שתף קטע נבחר

חורים בשיניים? ההישגים בספורט בסכנה

מחקר בריטי מגלה כי הקשר בין בריאות השיניים להישגים בספורט הדוק מאוד בעיקר ברמות התחרותיות הגבוהות ביותר. החוקרים מסבירים מצב השיניים יכול להשפיע על זמן התגובה במהלך התחרויות, על רצינות האימונים ואפילו על היכולת להשתפר בספורט בגלל מצב השיניים

האם קיים קשר בין בריאות השיניים לבין ההישגים בספורט? מחקר בריטי מסביר כי מדובר בקשר הדוק למדי. למרות שלא מדובר בחיבור שהיינו חושבים עליו באופן אוטומטי, מדובר בקשר שימשפיע דווקא על ספורטאים המתחרים ברמות הגבוהות ביותר בתחומם. לאור העובדה שההבדלים בין הספורטאים בענפי ספורט תחרותי הופכים ומצטמצמים ככל שעולים בדרגות, בריאות השיניים היא קריטית.

 

עוד סיפורים חמים – בפייסבוק שלנו

 

מחקר שפורסם ב- British Journal of Sports Medicine - מראה שאכן חמישית מהספורטאים שמשתתפים בתחרויות, דיווחו כי בריאות שיניים לקויה מפריעה לאימונים השוטפים שלהם ולביצועים בתחרויות.

 

עוד כתבות על בריאות השן

האם הלבנת שיניים מזיקה? 11 מיתוסים

שתלים בשיניים: איך באמת נקבע מחירם?

מומחה עולמי: 5 עצות לשמירה על החניכיים

  

המחקר המדובר, כאמור, מצביע על קשר בין מצב השיניים לשיפור ההישגים הספורטיביים ברמות הגבוהות ביותר. "מדובר בהישגים מאוד צמודים", מסבירים החוקרים.

 

"מצב השיניים יכול להשפיע על זמן התגובה במהלך התחרויות, על רצינות האימונים ואפילו על היכולת להשתפר בספורט בגלל מצב השיניים. נכון שהספורטאים הצעירים פחות אוהבים ללכת לרופא שיניים אלא דווקא להמשיך להתאמן, אבל ברגע שיבינו את הקשר בין השניים, יבינו גם שכדי להגיע להישגים טובים יותר, הם חייבים לעשות זאת".

 

לדבריהם, הפתרון הוא ללא ספק ברור מאליו - מעקב וטיפול תקופתי כבר מגיל מאוד קטן. זאת לאור הממצאים בנוגע להישגים התחרותיים וגם לאור הידע הקיים בין הקשר בין בריאות השיניים לבריאות הכללית. על פי נתונים בארגון הבריאות הבריטי, מצב הבריאות של השיניים עלול להשפיע, בין השאר, על הסיכויים ללקות בהתקפי לב ובסוכרת סוג 2.

  

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
שיניים בריאות מובילות להישגים
צילום: shutterstock
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים