עזה, היום(צילום: AFP)
 

ירי רקטת ה-RPG הבוקר לעבר סיור ממוגן של צה"ל הוא הירי הראשון מסוג זה מאז מבצע "עמוד ענן". בנוסף לירי לעבר הלוחמים, נורו שש רקטות בשני מטחים שונים לעבר דרום הארץ. בצבא בודקים אם יש קשר בין האירועים.

 

אחת מהרקטות התפוצצה הבוקר על כביש בשדרות, סמוך לבית כנסת ולחנות מכולת שהייתה סגורה. לא היו נפגעים, אך נזק קל נגרם במקום. רקטה נוספת התפוצצה בשטח פתוח בעיר וכשעה לפני כן התפוצצו ארבע רקטות בשטחים פתוחים בשדרות ובמועצות האזוריות שער הנגב ואשכול. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. בתגובה, בבוקר, מסוקי קרב של חיל האוויר ביצעו ירי הרתעתי לעבר מרחבים חשודים בצפון רצועת עזה.

 

דניאל מדמוני, תושב האזור שבו התפוצצו בבוקר הרקטות, סיפר ל-ynet: "בעת האזעקה רצנו כולנו לממ"ד ונשכבנו אחד על השני כמו סרדינים. לא הבנו מאיפה זה בא, אך המשפחה מתורגלת היטב. אחרי שתי דקות יצאנו מהממ"ד". מדמוני הוסיף ואמר: "הלב דופק. אנחנו מנסים לחזור לישון עכשיו. שקט שורר בעיר. אנו מקווים כרגע שזה חד פעמי". מור אברג'יל סיפר: "הפיצוץ היה מחריד".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AFP
תקיפה ברצועה, היום
צילום: AFP
מומלצים