שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  יום הזיכרון לשואה ולגבורה: משדרים נבחרים

  מ"אחרון הלא צדיקים" של קלוד לנצמן, דרך משפטי נירנברג ועד סיפורה של חנה ארנדט: משדרי יום השואה המרכזיים בערוצים השונים

  אירועי יום הזיכרון לשואה ולגבורה לשנת תשע"ד - 2014, יפתחו הערב (א') בשעה 20:00 בשידור ישיר של הטקס הממלכתי השנתי מ"יד ושם" שבירושלים. כנהוג, במהלך הערב וביום שלמחרת ישודרו סרטים ותוכניות אשר מספרות את סיפורי השואה. הערוצים המסחריים אמורים לשדר ללא הפסקות פרסומות, עד צאת יום הזיכרון לשואה ולגבורה. כאן ב-ynet יועבר מחר ב-12:00 משדר מיוחד ממוזיאון יד ושם בירושלים, ובו ראיון מיוחד עם יו"ר יד ושם אבנר שלו לציון שישים שנה למקום,

  שיחה על הנצחת השואה בעתיד, לאחר מותם של הניצולים, ועל הנצחה בעידן הדיגיטלי.

   

  הערוץ הראשון

  שני, 18:30 -  "נירנברג, המשפט והלקח"

   

  הסרט שלא הוצג בבתי הקולנוע בארצות הברית, חושף את גרסתם המלאה של "משפטי נירנברג", במהלכם נקבעו העקרונות של ארבע בעלות הברית - ארצות הברית, צרפת, בריטניה וברית המועצות - עליהן נשענו התביעות בעקבות פשעי הנאצים בשואה. לצד קטעי ארכיון וחומרים מצולמים מבית המשפט, הסרט עושה שימוש נרחב בקטעי סרטים מ"תוכניות הנאצים"' ו"מחנות הריכוז", סרטים שנעשו תחת פיקוחו של באד שולברג, והוצגו במשפטי נירנברג.

   

  שני, 21:00 - "מגיהנום לגן עדן"

   

  סרט דוקומנטרי של הבמאי הגרמני מיכאל טויטש המספר את סיפורה של הפסנתרנית אליס זומר, ניצולת השואה המבוגרת ביותר שנפטרה בשנה החולפת. זומר חוותה את מרבית האירועים המשמעותיים של המאה ה-20. בסרט מוצג דיוקנה של האמנית שהמוזיקה עיצבה את חייה, עזרה לה לשרוד את השואה ולשמור על אופטימיות ושמחת חיים חרף האובדן של בעלה, בנה היחיד ומרבית משפחתה.

   

  HOT - ערוצי הסרטים

  שני,  18:10 - HOT Prime/Films - "תיק אודסה"

   

  דרמת מתח שמתרחשת בהמבורג של שנות ה-60. פיטר מילר (בגילומו של ג'ון וויט) הוא עיתונאי גרמני שמנסה לאתר את מקום מחבואם של פושעי מלחמה נאצים. לאחר שהוא קורא את יומנו של ניצול שואה שהתאבד, מילר יוצא בעקבותיו של איש אס.אס. ידוע לשמצה בשם אדוארד רושמן, שהיה מפקד מחנה ריכוז בזמן מלחמת העולם השנייה. מילר מגלה כי החקירה שלו נבלמת על ידי קבוצה כוחנית וסודית בשם "אודסה" שבה חברים נאצים לשעבר. הוא לא אומר נואש ובעזרתם של אנשי מוסד ישראלים מנסה למצוא את רושמן.

   

  HOT ערוץ 8

  שני, 20:00 - אחרון הלא צדיקים

   

  כחלק מהעבודה על סרטו הקודם - "שואה" מ-1975 - ערך קלוד לנצמן סדרת ראיונות עם בנימין מורמלשטיין, אחרון ראשי מועצת הזקנים במחנה הריכוז טרזיינשטאדט, שמתוקף תפקידו נאלץ לנהל מו"מ יומי עם אדולף אייכמן. בסופו של דבר, הראיונות לא נכללו בסרט. לפני כשנתיים, שב לנצמן שב לטרזיינשטאדט, והוציא את הראיונות מן הארכיון. מתוך דבריו של מורמלשטיין, מתגלה גם דמותו של אייכמן והבעייתיות הטרגית של יחסי מועצות הקהילה היהודיות עם השלטון הנאצי.

    

  yes דוקו

  שני,  18:00 - שישה מיליון ואחד

   

  היומן הסודי של יוסף פישר, שתיאר את הישרדותו במחנות הנאצים, התגלה רק לאחר מותו. ילדיו סרבו להתמודד עם הקריאה הכואבת, למעט דוד, במאי הסרט,

  שראה ביומן את שליחות חייו להוביל את אחיו למנהרות הכפייה בהרי אוסטריה ולחוות ביחד את כוח הרצון של אביהם ונכונותו להילחם בכל מחיר. פישר הבין שזו גם הזדמנות לפרק את מערכות היחסים הטעונות בין האחים וללכד מחדש את המשפחה.


  פורסם לראשונה 27/04/2014 10:33

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים