שתף קטע נבחר

אגד תפרסם נשים בבירה, המדינה תכסה נזק

עתירה נגד חברת האוטובוסים הובילה להסכם במסגרתו יופיעו תמונות נשים גם בירושלים ובבית שמש. אחת העותרות: "יום משמח לחברה הישראלית"

הסכם בין המדינה ובין חברת "אגד" וחברת הפרסום שלה "כנען" יאפשר הצגת נשים בפרסום על גבי אוטובוסים בירושלים ובבית שמש, כך נודע היום (ד') ל-ynet. תיקון נזקים שייגרמו מהשחתת האוטובוסים ימומן על ידי המדינה.

 

סיפורים חמים נוספים - בפייסבוק שלנו

 

בשלב ראשון נחתם ההסכם לתקופה שעד סוף השנה, ובמסגרתו התחייבה אגד לפרסם תמונות נשים בירושלים ובבית שמש בהתאם למקובל ביתר שטחי ישראל. ההסכם נחתם בצל עתירה שהוגשה ב-2012 לבג"ץ נגד אגד וכנען בשל סירובן לאפשר מסע פרסום שיציג נשים תחת הכותרת "ירושלמיות. נעים להכיר". המדינה צפויה לעדכן את בג"ץ על ההסכם ותבקש למחוק את העתירה בהסכמת הצדדים.

 

המדינה השיבה לעותרים בתחילה כי רישיון להפעלת תחבורה ציבורית יותנה במתן שירותים שוויוניים, אך תשובתה הובילה להחלטת החברות לא לפרסם כלל תמונות - לא של גברים ולא של נשים - על גבי האוטובוסים. העותרים התנגדו להחלטה וטענו כי עדיין מדובר באפליה, והמדינה עצמה הסכימה והודתה כי אי פרסום דמויות כלשהן נועד אך ורק כדי להימנע מפרסום נשים. בתום משא ומתן ארוך, נחתם ההסכם.

 

פרופסור אביעד הכהן, דיקן מכללת "שערי משפט" שייצג את העותרים, בירך על ההסכם ואמר כי "בסופו של יום השכל הישר ניצח והמובן מאליו התקבל ללא צורך בהתערבות בית המשפט. המרחב הציבורי בארץ כולה ובירושלים בפרט שייך לכולם, ואסור להדיר ממנו נשים".

 

סגנית ראש העיר רחל עזריה, ממובילות המאבק בהדרת נשים ואחת העותרות, אמרה כי "זו סגירת מעגל אישית לאותו יום לפני שש שנים שבו אגד וכנען סירבו להעלות תמונה שלי בקמפיין בחירות. יחד עם שותפינו נמשיך לוודא שירושלים תהיה עיר פתוחה ומכילה לכלל החברה הישראלית". שירה כץ-וינקלר, מנכלי"ת "התנועה הירושלמית" שעתרה אף היא, הוסיפה כי "זהו יום משמח לחברה הישראלית כולה ולירושלים בפרט. בג"ץ הכריע בעד מדינה דמוקרטית וערכי השוויון".

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אילוסטרציה
צילום: רותם סלע
רחל עזריה
צילום: רותם סלע
מומלצים