שתף קטע נבחר

פורסם שמו של נהג רה"מ שחשוד בפדופיליה

בית המשפט התיר לפרסם כי אילן שמואל, בן 52 ממושב זכריה, הוא הנהג במשרד רה"מ שחשוד בביצוע עבירות מין במשך שנים. מעצרו הוארך. כבר בשנת 2011 הוגש נגדו אישום על מעשה מגונה בבת 9.5

מעצרו של נהג ראש הממשלה, אילן שמואל, הוארך בשבעה ימים בחשד כי ביצע מעשים מגונים ואינוס בעשר ילדות בנות שמונה עד 12, חלקן קרובות משפחתו, במהלך שנים רבות. בית המשפט התיר היום (ה') לפרסם את שמו של החשוד בשל האינטרס הציבורי, שגובר על הנזק שעלול להיגרם לשמואל, ובניסיון להגיע לעוד מתלוננות.

 

עוד סיפורים חמים בפייסבוק שלנו

 

שמואל בן ה-52 מתגורר במושב זכריה, ליד בית שמש. על פי הנטען הצטברו נגדו 12 תלונות המייחסות לו עבירות מין ואינוס של ילדות. הוא נמצא במעצר כבר שלושה שבועות, ואתמול התקבלה עוד תלונה נגדו. במשרד ראש הממשלה הודו כי קיבלו לפני כחודש הודעה על חקירתו של שמואל, וציינו כי בחצי השנה האחרונה הוא אינו נמנה עם שיירת ראש הממשלה. במשטרה טענו כי שמואל הודה בחלק מהמיוחס לו.

 

שופטת בית משפט שלום בירושלים, דורית פיינשטיין, האריכה את מעצרו של שמואל בהסכמת שני הצדדים. היא ציינה כי על פי עיון בחומר החקירה עולה חשד סביר ברף הגבוה כי הנהג ביצע את העבירות של מעשים מגונים (אונס ומעשי סדום)

 לפחות בתשע מתלוננות. שמונה מתלוננות כבר מסרו עדות, וגם בני משפחה ששמעו את הדברים בזמן אמת מסרו את גרסתם.

 

"החשוד לפי החשד עבריין מין סדרתי אשר פעל במשך שנים רבות, פגע בקורבנות רבים מקרב בני משפחתו באופן שיטתי", טען נציג המשטרה בדיון הקודם. לדבריו, "יש רגישות כי מדובר בבני משפחה קרובים ורק עכשיו זה יצא. זה

 מעיד מה הפחד שליווה אותם ולכן אני מפחד לנקוב במספרים ושמות - על מנת לא לפגוע בחקירה. אנחנו רוצים להגיע לקורבנות נוספים".

 

עו"ד שי לוי, פרקליטו של שמואל, אמר אתמול כי "החשדות חמורים ומתבררים כעת במשטרה. החשוד מכחיש את מרב העבירות, מודה בחלק מהחשדות ומתחרט עליהם. בשלב זה טרם נחשפנו לכלל החומרים". אחרי הארכת המעצר טען עו"ד לוי כי מצבו הנפשי של שמואל קשה מאוד.

 

בשנת 2011 הוגש נגד שמואל כתב אישום המייחס לו מעשים מגונים בילדה בת 9.5, שהתבצעו

בחדר השינה שלו ושל אשתו בביתם. על פי המתואר, המעשים התרחשו בשנים 2002-2001 ולפי המתואר הילדה, שהגיעה לבית כדי לשחק עם ילדיו של שמואל, נפלה קורבן בעשרות הזדמנויות, שבחלקן היה לבוש בתחתונים בלבד. שמואל היה לוקח אותה לחדר השינה, משכיב אותה על הבטן ומבצע בה את זממו. הוא אמר לילדה כי הוא אוהב אותה יותר מילדיו ואשתו, וביקש ממנה לא לספר לאיש על מעשיו.

 

ממשרד ראש הממשלה נמסר בתגובה: "מרגע שנודע למשרד, לפני למעלה מחודש, כי מול העובד מתנהל הליך המחייב דיווח לנציבות שירות המדינה, דיווח המשרד על כך לנציבות לאלתר. המשרד פועל בנושא זה בהתאם להנחיות נציבות שירות המדינה והעובד הוצא לחופשה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
שמואל בבית המשפט, היום
צילום: גיל יוחנן
מומלצים